Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki milyen indíttatásból...

Ki milyen indíttatásból vállal gyereket manapság?

Figyelt kérdés
Remélem őszinte, önmagával szemben elfogulatlan válaszok fognak érkezni.

2022. nov. 23. 14:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9-es, tehát ha téged utálna a gyereked, és te is utálnád a gyereked, akkor is ugyan azzal a stabil kötelességtudattal nevelnéd őt, és ugyan olyan boldog és elégedett lennél az élettel, mint egy szerető közegben, mert neked nem számít a szeretet, nem ez motivált, csak hogy teljesítsd a "felneveltem egy gyereket" célkitűzést, és kiragaszthasd a képzelt dicsőségfaladra? Érdrked életfelfogás, erre nem gondoltam, ilyesmi válaszlehetőséget nem adtam meg, ezért elnézést.
2022. nov. 23. 18:50
 12/17 anonim ***** válasza:
11. Persze és ha a keze a fejéből nőne ki, mi lenne? Az egy csúcsszuper dolog, hogy szeret és én is szeretem, de nem ezért vállaltam. Ezért akkor is szeretni fogom, ha rosszat csinál, vagy nem olyan lesz, amilyennek én szeretném. Ha azt írtad volna, hogy szerettem volna a gyerekemet szeretni, még be is jelölném, de te csak negatív lehetőségeket adtál meg. Hm, vajon miért? 🤔
2022. nov. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Csak negatív lehetőséget adtam meg?? A legyen aki szeret, legyen akit szerethetek, újra akarom élni általa a gyerekkor csodáit, abszolút pozitív motivációk. De azt mondom, még a szülői ösztön is egy pozitív motiváció, végül is az állatoknál is ez a hajtó erő. A természet körforgásának alaptörvénye. Azért adtam meg ilyen válaszlehetőséget, mert konkrétan az én ismerettségi körömben MINDRE van példa. Sőt, mindre több is. Tehát, ismerek olyat, akik csak a hitel miatt vállaltak gyerekeket. Olyat is, akik annyira kiégtek, és elidegenedtek egymástól, hogy azt hitték, a gyerek majd felmelegíti a kapcsolatot. Két héttel a gyerek születése után szakítottak. Olyat is ismertem, aki kapuzárási pánikból vállalt gyereket, és tudatosan egyedül neveli. Stb, stb. Tehát mindegyik szavazási pontra akad példa, nem is kevés, a kérdés csak annyi, ki meri beismerni magának. Én személy szerint azért akarnék gyereket, mert szeretnék egy szerető, összetartó családot. Tehát én a "legyen, akit szerethetek" opciót pipálnám be. De majdnem ugyan annyira fontos, hogy általa átélhessem újra a gyerekkor csodáit. Ezek motiválnának engem. Természetesen ezeken kívül is léteznek egyéb motivációk, itt maximum 10-et lehetett megadni. A 10 általam ismert leggyakoribb lehetőségeket adtam meg opciónak.
2022. nov. 23. 21:05
 14/17 A kérdező kommentje:
Még annyit a félreértések elkerülése végett, hogyha valakinek az a szülői motivációja, hogy "legyen akit szerethetek", onnantól teljesen mindegy, milyen lesz a gyerek, szeretni fogja. Akkor is, ha buta, lusta, csúnya, sőt, akkor is, ha - elnézédt a példákért - beteg, vagy ha gyilkos. Ha egy szülő igaz motivációja, hogy szerethesse a gyerekét, annam tűzön - vizen kereeztül tartania kell. Azon belül lehet a gyereket terelgetni útján, sugallni neki, mi helyes vagy mi nem, de igazán akkor mondhatjuk el magunkról, hogy tényleg őszintén szeretjük őt, ha elfogadjuk olyannak amilyen, és támogatjuk. Egy igazi jó szülő nem engedheti meg magának, hogy ne szeresse a gyerekét. A saját műve, saját alkotása, saját neveléde. Tehát ha őt nem szereti, akkor saját magát nem szereti. Mert az a projekt elbukott számára, ami csak rajta múlott. És ha így van, akkor semmi nem az ő hibája, és ha nem hibás, nincs jogunk nem szeretni. Aki viszint elfogadja és szereti a gyerekét minden hibája ellenére, az magát is szereti, és a saját hibáit is megbocsájtja magának.
2022. nov. 23. 21:47
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
Több is rám illik. Ösztön, legyen akit szerethetek, kiégtem a munka-tanulás-buli hármasban, ezért szeretnék más fajta ingereket, mondhatni pezsdítést. A kapcsolatomra ez nem vonatkozik, az elég jó gyerek nélkül is.
2022. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mert nálunk valami olyasmi a családi mottó, hogyha megvan mindened, de önző vagy és csak a saját boldogságod érdekel, akkor a végén ugyanolyan boldogtalan leszel, mintha nem lenne semmid. Ha van miből, akkor adnod kell.


Nekem van miből adni, így lesznek gyerekeim. Akiknek egy boldog gyerekkort és sikeres felnőttkort szeretnék neki adni, hogy utána ezt ők is továbbadhassák tovább a gyerekeinek.


Ha nem lehetnének gyerekeim, akkor más módot keresnék, hogy adhassak. Elmennék tanárnak vagy önkéntesnek vagy kutatónak, hogy a társadalomnak adhassak.


Szerintem egy szint fölött ez az élet célja. (Talán az első hitelmentes budapesti lakás után, amit fenn tudsz tartani gond nélkül, ha évente kétszer el tudsz menni nyaralni egyedül). Minden másba csak belerokkansz lelkileg.

2022. nov. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azt pipáltam, hogy: Legyen, akit szerethetek.

Van párom már lassan 8 éve. Voltak bukkanók, de mindig visszataláltunk egymáshoz(megcsalás nem volt). Megszületett a fiúnk, rózsaszín köd lett mindkettőnknél, párom sokat segített. Fiam pár hónap múlva lesz 2 éves, de a kapcsolatunk romlott. VISZONT ezt mind a ketten belátjuk és javítani próbálunk rajta. Illetve a gyerek se sérüljön. A gyerekvállalás egy nagy megpróbáltatása a párkapcsolatnak, lényeg mind a ketten partnerek legyünk benne, húzzuk fel egymást, ha a másik a padlón van.

2022. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!