Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek valamit rosszul...

Szerintetek valamit rosszul csinálok? (férfi)

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, ez lesz az első gyermekünk. Tisztában vagyok azzal, hogy ehhez a körülményhez nekem kell alkalmazkodni, őt most lefoglalja a kicsi, nem is várom el tőle egy percig sem, hogy idomuljon hozzám bármiben is. Amit csak tudok megteszek: bevásárolok, átvállaltam a házimunka nagyrészét, intézem az ügyeket, stb. Mégis olyan érzésem van, mintha neheztelne rám. Keveset beszélgetünk, nem keresi a társaságom, megkér dolgokra de max. ennyi. Amikor másokkal beszélget úgy veszem észre, hogy felszabadultabb, könnyedebb, közlékenyebb - talán csak udvariasságból. Azelőtt nagyon szoros volt a kötelék. Amit még tudni kell, hogy lombikosok vagyunk, emiatt gyógyszert kell szednie, szurizni, stb, azóta érezhetően megváltozott. A 9. hétben van, még tart a rosszullétes időszak.


Mit gondoltok, sokat látok mögé és valójában nincs velem baja? Szeretnék jó társa lenni és támogatni mindenben, de egyelőre keresem a helyem és a szerepem ebben. Minden pasi átesik ezen, vagy másoknak ez jön ösztönből?



2022. dec. 1. 19:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold túl!

Egy nő alapból bonyolultabb, emocionálisabb, mint egy férfi. Amikor tombolnak a hormonok, ez méginkább jellemző ránk.


Hidd el,tudnék regélni én milyen voltam terhesen és az én férjem mit élt át de nem szeretnék ebbe belemenni és ódákat zengeni. Ahogy leírtad milyen vagy, ő is ugyan így 100%-ban segített és most hogy apa lett, méginkább 110%-os férj és apa.


Az egyest szerintem engedd el. Valóban nem vagyunk betegek terhesen, de nem is az az elvárás a nők többségétől, hogy az a férfi aki kemény, macsó, ver, pénzhordó stbstb. Tudom, sokaknak nem adatik meg egy segítőkész férfi aki nem csak eltartani tudja a nőt aztán kukán telefonozik otthon amíg a nő ellátja a házimunkát, hanem egy valódi TÁRS és kiveszi a részét mindenből. Én sem vártam el terhesen, csak jelzem. De nekem is ott volt és segített a férjem ami nőként nagyon is jó érzés, még ha nem is mondjuk minden alkalommal. Kedves kérdező, ezek ellenére én is sokszor rajta vezettem le a dühömet meg rajta csattantak dolgok. Ezek a hormonok. Ezek ilyenek sajnos.


Egy szónak is száz a vége,tök egyszerű a válasz, nagyon jó partner vagy és csináld így tovább. Viszont ahogy többen írták, kommunikálj felé mindent.

2022. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!