Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valójában megtaní...

Hogyan lehet valójában megtanítani a harag kezelését 10 éves korban?

Figyelt kérdés

Egy olyan 10 évesről van szó, aki ha mérges, akkor kiabál az iskolában. Társaival, akár csúnyákat is.


A baj ilyenkor hogy mérges, feszült és így vezeti le. Illetve egy tanuló különösen idegesíti, az akármit csinál.


Milyen technikákat lenne érdemes megpróbálni?


2022. nov. 27. 20:54
 1/6 Darius- ***** válasza:
75%
Mondjuk sport, ha fiu lehet okolvivas is
2022. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Kövezz meg, de szerintem nem kezeli rosszul a haragját. Kiabál azzal, akire haragszik? Hát inkább kiabáljon vele, minthogy megüsse.

Az abszurdum lenne és nem is egészséges, hogy nyelje le, ne szóljon semmiért, vagy birkatürelemmel századszorra is békésen szóljon annak, aki mérgesíti.

Az a tanuló, aki akármit csinál, idegesíti a fiadat, az miket csinál? Vele mik miatt vannak konfliktusai?

2022. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

1


Jogos, ha már verbálisan nem tudja kezelni többet az indulatait, akkor legalább üsse le.


2


Ez csak részben igaz, azért nem kell elpísziskedni meg elpszichologizálni ezt a dolgot, mert ha egy gyerek úgy nő fel, hogy mindenféle retorzió nélkül kikelhet magából és úgy beszélhet a saját embertársaival ahogy ő akar, az később elég komoly problémákat fog szülni a saját életében is. Igenis meg kell tanulnia egy 10 évesnek is kezelni a mindennapi interakciókat, el kell fogadnia hogy nem mindig az van amit ő akar, ahogy ő akarja és akivel ő akarja.


5 év múlva egy középiskolában ezzel az attitűddel, ezzel a személyiséggel pokol lesz az élete, mert ha ebben a korban már nem tanulja meg kezelni ezeket a dolgokat, akkor már késő és sokkal nehezebb lesz. Én konkrétan ismerek olyan embert, akinél ez általános iskolában még elment, a középiskolában meg kb hetente megborította valaki, mert hozta magával ezt az attitűdöt. A felnőtt, munka világáról már ne is beszéljünk.

2022. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy. Van rá gyógyszer, indulat/haragcsillapító. A többi csak szemfényvesztés, légzésgyakorlat, mentalizáció, de erre 10 évesek éppenhogycsak képesek. Elvileg nagyobb empátiával rendelkezők megértőbbek másokkal, de szerintem ez bullshit(nekem ezt mondta a fejlesztő is meg a pszichiáter is, meg mások is), csak a többi gyereket más zavarja, ami nem jön elő mondjuk suliban, vagy túl buták az ilyesmihez, vagy egyszerűen túlérzékeny az enyém(szintén kiabálós), de máskor meg hatalmas empátiával fordul társai felé(ha nem olyan van, ami zavarja).


Nekünk nem vált be semmi, ha még semmit sem próbáltatok a légzőgyakorlattal kezdjétek, az elvileg nyugtat, szépen levezették, de már nem emlékszem. Én ha nagyon ideges vagyok, akkor kivonulok a helyzetből, vagy "önsértek", a körmöm az ujjam hegyébe nyomom kicsit, sosem vérzik meg semmi, vagy harapom az ajkam belső felét, olyan hatást kelt, mintha ütöttem volna, de mégse, és szinte észrevétlen. Mondjuk nekem tudattalanul jön, más meg ökölbe szorítja a kezét vagy ilyesmi. A legtöbben maguktól fejlesztenek ki ilyen nyugtató szokást, mint pl szorongásnál a körömrágás is magától jön, ha más mondaná, hogy rágd a körmöd, ha félsz, aggaszt valami, hülyének néznéd..


Még olyat lehet, amit másnál láttam, hogyha ideges, babrálja a gyűrűit, karkötőit, mindig sokat hordott, de gondolom fiúról van szó.


Talán még az működhet, hogy beszélünk róla, elmondatod vele 100x, mi zavarja minden egyes nap, aztán idővel nem fogja olyan rosszul megélni. Ez működik, a beszélsz róla és eltűnik a feszültség(ezért hasznos a pszichológia), minél többször, annál lényegtelenebb, mikor már nem lesz mit mondanod róla. De lehet csak jobban kiéleződik rá, nem tudom, csak most jutott eszembe. Az én gyerekem zavarja a dadogva/lassan olvasó többi, mert nem érti rendesen a dolgot és egy örökkévalóság kivárni. Jó sokáig zavarta, kiabált is. Odáig jutottunk, hogy már egyáltalán nem követi az óra fonalát, hanem játszik helyette, és sosem tudja hol tartanak. Magától találta ezt a megoldást, ami nem túl nyerő, de legalább nem bosszankodik. Kellett hozzá 4 hónap, mire kifejlesztette.

2022. nov. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lányról van szó egyébként. Nagyon hangos, nagyon kiabálós.


Nem értek egyet azzal, hogy ez így bármennyire is normális lenne.


Egyébként az a legnagyobb baj, hogy tud viselkedni, ha akar. Csak általában nem akar. Pl. Ha van egy fix célja, amit nagyon akar, akkor teljesen vissza tudja fogni magát akàr egész napra. Egy hangos szó nincs. De ezek olyan dolgok, amiket nem lehet napi szinten tartani. Csak megnyugtat, hogy képes rá.

2022. nov. 29. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Több száz gyereket tanítottam meg úszni, és igaza van az 1-esnek, egyértelműen sport. Nem rosszból, de sanszosnak tartom, hogy az anyukáját reggelire megeszi. Nyilván a tanárai sem tudják fegyelmezni. Na egy edzőnek nincs visszadumálás, sokkal nagyobb tekintélye van, mint egy tanárnak. Vidd el sportolni, megtanulja kezelni a dühét, fegyelmet és kitartást tanul, és ha olyan sportra viszed még az egészségének is jót tesz.
2022. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!