Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem akar vízet/ folyadék...

Miért nem akar vízet/ folyadékot inni a 8 hónapos anyatejes babám?

Figyelt kérdés
Iszsz baba, naponta 30-40 ml vizet iszik cumisüvegből, próbáltam gyümölcslevet, teát abból még annyit sem. Valószínűleg nem szomjas de már nagyon nehezen kakil, gondolom több folyadék kéne. Hogy tudnék több vizet itatni vele?
2022. dec. 12. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekem mind a 2 gyerekem kb 9 hónaposan kezdett el inni. Addig hiába próbáltam, semmiből nem fogadták el. Erre is meg kell érniük.

Illetve nekem egyik sem issza meg a vizet.

2022. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi idősen az én tápszeres lányom sem fogadta el a vizet. Mást meg ugye nem szabad adni ilyen pici gyereknek. Aztán nyár elején lett 1 éves, jött a nagy meleg, plusz akkor már csak napi 1x kapott tápszert és hirtelen elkezdett inni magától. Vettünk ilyen 360 fokos ivópoharat, azt mindig kiraktam olyan magasságba, hogy elérje, és ha szomjas volt, odament is ivott belőle.
2022. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszaitokat. Nem zavarna hogy nem iszik sok vizet ha nem lenne gond a kakilással, legalábbis én erre gondolok hogy van összefüggés. Doki szerint adjak gyümölcspépet, hát azt minden nap kap amúgy is.
2022. dec. 12. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most lesz 7 hónapos, ő se nagyon iszik. Pár kortyot csak, utána játszik a vízzel. Pohárból kapja, másból el se fogadja.

A kakija kemény, néha erőlködik is kicsit, de nem vészes. Pedig kap gyümölcsöt is, minden nap. Majd megérik rá, hogy igyon.

A lányom ennyi idősen folyamatosan ivott, nagyon nagy mennyiségeket. Nem minden gyerek egyforma.

2022. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen kiskanállal adtam a szájába a vizet. Muszáj volt,baj volt a veséjével.
2022. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Olajat/zsírt mennyit kap? Arra is szükségük van a hozzátáplálás során.
2022. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. 1 éves kora után kezdett el értelmezhető mennyiségű vizet inni, addig csak evés után 1-2 kortyot, innen tudtuk, hogy tud pohárból inni, csak nem akar. Viszont sokat szopott, pisis pelenka is volt. A védőnőnek mondtam, azt mondta, hogy nincs ezzel baj. Ha rendszeresen kínálod, tud is belőle inni, pisis pelenkából is van elég, akkor nem aggódnék emiatt.
2022. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!