Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell hazudni a gyerekekn...

Miért kell hazudni a gyerekeknek a Mikulásról/a húsvéti nyúlról?

Figyelt kérdés
És mielőtt valaki leírná, a Biblia szerint létezett a Mikulás, Szent Miklós néven.

2022. dec. 4. 18:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem "kell", de a gyermeki gondolkodásba belefernek ezek a csodák, és hatalmas élményeket tudnak okozni nekik. Sajnálom, hogy neked ebben nem volt részed, különben nem merülne fel benned, hogy mi értelme.
2022. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem hazugság, hanem MESE!
2022. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván neked nincs jó vagy egyáltalán semmilyen élményed ezekkel a dolgokkal. Nekem nagyon jó élményeim vannak és soha nem azt éreztem hogy huuu de szemetek voltak a szüleim hogy hazudtak nekem. Sőt mikor már tudtam mi a helyzet akkor is inkább úgy csináltam mintha nem tudnám
2022. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert a gyermeki fantáziát még lehet táplálni és a csodavárás boldoggá teszi őket, amiből semmi szükség ideje korán kiszakítani őket. Később is szép emlék egy jó családban. Maradjanak csak boldog gyerekek amíg még lehet. Nekünk nagyon szép emlékeink vannak ezekről. Imádjuk az ünnepeket és még mindig örömmel várjuk. Én is és a nővérem is ezt adjuk tovább a gyerekeinknek is.
2022. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell hazudni.


De baja nem lesz tőle.

2022. dec. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
15%

Hát nem tudom. Lányom 3 éves, most értelmezi a Mikulást. Volt is Mikulás a baba-mama klubban, kb mindegyik kisgyerek sírvafakadt tőle, nem mertek az ölébe se ülni fényképezkedni. Ez hatalmas csoda, tényleg 🤣


Karácsonyra mi nem mondjuk a "jézuskát", nálunk a szeretet ünnepe és tudja hogy kitől kapja az ajándékot, a fát is együtt díszítjük fel. Húsvét még nem tudom hogy lesz. Látszik, hogy nem vagyunk egyáltalán vallásosak :D

2022. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Az én fiam is 3 éves. Tegnap volt a városházánál Mikulás. Odamentünk hozzá, mondott neki verset és le is fényképeztük vele. Ő nagyon élvezi a készülődést is. Nyilván azért mert én ezt adom át neki. Meg amúgy is minden gyerek más
2022. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Saját példámból annyiból rossz ez, hogy óvodába/iskolába elmondják a gyerekek egymásnak, hogy nem létezik. És cukkolják, azt aki hisz benne. Alapból nem lenne rossz dolog, ha a gyerek jönne rá, én is saját magamtól jöttem rá. De az úgy nem jó szerintem ha 4-5 éves korában valaki elmondja neki.
2022. dec. 4. 19:06
 9/24 anonim ***** válasza:
24%
Én nem értem minek kellenek ezek, már kicsiként tudtam, hogy kitől jön az ajándék, hiába csempészték még 4 5 éves koromban.
2022. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
7... Értem, hogy te "ezt adod át". Én is meséltem neki a Mikulásról, olvastunk mesét, énekeltünk dalokat, mégis félt a "Mikulástól"... Most ezért lepontozni, meg mert nem vagyok keresztény, mint ti, igazi magyar mentalitás
2022. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!