Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan szülőkről, akik nemsemlegesen nevelik a gyereküket?

Figyelt kérdés

Tehát azt mondják neki, hogy majd ha felnő elönti, milyen nemű.

https://www.youtube.com/watch?v=CTTYwhZ7948



2022. dec. 2. 19:10
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
38%
A nemi identitás nem döntés kérdése, így baromságnak tartom az egészet. Nincs azzal bajom ha valaki fiúnak születik de lány szeretne lenni, de azt el kell fogadni, hogy soha nem lesz lány. Érezheti úgy, öltözhet úgy, hívhatja magát úgy, de attól még nem lesz az.
2022. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
46%

21!

Hát igen. De nem tudják se felfogni, se elfogadni. Ez itt a baj.

2022. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
27%
Az már részletkérdés, hogy elfogadják-e. Ez olyan, mint ha én azt mondanám magamról, hogy törpenövésű vagyok a 170 centimmel. Levágattathatom a lábaimat, hogy alacsony legyek, de attól még nem leszek törpe.
2022. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 NTBS ***** válasza:
27%
Hogy lehet nemsemlegesen nevelni valakit? Ugye van egy biológiai neme. Az nem változik. Én fiúnak születtem és mikor eljött az ideje megnőtt és merevedésem lett. Hiába engedte volna anyukám, hogy lány legyek. Nem vagyok az. Az egészet nem értem.
2022. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
95%
Mert ez nem is arról szól, hogy a gyerek nem tudja milyen nemű. Csak így az ilyen húgyagyú fideszesek, mint a kérdező fel tudnak háborodni és nem azzal foglalkoznak, hogy nem tudnak zabálni. Ez arról szól, hogy nem a nemi szerepeknek megfelelően neveled, hanem úgy mintha nem lenne neme. Játszhat babával, kisautóval, járhat kékbe és rózsaszínbe, nem mondják neki, hogy legyél csendes, mert te kislány vagy és nem hagyják rá, ha agresszív, mert te kisfiú vagy. Ha pedig más a nemi identitása elfogadják és nem tagadják ki. Ennyi. Szerintem az jobban beteges, aki ragaszkodik ilyen idióta nemi szerepekhez, de tökéletesen jellemzi a magyar társadalom jelentős részét, hogy ez a legnagyobb problémája, miközben nincs aki tanítsa a férfias és nőies kölykeit.
2022. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
89%
De ez azért hülyeség, mert nem úgy kell nevelni, mintha nem lenne neme, úgy kell nevelni, hogy igenis van egy neme, de nem baj ha nem "annak megfelelően" viselkedik, érez.
2022. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
91%
26. Igen, én egyetértek veled én is így nevelem és nem úgy, hogy nem mondom meg, hogy kisfiú vagy. Csak arra világítottam rá, hogy ez még mindig kevésbé rossz, mint a tedd le azt a babát, az én fiam nem lesz b*zi, mint ahogy egyik távoli ismerősöm üvöltött rá a gyerekére.
2022. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
84%
Akkor talán csak a megnevezéssel van baj. Nemsemlegesség helyett nevezhetnénk sztereotípiamentes nevelésnek, egyből szimpatikusabb lenne mindenkinek. :D
2022. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
84%

Semmit. Túl van ez tolva, mindenki nevelje ahogy akarja. Én is gender semlegesen nevelem a fiamat, mert ugyanígy nevelém akkor is, ha lány lenne. Nyilván ettől függetlenül tudja, hogy ő fiú, hiszen nem egy buborékban él, a társadalom része, ő is a többi kisfiúhoz szeretne hasonlítani. Úgyhogy fiú ruhákat hord és autókkal játszik. De pl nem mondok neki olyat, hogy egy fiú nem sírhat, vagy hogy egy fiú nem babázhat.

Ha a fidesz nem lenne, a legtöbb gyereknek fogalma sem lenne ezekről a dolgokoról. Ehhez képest a fiam azt kérdezgeti tőlem, mi az a nemátalakító műtét. Kösz, Vitya... A fidesz hagyja békén a gyerekemet!

2022. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, ha a szüleid hagytak lány létedre legózni, nagyon hibbantak voltak. nem értették hogy te LÁNY VAGY és ha megfogod a legót lehet még kukid is nő? Hihetetlen milye ostoba felelőtlen szüleid voltak. Hogyhogy nem vett tőlük a gyámügy hiszen lány létedre engedtek fiús dolgokkal játszani. Sőt, lehet ők kényszerítettek rá mivel a két testvéred fiú volt. Rettenetes szülők:-(


na kb így hisztizel a csöppnyi fideszes agyaddal ezen a videón.

2022. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!