Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babás/kisgyerekes szülőként...

Babás/kisgyerekes szülőként hogy győzitek le az idegi végkimerülést és az ingerlékenységet? Vagy én vagyok a menthetetlenül szar anya?

Figyelt kérdés

Volt mostanában 1-2 kérdés szülőktől elszenvedett gyerekkori traumákról. Kiabálásokról, verésekről. Ahogy a válaszolók írták az eseteiket, sokszor átéreztem az adott szülő állapotát. Tudom, milyen az, mikor belefáradsz, és már majd' felrobbansz az idegtől - mondjuk egy hisztinél -, mert már megint ez van, mindig ez van, annyira értelmetlen, nem használ semmi (szép szó, kérlelés, alkudozás, ígéret... a magyarázást meg nem fogja fel, falra hányt borsó), nem érti meg. Tudom, hogy ez nem mentség az agresszióra, csak...nem is tudom. Olyan nincs, hogy MINDEN körülmények között meg tudja őrizni egy ember a nyugalmát, itt őrületes feszültségről beszélünk, és hogyan tüntessem el, úgy, hogy látszatja se legyen? Nem tudom, hogyan... :(

Nem vagyok az a naphosszat ordibálós szülő, és a verésnek sem vagyok híve. Mások az átlagnál nyugodtabb, empatikusabb embernek ismernek, és én is hiszem, hogy egyébként az vagyok. Mégis viszonylag gyakran fajulok a gyermekemmel kiabálásig, és többször ütöttem is már meg. Általában fenéken, de egyszer legyintettem úgy arcon, hogy minden erőmmel próbáltam visszafogni magam, de egyszerűen mozdult a kezem, és csak annyira voltam képes, hogy legyintéssé gyengítsem az ütést. Egyszer pedig csak az arcát akartam magam felé fordítani, hogy ne csináljon már úgy, mintha nem hallana, de az idegtől olyan gyorsan fogtam meg, hogy bár nem erősen, de csattant az arcán a kezem, még ha igazi pofon nem is volt. Leírni is szégyellem, hihetetlenül szégyellem, de ez egy anonim fórum, nem engedem meg magamnak, hogy letagadjam. Az első után összetörtem, és órákig zokogtam, mert akkor egyébként a pofon előtt a fenekét is nagyon elvertem, akkor már 2-3 órája eszkalálódott a helyzet és idegesítettük fel egymást egyre jobban; olyan dühös voltam, hogy embertelen. Utána, mikor a pofon után legördült az arcán az a hatalmas könnycsepp... nem tudom elmondani azt a bűntudatot. Amikor pedig az öleléseim után, megnyugodva, 2 perc múlva ugyanúgy szeretett mint azelőtt, már mindent leszartam. Ha porig rombolja a lakást, és egész nap a fülembe visít mint egy állat, az sem érdekelt volna, egy sarokba dobott mosogatórongy voltam, és arra gondoltam, bárcsak most jól szarrá verne valaki ENGEM. Mert megérdemelném. A második után is sírtam, és bakker, most is, ahogy ezekről írok.


Mindig küzdök azért, hogy megőrizzem a nyugalmam, amennyire csak képes vagyok, és még annál is jobban. Minden áldott nap, minden egyes alkalommal. Van is eredménye, de még így is annyiszor elbukom... Elbukom egy túl hirtelen, ingerült reakcióval, egy kiabálással, vagy egy erőszakos mozdulattal, egy fenyegetéssel, mikor már kimerített a csata, és megadja magát a húr.

Bocsánatot kérek, elmondom, hogy rossz voltam, buta voltam, nem lett volna szabad. De félek, hogy ezt sem igazán érti.


Nem akarok szar anya lenni, nem akarom ezt. Ti hogy küzdötök meg vele?



2022. nov. 21. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek alapvetően igaza van, viszont a kommunikációja borzasztó, mert elítélő, lenéző, nulla segíteni akarás érződik belőle valamint az empátia hiánya.


A kulcs 3 dolgon van:

- mennyire vagy tudatos (tudod-e milyen mintákat hozol, megdolgoztad-e már a saját múltadat, tudod-e min megy keresztül a gyerek a fejlődése során a bizonyos életszakaszokon és mikor mit lehet tőle elvárni, illetve mikor milyen kommunikáció lehet hatásos)

- vannak-e eszközeid

- van-e énidőd, hobbid, sportolsz-e, ahol ki tudsz kapcsolni és a feszültséget levezetni


Az eszközök tanulhatók. Például itt:

[link]

vagy itt: [link]

vagy itt: [link]

Egyéni konzultációban meg őt is ajánlom, illetve a workshopjai is szuperek: [link]


Képezni magunkat idő, pénz és nyitottság kérdése. Viszont a semmitől nem fog semmi változni.

Könyvek is vannak, amiket érdemes elolvasni, de az a tapasztalatom, hogy a legtöbb embernek nincs ideje olvasni és ha online tréningen megkapja "ugyanazt", akkor azzal több mindent tud kezdeni.

2022. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szinte minden fontosat elmondtak már (kérj segítséget, legyen a gyerektől külön szabadidőd feltöltődni), még egy dolog: ha már megütötted, ne mondd neki, hogy rossz voltál meg buta, hanem magyarázd el neki, hogy kiborultál, elvesztetted a türelmedet, mert (...), de ettől még ugyanúgy szereted, és ne haragudjon. Fontos, hogy ha tőle azt várod, hogy kezelje az érzelmeit (nem tudom, mennyi idős, de ezt iskoláskor előtt elvárni esélytelen), saját magaddal kezdd, és hangosítsd ki mindkettőtök számára akár, hogy mi az, ami miatt kiborultál.
2022. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
26%

Időnként elszakad a cérna, semmi baj, megesik.


Nálunk viszont minden nap legalább 7x ment az üvöltés de piszlicsáré szrok miatt.

Olyanokon, amire értelmes ember csak legyint, egy OCD-s meg kiveri a hisztit meg ordibál - egy 7 évessel is.

2022. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia Andi vagyok.

Nekem úgy sikerült megoldanom ezt a dolgot, hogy személyiségfejlődést(önismeret, önbizalomfejlődés stb.) tanulok és gyakorlok konkrét helyen. Sok mindent sikerült megértenem magammal kapcsoltban és változtatnom.Így a kisfiam és a párom egy kedves normális anyát kaptak.

A tanulás és a tudás gyakorlása kell, ahoz, hogy a negatív érzelmeid kezelni tudd, sajnos nem lehet megúszni.

2023. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!