Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan szülőkről, akik nemsemlegesen nevelik a gyereküket?

Figyelt kérdés

Tehát azt mondják neki, hogy majd ha felnő elönti, milyen nemű.

https://www.youtube.com/watch?v=CTTYwhZ7948



2022. dec. 2. 19:10
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
94%

"Tehát azt mondják neki, hogy majd ha felnő elönti, milyen nemű."

. Nem, ez nem ezt jelenti.

Ez annyit jelent, hogy nem a hagyományos nemi szerepeket, sztereotípiákat erősítem. Tehát pl. kislánynak nem csak babát veszek, hanem fiúsabbnak tartott játékkal is játszhat, a kisfiú kezéből meg nem veszem ki a babát.

2022. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
11; rendkívül modern és felvilágosult vagy. Ja nem, csak hibbant.
2022. dec. 2. 21:22
 13/42 anonim ***** válasza:
95%

#12: ez inkább téged minősít. Gondolom, Te a helyemben kitépnéd a lányom kezéből a kisautót...


Egyébként ne egem minősítesz, amikor Te írsz ki kérdést erről, aztán lehülyézed azt, aki máshogy gondolkodik. Nem kellett volna valakinek megtanítani neked, hogyan kell elegánsan kezelni az eltérő véleményt?

2022. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Én is fiús lány voltam, főleg, hogy két bátyám van. Rengeteget játszottam velük legót, meg matchboxot. Baba alig volt a kezemben. Mégis normális ember lettem, heteró nőszemély, anya. De erre már a nagy szabadelvűek azt mondanák, hogy én biztos fiú vagyok "lélekben", úgyhogy adnak nekem pubertásblokkolót. Remélem így már világos, mi a problémám ezzel.
2022. dec. 2. 21:53
 15/42 anonim ***** válasza:
18%
Az a véleményem, hogy idióták.
2022. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
95%
14. Senki nem mond ilyet 🤣🤣🤣 mi lenne ha legközelebb olyanon háborodnál fel, amit fel is fogsz?
2022. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
90%

Engem az gondolkodtat el ebben a szemléletben, hogy azt mondják "majd eldönti". Csakhogy rohadt fontos dolog, hogy ez nem döntés (és nem is nevelés) kérdése. Mélységesen tájékozatlannak tartom az ilyen szülőket.

Az elfogadás lenne a kulcs. Hogy úgy szeressük, ahogy van.

2022. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
17: ez sem olyan egyszerű, hogy úgy szereted, "ahogy van". Nincs úgy ahogy, nézd meg a videót: a két mentális beteg szülőt mindhárom gyereke másolta, és kitalálták maguknak, hogy ők is ilyen nemtelen meg ki tudja milyen neműek. Szerencsétlenek... Véletlenül se mondta volna egyik sem magáról azt, hogy ő fiú vagy lány, mert a hülye szülői példából azt látta, hogy nemnormálisnak kell lenni. Tragédiák ezek!
2022. dec. 2. 22:51
 19/42 anonim ***** válasza:
85%
Nem néztem meg a videót, de felvilágosulatlannak tartom azt a szülőt, aki azt gondolja majd ezzel tesz jót a gyerekének. Inkább amikor látom, hogy a másik nem felé húz... magáról más nemben beszél.. évekig.. viselkedésében-öltözködésében mást szeretne, akkor nem tiltom, hanem mellette vagyok . De ez még véletlenül sem pici- bölcsis-ovis korszak, itt már sulis korosztályról beszélünk. Szerintem...
2022. dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
91%
A te életedet ez miben befolyásolja?
2022. dec. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!