Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 éves gyereknél normális,...

10 éves gyereknél normális, ha még nem törli ki a saját fenekét?

Figyelt kérdés

A párom fia nálunk szokott lenni minden második héten. Nem törli még ki a saját fenekét, de megpróbálni sem akarja. Nekem amúgy, mint kiderült, sosem szólt ha wc-n volt, így volt, ha nem mostunk, sokszor piszkos gatyákat vitt haza. Őszintén megmondom, hogy egy 10 évesnek már nem is szívesen törölném a fenekét...

Amúgy ha itthon van a párom, akkor vele törölteti, meg otthon is az anyja neki. Oké, nem az én gyerekem, meg nem az én dolgom, de ez ennyi idősen normális?

Most meg beszélt a párommal a gyerek anyja, hogy a gyerek nyugodtan szólhat nekem is, ne legyen kakis gatyában.


2022. szept. 20. 22:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Jézusom!😅🤦Nagyon gáz.Max.7 éves korig szerintem.
2022. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogy csak így kényelmesebb neki, ha meg van aki kitörölje neki miért fáradozzon ő vele?
2022. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Már 4 évesen elkezdtem vele gyakoroltatni. Most töltötte be augusztusban az 5öt. Nem mondom hogy mindíg sikerül, de ha nem híg neki akkor nagyon jól csinálja. Ritkán kell utána törölni.


Na de egy 10 éves? Eszem ágában nem lenne hogy kitöröljem neki, ha nem értelmi vagy testi fogyatékos. Az oviban már középső csoport elején szóltak a szülőknek hogy kicsit önállósítani kéne a gyereket.

2022. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy, ez szerintem extra kései.

Legalábbis én várom a négy évesemtől, hogy próbálja meg, és ügyesen megoldja.

2022. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az èn gyerekemnek nagyon- de nagyon lassan indult be minden, ami finommotorikàhoz akàrmilyen lazàn is, de kapcsolòdik. Ìgy kezdte el 6 èvesen törölni a sajàt hàtsòjàt. Èn màt ezt is kìnosan kèsőnek èreztem. (Neki persze nem mondtam). 7 ès fèl èvesen a papìrt mi tèpjük/hajtjuk neki, de 10-ből 9x teljesen jól kitörli magànak.

10 èves az majdnem kamasz. Ő nem èrzi kìnosnak? Màsban is ennyire önállòtlan?

2022. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy ez már sok. Nem az én gyerekem, nem mondhatom meg hogyan legyen nevelve, csak furcsa.

Ráadásul ugye, miután volt ez a kis ügy, hogy nem mer nekem szólni, meg volt beszélve a gyerekkel hogy nekem is kellemetlen lenne őt már ruha nélkül látni, neki is kellemetlen lenne ha így látnám. Szóval, próbálja megoldani magának. Nem oldotta meg, mert ugyanúgy kakis volt a gatyája. Ergo inkább van piszkos alsóban, mint kitörölje.

2022. szept. 20. 22:33
 7/23 A kérdező kommentje:
Másban nem. Vagyis nem értek a gyerekekhez/nincs sajátom, de amit egy 10 évesnek tudni kéne szerintem, azt megteszi. Maga jár suliba, meg haza. Hideg ételeket elkészíti magának, tisztálkodik, felöltözik stb.
2022. szept. 20. 22:35
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda végére erre meg kell érni, meg kell tanúlni!
2022. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha írni tud, akkor ez már alap kellene, hogy legyen.

De ezt a szülővel kell megbeszélni.

2022. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy 8-as mondja!

Óvodában még kitörlik, iskolában már nem. Vagyis, mire iskolába megy, meg kéne tanulnia.

Ha jól értem, akkor téged ezután sem fog megkérni. Így neked nincs problémád ezzel. Ha netán kérne, nyugodtan mondj nemet. A debil anyján és apján kívül senki nem várná ezt el tőled.

Az egy másik kérdés, hogy én biztos nem maradnék olyan partner mellett, aki ilyen idiótán nevelte a gyerekét.

2022. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!