Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan gyerekorvos Budapest...

Van olyan gyerekorvos Budapesten aki nem a gyerek kezét-lábát lefogva, háton fekve adja be a szurit?

Figyelt kérdés
2 éves gyerekről van szó, bárhova átmegyünk, de többet ezt ilyen formában nem engedem.
2022. dec. 13. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem világos, mit akarsz, de ha a gyerek az inkekciózás közben megugrik akkor abból komoly bajok lehetnek, magyarul a gyereket le kell fogni.
2022. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Mi Budapest agglomerációban élünk, de nálunk még szoptatás közben is vállalja az orvos a szurit. Gyakorlatilag bármit enged, ami a szülőnek, gyereknek jó.
2022. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kettes, leírnád az orvos nevét? Köszi!
2022. dec. 13. 20:42
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Atyaúristen 2 éves, hogy maradt eddig életben, hogy annyiszor lefogták?
2022. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Képzeld, akárhányszor hára fektetjük ordít és retteg! Még aludni sem alszik háton. Pelenkázni állva kell. Nem kevés pénz és utánajárás után egy pszichológustól ma megtudtuk, hogy a védőoltás beadásának a módja az oka, és nagyon erősen javasolta, hogy váltsunk orvost, mert ez egy barbár módszer!
2022. dec. 13. 21:07
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

4

Ne haragudj de 2 évesen egy gyerekemet sem kellett lefogni


Vérvételen sem


Oka:

Az orvos nem kb ráhasalva oltotta sosem… normálisan kezelték őket mindig is.


Megértem a kérdezőt.

Le vagyok döbbenve


Falun lakunk egy 75 éves orvossal mégsincs ilyen

2022. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem attól is függ, hogy te hogy kezeled a helyzetet. Az én gyerekem pld mindig bőgött ha orvost látott, tök mindegy volt hogy oltotta vagy sem.És ez egészen addig úgy ment míg a saját viselkedésem és reakcióim meg nem vizsgáltam.Ha orvoshoz kellett menni akkor időpontra mentünk, mindig előbb kezdtünk készülni, rászámolva, hogy mert majd nem akar öltözni,majd minden bozótot meg kell nézni stb..stb.Volt egy alapvető feszültség bennem is, ami rá határozottan átragadt. Onnantól hogy én természetesebben álltam a dologhoz, hogy jó van az úgy, majd valami lesz max valakit behívnak és utána megyünk be stb. Onnantól feleakkora nyűg volt az egész.


Ettől függetlenül egy 2 éves gyereknek már el lehet mondani hova mentek, mi fog történni, hogy az kb egy csípés és vége és utána nem fáj meg a többi.

Az enyémtől 3 évesen úgy vettek vért, hogy ott ültem a feje mellett és hagyta.Sírdogált, de értette hogy ez most egy muszáj dolog és azért van, hogy megtudják van e baj vagy nincs.A kezét is alig kellett fogni.

A te felelősséged is, hogy hogyan reagálsz, hogy készíted fel és hogy viselkedsz, mit sugárzol felé.Bár gondolom ezt nem mondta a pszichológus.

Az meg nem normális ha egész kicsi kora óta nem hajlandó hanyatt feküdni csak azért mert oltást kap.Ott már azért vannak bajok és nem valószínű, hogy csak az oltás miatt.

2022. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ölemben ülhet 1 éves kora óta előtte is nekem kellett lefogni,mondván így nem sérül annyira lelkileg,pedig sima sztk.
2022. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi baba korában háton fekve adták be neki a szurit és tartanom kellett a lábát, de azért messze nem volt egy erőszakos dolog. Mióta stabilan ül, az ölemben kapja meg (itt is tartanom kell, de általában nincs vele gond). Olyat még nem hallottam az ismeretségi körömben, hogy egy 2 éves gyereket háton lefogva oltottak, szóval valószínűleg te is találsz majd más módon oltó orvost. Sok szerencsét!
2022. dec. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mi dokink is ilyen. Hátára kell fektetni, lefogni a kezét-lábát, miközben a gyerek már ettől a helyzettől üvölt.

Fél is orvoshoz menni még mindig, bár szerencsére már egy ideje nem kapott oltást, és ha jól tudom, nem is fog (3 éves lesz hamarosan).

2022. dec. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!