Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apád szülés mikor vált...

Az apád szülés mikor vált “divattá”, hétköznapivá?

Figyelt kérdés
Én 97-es vagyok, és azt tudom, hogy velem nem volt bent az apám, amikor születtem, de a 2002-es húgomnál már bent volt. Valamikor a kettő között lett elterjedtebb ez?
2022. dec. 5. 14:56
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Az én anyukám is mesélte, hogy lépcsőznie kellett értem. Esetleg nem nyáron szültél? Én június végi vagyok. Lehet, hogy minket is pont úgy helyeztek el.
2022. dec. 5. 18:15
 22/46 anonim ***** válasza:
Nem, márciusban szültem :) De amilyen kicsi ez a város, biztos a szomszéd vagy 😂
2022. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Hát, azóta férjhez mentem Kanizsára. De lehet, hogy ismerjük is egymást. 😂 23 évet éltem Zegen.
2022. dec. 5. 18:20
 24/46 anonim ***** válasza:
76%
98 ban ha akar bejöhetett volna a fiúnknál, 99 ben már bejött a lányunk születésénél, de itt az is számított épp hányan vagyunk a szülő szobán 3 ágy volt ha más is szül akkor nem jöhetett volna be. 19 es fiúnknál a fent említett leányzó is bent volt, de itt külön szobák vannak ahol vajúdtam és szültem.
2022. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
22%
Igazság szerint, amígy otthon szültek a nők, tehát nem volt elterjedt a kórházban szülés, addig ez egy telejsen természetes dolgod volt, ott volt az egész család, tesóstul, apástul mindenestül, szóval ez nem olyan nagy újdonság. :D
2022. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
25, éppenséggel pont nem. Csak akkor volt férfi szülő nő közelében, ha orvosra volt szükség. Egészen addig csak a bába és a nőrokonság volt vele, a férfiak elszeparálva vártak.
2022. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
20%

99-ben születtem és nem volt bent apám. És az én szülésemen se volt bent az apuka. Minek? Maradjon már annyi méltóságom főleg az előtt az ember előtt aki fontos hogy vonzónak lásson..

Évszázadokig tisztában voltak vele a nők hogy férfi embernek egy szülésnél semmi keresnivalója.

2022. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Őszintén bevallom, bár nekünk még csak tervezés alatt van a baba, ha belegondolok, engem is jobban megnyugtatna egy ilyen helyzetben egy női családtag, aki már szült, vagy dúla. Ettől még nem venném el ezt a lehetőséget a páromtól, ha át szeretné élni.
2022. dec. 5. 21:31
 29/46 anonim ***** válasza:
71%

A testvéreim és az én születésemkor a '80-as években tudtommal nem lehetett volna bent az édesapánk, de a '90-es években hallottam már róla, hogy létezik ilyen, a kétezresekben meg már úgy tűnt számomra, mint ami tök általános, hogy lehet.

Nálunk lehetett volna apás, de a férjem azt mondta, hogy ha nem ragaszkodom hozzá, akkor inkább kihagyná. Ő ismeri magát, nekem meg nem hiányzott, hogy őt tolják ki a tolószéken a szülés után, mint az egyik barátnőm férjét. Jó, ha van bent valaki az emberrel, aki tudja támogatni, nekem ez a nővérem volt. Többször szült már, ismerte a helyet és a dolgok menetét is, előre megbeszéltük, mi az amit szeretnék/nem szeretnék, ott helyben kérdeznie sem kellett, tudta, mi történik, olyankor mi esik jól stb. Valószínűleg nem lett volna energiám ott helyben, hogy a férjemnek magyarázzam, mit csináljon. Ettől még ha szeretett volna, jöhetett volna. De valószínűleg nem véletlen, hogy hagyományosan régen is a nők voltak bent a szülő nővel.

Ha valamelyik apuka bent akar lenni, hajrá! Kell a nőnek a támasz, csak ne vegyék a lelkükre, ha esetleg goromba velük. Ja és a végére ne egy makulátlan tisztaságú helyszínt képzeljenek el, tökéletes frizurájú kismamával, gyönyörű, rózsaszín csecsemővel a karján. :).

2022. dec. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
89-ben születtem, és senki nem lehetett benn a személyzeten kívül.
2022. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!