Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen furcsa dolgokat csinált...

Milyen furcsa dolgokat csinált a kisgyermeketek, ami miatt azt gondoltátok valami baja lesz és mégis egészséges felnőtt?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy valaki kente a székletet a pelusból a kiságyrácsra, meg olyat is, hogy iskoláig lábujjhegyen repkedett, fejelte folyton a padlót, falat, sőt olyat is, hogy csak totál hangosan tud beszélni hallásprobléma nélkül, de még rengeteg mást is.

Nálatok volt valami ijesztő, ami csak úgy elmúlt?


2022. nov. 30. 22:04
 1/10 anonim válasza:
81%
Kiskoromban ettem a tyúkszart, meg a ház faláról a vakolatot, kb 4 éves koromban. Télen egész nap átázott, vizes ruhákban csúszkáltunk a jégen, mégse voltunk megfázva soha. És úgy általában véve is estünk-keltünk, nyáron a tűző napon fociztunk, meg hajmeresztő dolgokat csináltunk (6-14 évesen), mégis szépen felnőttem. És mióta felnőtt vagyok, azóta vigyázok magamra, és azóta ér utól mindenféle baleset, betegség, sérülés.
2022. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

2 éves koromig nem aludtam át egyetlen éjszakát sem, csak megszakításokkal.


Ma már nincsenek kifejezett alvásproblémáim.

2022. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A szomszéd srác, akivel tök sokat játszottam anno, rengeteget lábujjhegyezett és fennhangol beszélt. 9-10 évesen is. Ma már 37 éves fizika tanár (ráadásul angol kéttannyelvű gimiben) és a diákjai nagyon szeretik.
2022. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nem átaludt éjszaka tök normális
2022. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
A lányom álló helyből is képes volt elesni, nagyon rossz volt az egyensúlya ha sétált vagy futott. Lassú séta közben is képes volt csak úgy "pofára esni". Később mégis jó volt szinte minden sportban.
2022. nov. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

4: nem gondoltam volna, hogy normális, 2-2 óra váltással ez normális.

Nekem a tyúkszarevésről mondta a biológia tanárom, hogy régen mennyi gyerek csinálta, mert hogy elviekben van benne valami, ami kell a szervezetnek (mondjuk én ezt megkérdőjelezem).

2022. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 7 éves és még most is sokszor lábujjhegyen jár (én is pedig én 33 vok)

A fiam veri a fejét a padlóba most is néha 2,5 éves

Én sokáig tépkedtem a hajam mikor hisztiztem.

Azt nem tudom h a gyerekek normálisak lesznek e. Én az vagyok. Kb 😁

2022. dec. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A lábujjhegyezéstől, a kevés babakori alvástól, az instabil egyensúly, az extrém hisztiig ezek mind a fejletlen idegrendszer tünete. A gyerekkori "dilik" zavar a címke, a ruha anyaga, a zokni ect ezek mind szenzormotorikus zavar, megint csak a fejletlen idegrendszernek köszönhető.


Bizonyos szintig normális, hisz minden embernek vannak apró zavaró dolgai, amit vagy elnő vagy nem.

2022. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6


Sajnos a sok èbredèd 2 èves kor felett is normàlis..



Àllandò földhözcsapós hiszti.. felnôttkènt is nehezebben tûri, ha valami nem ùgy törtènik, ahogy ô elkèpzelte🤣

2022. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Olyan jó kicsit felszabadultan nevetni a múlton ugye? Nekem pedig kicsit megnyugvás, mert folyton rácsodálkozom a gyermekemre, hogy na ezt most honnan, és csak reménykedem, hogy zenész lesz, mert csak a zene, meg a zene, én hiába is beszélek, inkább énekeljek és ő meg csak sír és nem beszél és jajjj nekem 😂 de védőnő szerint majd helyre jön, semmi baja. Fel van húzva a rugója, non stop ugrál a szemem fénye.
2022. dec. 1. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!