Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad/kell ültetni a babát...

Szabad/kell ültetni a babát vagy nem?

Figyelt kérdés
5 hónapos a lányom, ölben, hason szépen tartja a fejét. Mostmár fordul jobbra-balra, sikerült már hátról hasra és hasról hátra is át fordulnia. Hason kinyomja a fenekét és tolná magát előre de az még nem megy neki. Ami még nem megy, hogy a mellkasát nem nagyon tudja még kinyomni karból, mostanában próbálgatja (sikertelenül). Csípőficam vizsgálaton mindent rendben találtak, azt mondták hogyha akar ülni mostmár ülhet. Na de.. az a probléma hogy semmilyen huzalmat nem látok hogy ülni akarna. Ha fogom is a kezét nem próbálkozik kihúzni magát. Ültetni viszont még nem mertem mert elvileg a lányoknál főként meg kell várni amíg magától felül. De ahogy elnézem sose fog így felülni. :( Pedig ahogy látom mostmár egyre unalmasabb neki fekve, azonban 0-24ben nem cipelhetem/ nem is bírnám cipelni. Több oldalon olvastam hogy már 2-4 hónapos korban ha "ülésbe húzom" akkor kéne tartsa a fejét, azonban sok helyről hallom hogy egyáltalán ne merjem ültetni amíg nem akar mert baja lesz a gerincének. Így viszont nem látok rá semmi esélyt hogy magától bármikor felülne. Most akkor ültessem vagy sem? Nem akarom siettetni, csak tartok tőle hogy nem fog majd ülni.

máj. 22. 08:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Tilos ültetni és amúgy is hónapjai vannak arra, hogy magától megtanulja.
máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan még nem kötelező, hogy tudjon üllni. Amikor megérik rá, akkor felfog hidd el, de tilos, hogy te segits neki.
máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Magától kell elkezdeni ülni.

Meg csak 5 hónapos, meg nem kell tudnia ülni, hova sietteted?

máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Fel fog ülni.

5 honaposan nem kell. Sőt, általában előbb kúszik, maszik, mint kiül.

Az hogy tartja magát, más, de ne eltöltess semmit.

8-9 hónaposan kell ülnie önállóan. Addig majd addig kepesztet, kúszik, nyujtózkodik, míg annyira megerősödnek a hatizmai, hogy tudjon ülni.

Mindennek el fog jönni az ideje, ha gond van majd figyelmeztet a védőnő.

Már most mondom 14 honaposan indult el nálunk a gyerek és 2.5 evesen kezdett el beszélni.

Ez egy remek gyakorlat arra hogy ne a saját elkepzelesedet, akaratodat próbáld ervenyesiteni a gyerekeddel hanem hagyd nemi a maga tempójában kifejleszteni ezeket a keszségeket.

máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

5 honaposan hova akarjon ulni? Vannak babak, akik ulnek ilyenkor, de a tobbseg nagyon nem.

Ulni egyebkent negykezlab allasbol szoktak altalaban. O meg csak kuszni se tud, messze meg az ules es ez igy teljesen rendben van.


Nem kell rohanni! Ha unatkozik, szorakoztatod. Felveszed, cipeled, igen. Ez van.

máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ültetni! Nagyon ritka az az ember, aki sosem tanul meg ülni, ha ilyen beteg lenne a gyereked gondolom már tudnál róla...
máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Írtam is a kérdésem végére hogy nem szeretném siettetni. :) Csak érdekelt hogy ez még így rendben van-e hogy nem is akarna ülni. :) Védőnő nálunk nincs. Azért zavart ez a dolog mert sajnos a közelemben van olyan gyerek, akinél kimaradt a kuszás-mászás és most hordják több éve gyógytornára mert baj lett az idegrendszerével emiatt. Nem szeretném hogy ha nem időben kezd el ülni a pici hogy bármi baja legyen belőle, tehát ha probléma lenne, időben szeretném észre venni.
máj. 22. 08:44
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként az a probléma, hogy próbálom szórakoztatni, játszani vele énekelni stb. Csak az kevésbé érdekli mint az hogy nézelődhet függőlegesben, ha nincs ölben már nehezen marad el vagy sehogysem. Nekem pedig gerinc-sérvem van, nem túl jó hogy össze csuklok a picivel minden fél órába..
máj. 22. 08:49
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

De hova akarjon ulni 5 honaposan? :D

Nem ertem, tovabbra sem. Ulni 8-9-10 ho korul kell, attol fugg, hogy kit kerdezel es milyen tablazatot nezel. Nekem a gyerekorvos 10 honapot mondott, de a gyogytornasz meg 8-at, szoval most ugye dontsd el, hogy melyik. De szerintem lenyegtelen most a ti szempontotokbol.


Es miert maradna ki a kuszas-maszas??

Haho, 5 honapos! Erted?

A kuszasnak 8 honapos korig kene beindulni, a maszasnak 10-11.

Tudod ugye, hogy egy baba eleteben akar napok is nagyon sokat szamitanak? Az en kisfiam pl 1 het alatt tanult meg kuszni, majd negykezlabra allt es ult. A maszas nala picit kesobb indult be, pont 10 hos volt, de addig kuszott szepen meg ult, teljesen rendben volt. Amugy pont 8 hosan kezdte a kuszast es az ulest is. Gyogytornara jartunk korabban, de nala a forgas nem akart annyira beindulni, emiatt. De ennyi, nem kellett nagyon sokaig jarni.

máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ülésbe húzást a doki vizsgálja, és nem az a célja vele, hogy üljön, hanem valóban a nyaki izmok vizsgálatára való (az én fiamnál is így bukott ki az izomtónus próbléma), ne is keverjük ide, laikusként otthon nem is szabad így húzgálni a kezénél fogva.

Ültetni tilos, sőt, azon kívül, hogy károsítja a gerincet, még a motivációt is elveszi, hogy magától akarjon mászni, ülni! Jól látod, unalmas lehet neki ilyenkor már a fekvés, de pont emiatt fog majd egyszer elkezdeni kúszni, mászni, hogy több érdekes dolgot elérjen, valamint ülni is, hisz fentről jobban belátja a teret, és két szabad kézzel játszani is könnyebb. Szóval ha most ülteted, akkor borítékolható a következő kérdésed pár hónap múlva, hogy "miért nem mászik a babám???" 😀

Mindegy gyerek megtanul előbb-utóbb ülni (aki mégsem, annak olyan betegsége lehet, amit ennyi idős korra már bőven kiszúrtak volna), majd ha túl lesz az erre "megadott határidőn", és akkor sem megy, akkor a gyerekorvos küldeni fogja kivizsgálásra/fejlesztésre, de ennyire ne szaladjunk előre: 10 hónapos kor a határidő, ha jól emlékszem!

(Az én fiam 7,5 hónaposan kezdett mászni és kiülni, és még ez is hamarabb volt az átlagnál, az 5 nagyon ritka.)

máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!