Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik azzal érvelnek, hogy a...

Akik azzal érvelnek, hogy a meglévő gyerek(ei) miatt vetetnék el beteg, pl.down-kóros gyereküket, esetleg meg is tették, első gyerek esetén megtartották volna, vagy ez csak egy plusz érv?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 19:21
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
23%
De kedves emberek vagytok :( Én downos vagyok és pont ugyanúgy érzek és gondolkodok mint más emberek.
2022. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az első gyerek súlyos szívbetegen született. Későn derült ki, megtartottuk természetesen.

Ha másodikként jött volna a beteg baba, biztos hogy nem tartjuk meg.

2022. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
29%

nem mindent lehet kideriteni szülés előtt ,az autizmust,epilepsziat,hállás sérülést,vakságot ,beszėdfogyatékosågot nem lehet kideriteni ,nem tudhato szülés előtt ,csak ha már megszületett a gyerek.


de ez kérdésdurván provukativ.

2022. nov. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
23 igen, èpp ezért nem tartanánk meg, ha már lehetőség van rá, azok a betegségek esetén, amiket ki lehet derîteni.
2022. nov. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
23%

Ez engem is szíven ütött tegnap mikor olvastam. Mindig az jut eszembe, hogy igazából mindenki azt gondolja, hogy az élet csak akkor értékes, ha kényelmes szenvedésmentes, és megszületni sem érdemes, ha egészségesként se jön így össze.

Fogyatékos gyereket nevelek, pont ezt a fajta szánakozást érzem mindenkitől. Sőt, ma már el is várják, hogy abortáld a fogyatékos gyereked, vagy különben te választod a nyomorodat, és meg is érdemled. Esetleg elnézik, ha terhesen "nem vették észre".

Közben meg mindenki osztja az idézeteket az elfogadásról, meg hogy az élet értekes. Persze csak akkor, ha trendi a másságod és az életedből trendi tiktok/insta csatorna készülhet.

Persze nem habos torta az élet, de azért engem kiboritott volna ha anyám azt mondja, miattam nem tartják meg a down szindromas testveremet.

2022. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik babánk Edwards-os lett volna, középidős abortuszt választottam inkább. Se a saját, se az egészséges gyerekeim életét nem vagyok hajlandó tönkretenni.
2022. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál csak kombinált tesztet csináltattunk. Alacsony kockázat jött ki. Úgy voltam vele, hogy ez belefér, ha mégis beteg, akkor is felneveljük, megvan hozzá a családi háttér.


Ha magas kockázat jön ki, akkor tovább vizsgálódunk. Nem hiszem, hogy megtartottam volna, ha biztosra az derül ki, hogy beteg.


Második babánál már nem merném az alacsony kockázatot se így bevállalni. Mert ott már nem csak magunkat áldozzuk fel, hanem az elsőszülöttet is. Rögtön biztos tesztet csináltatok majd.

2022. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
89%
25-ös: mi lesz a gyerekeddel ha ti meghaltok?
2022. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
20%
25 vagyok például élni fog nem pedig halott lesz. De ha ez nem érték számodra akkor hiába mondom.
2022. nov. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

"őt, ma már el is várják, hogy abortáld a fogyatékos gyereked, vagy különben te választod a nyomorodat, és meg is érdemled."


Azért gondolj bele hogy így van. Te választod ilyenkor.

Fáj ha a szemedbe mondják?

2022. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!