Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik azzal érvelnek, hogy a...

Akik azzal érvelnek, hogy a meglévő gyerek(ei) miatt vetetnék el beteg, pl.down-kóros gyereküket, esetleg meg is tették, első gyerek esetén megtartották volna, vagy ez csak egy plusz érv?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 19:21
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de felhívnám mindenki figyelmét, hogy a hangsúly nem a down-szindrómán volt, az csak egy példa. Gondolhatsz bármilyen betegségre, ami meglévő testvér esetén kizáró ok, első gyerekként máshogy döntenél-e?

A #6 is jó példa, mert ebből a szempontból irreleváns, hogy később kiderült, hogy gyógyítható, az számít, hogy a döntéshelyzet idején milyen információk álltak rendelkezésükre.

2022. nov. 23. 20:06
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartottam volna meg se első se második terhességnél. Ezt előre megbeszéltük a férjemmel. Gyógypedagógus vagyok és ő is,találkozunk elég sok sérült gyerekkel. Nem tudnánk folytatni otthon is,azt,amit minden nap az iskolában, akárhogyan is szeretjük őket.
2022. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy milyen betegségről lenne szó. Down-os babát például nem tartanék meg, bármilyen fájó lenne.
2022. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartottuk volna meg az elsőt sem ha beteg, ezt már a vizsgálatok előtt megbeszéltük a férjemmel.
2022. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
95%

Eksôtvsem tartottam volna meg..

Eleve 2-3 gyereket terveztünk

2022. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Plusz érv. Nekem a nagy fiam csak beszédértési gondokkal küzdött, de a fejlesztésre hordás sok időt elvett a lányomtól, minden idő, energia, pénz arra ment, hogy fejlődjön, a lányom meg háttérbe szorult.

Ők felnőttek.

A kicsi után lett volna beteg baba, akire nagy eséllyel műtét, fejlesztés(ami lehet kb semmit sem ért volna) várt volna.

Szerintem soha nem szültem volna meg beteg gyereket, szánt szándékkal nem szeretném szenvedni látni a saját gyerekem.

Egy ismerős down babája otthon a karjukban fulladt meg, olyan szinten volt rossz a tüdeje, szive hogy egy fertőzésbe belehalt. Inkább veszítsem el ismeretlenül.

2022. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltük a férjemmel még a gyerekválallás előtt, hogy beteg gyereket nem tudunk és nem is akarunk nevelni. Szerencsére egyezett az álláspontunk. Nyilván ahol több gyerek van ott azért sem, de szerintem aki nem vállalná az elsőnek sem.
2022. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél sem tartottuk volna meg ezt nagyon az elején tisztáztuk, csak ha mondjuk születése után derül ki valami, de a másodiknál hatványozottan NEM tartottunk volna meg beteg babát és ennek a kiszűrésére elvégeztettünk magzati DNS vizsgálatot, illetve az egyik legnevesebb ultrahang szakemberhez mentünk.
2022. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál mérlegelés tárgya lett volna, ha felmerül, hogy valamilyen komolyabb genetikai betegsége van. Egy Down-szindrómás magzatot elsőre se tartottunk volna meg, de valami kevésbé súlyos, vagy kizárólag testi fogyatékosságot érintő betegséggel azért mérlegeltük volna a lehetőségeket. (Ezzel lehet csak én vagyok így, de számomra a testi fogyatékosság elfogadhatóbb a mentálisnál.) De nem tudom, pláne utólag, hogy hogyan döntöttünk volna, de az biztos, hogy nagyon nehéz döntés lett volna akkor és tényleg komolyan átgondoltuk volna. (Ha meg megtartottunk volna egy beteg babát, akkor mi például biztosan nem vállaltunk volna több gyereket.) A második baba esetében azonban teljesen egyértelmű volt, hogy a már meglévő egészséges gyermekünk életminőségét nem akarjuk lerombolni egy súlyosan beteg testvérrel. Ezért ott már a 10. héten csináltattunk PrenaTest Pluszt, hogy mielőbb derüljön ki, ha esetleg van valami komoly baj. Szerencsére nem volt, és mindkét gyermekünk egészséges, de ha a másodiknak lett volna bármilyen genetikai betegsége, akkor nem is gondolkoztunk volna, egyértelmű lett volna az abortusz és igen, a testvére miatt.
2022. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartottam volna meg a lányom,ha előre tudom,hogy beteg. Durva,de ez van. (Diagnózis nélküli májbetegség-6 éve nem derül ki,mi baja van plusz autista is,plusz több szervével problémák vannak).

Túl sokat szenved. Legtöbbet mostmár az autizmus miatt. Napi szinten,mert nem tud alkalmazkodni ehhez a világhoz. :(

2022. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!