Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy ha eltűnne a gyermeked...

Hogy ha eltűnne a gyermeked akár 20 évre (vagy többre) nyomtalanul, lenne benned remény, hogy egyszer betoppan az ajtón?

Figyelt kérdés

Az eset fiktív, csupán kíváncsi vagyok reakciókra.

20 éven át eltűntnek nyilvánítják egyetlen gyermeked és azóta semmi hír róla, mintha kámforrá vált volna egyszer mondjuk elindult valahova aztán puff eltűnt, senki se látta. 20 év nagyon sok, ilyenkor átgondolja az ember hogy él e vagy ha esetleg nem baleset történt de bizonytalanság rosszabb mint a rossz valóság. Láttam hogy sok eltűnt gyermek szülei reménykednek hogy egy nap gyermekük hazajön, ugyanúgy várják minden nap. Természetes ez a dolog de mégis ott van az hogy ennyi év semmi hír, fel kéne adni a reményt vagy maradjon meg, ilyenkor mi a jobb? Beletörődni? de ha semmit nem tudsz róla, mibe lehetne bele törődni? Nagyon érdekelne mindenki véleménye, ilyenkor hogy lehet ezt túl élni?



2022. dec. 6. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Túl sok bűnügyit nézel. Ebbe senki még csak belegondolni sem akar...


Gondolom neked nincs gyereked, egyébként nem tetted volna fel ezt a hülye, bizarr kérdést.

2022. dec. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindegy, milyen körülmények között.

Mert ha tudom, hogy önszántából ment el, akkor max bíznék benne, hogy jó körülmények közt van.


De ha esély van arra, hogy eltűnése mögött rossz ember áll? Nem tudom, melyik eltűnt gyerek anyukája nyilatkozta egyszer, hogy a második év elejénn már azért kezdett imádkozni, ha nincs meg, inkább halott legyen, mert számára ezt most könnyebb feldolgozni, mint azt, ha arra gondol, naponta verik, erőszakolják, éheztetik.

2022. dec. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Gondolkodj már egy kicsit, mielőtt felteszel egy ilyen érzéketlen, tahó kérdést.
2022. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sokkal borzasztóbb, mint bármilyen tragikus esemény miatt eltemetni a gyereket.

Pont a bizonytalanság miatt. El sem tudják gyászolni, örökké bennük van, mi van, ha mégis életben van? Ez szörnyű.

Nem is csodálom, hogy belebetegednek. Pl. Till Tamás esete jut eszembe. A mai napig várja haza a szobája, ugyanabban az állapotban. El sem tudom képzelni, mi megy végbe nap mint nap a szüleiben. A fiú kb. velem egyidős volt.

2022. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

3, mitől érzéketlen és tahó?

Ne mondd már, hogy a te fejedben nem fordul meg, mikor ilyenről hallasz, hogy te vajon hogyan kezelnéd.

2022. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Imadkoznek mi mast tehetnék erte?

Isten tehet csak ilyen csodát.


Es ha a gyermek eltunik par evesen honnan fogja tudni honnan lopták el? Hova tartozik?

Kik a szulei stb. ?

2022. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

-Nem nézek sok bűnügyi sorozatot...

-Nincs gyerekem, hisz ezt sehol nem írtam, nem tudom miért baj?

-Nem érzem tahónak a kérdést, pusztán kíváncsiságból kérdeztem ha tahó lenne elézést akit megbántottam de nem érzem súlyát...ha ennyire nem tetszik nem kötelező reagálni, ennyi.

Egyébként írtam hogy fiktív...nyilván akinek érzékeny a téma az nem kattint rá...

2022. dec. 6. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Kellett nekem ezt a kérdést megnyitni 🤦‍♀️😞
2022. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Amíg nincs gyereked, ezt úgysem értheted. Akinek pedig van, az belegondolni sem akar ilyen agybeteg dolgokba. Úgyhogy merengj ezen a gyerektelen barátaiddal, ha erre izgulsz. 🤦‍♀️
2022. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. ha tudnám, hogy elmegy, mert pl összevesztünk, vagy bántalmazó szülő voltam és elege lett, akkor így jártam

2. ha minden előzmény nélkül, akkor összeomlanék, majd minden megtennék, hogy megtalálják

2022. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!