Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engedted a gyereked óvodai/ált...

Engedted a gyereked óvodai/általános iskolai kirándulásokra? Ha nem, mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Milyen okok fordulhatnak elő, ami miatt valaki nem engedi el a gyerekét mondjuk az ovis csoporttal kirándulni?

Esetleg van-e olyan szülő, akinek van ilyen kirándulásról negatív tapasztalata?



2022. dec. 15. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
El, bár mindig győzködni kell, hogy jó lesz az, aztán a végén nekem van igazam, mert jól érzi magát
2022. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekkoromban annyira vártam mindig ezeket a kirándulásokat, hogy a kirándulás napjára rendszeresen lebetegedtem. Még 18 éves koromban is betegen fetrengtem az osztálykiránduláson, míg a többiek buliztak.
2022. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne engedném?
2022. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Általános sulis osztálytársamat azért nem szokta elengedni az anyja, mert félt, hogy elrabolják a lányát. Középiskolában ugyanilyen okból nem jött a többnapos osztálykirándulásokra. ¯\_(ツ)_/¯
2022. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a túlféltő szülők azok, akik ezen vacillálnak, valami frusztráció, kényszerképzet és egyéb problémáik miatt. Olyat is ismerek, aki mindig menni akar a gyerekkel, mint "kísérő" szülő, anélkül nem nyugodt. Megérthető, ha a gyerek speciális lenne bármilyen szempontból, vagy beteg, és figyelni kell rá (inzulinos, vagy ilyesmi). De a legtöbbször nem azok paráznak ennyire, akiknek nyilvánvaló oka lenne rá, hanem azok, akiknek semmi baja (fizikailag).
2022. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Anyamek is ilyenek voltak. Sose engedtek :(

Meg is lett az eredmenye felnöttkent szorongo, önbozalom hianyos vagyok

2022. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
23%

"Meg is lett az eredmenye felnöttkent szorongo, önbozalom hianyos vagyok"


Ez kb. egy pillanatig elfogadható, amikor ezt realizálod. Felnőttként a te felelősséged, hogy változtass ezen, ha korlátoz és zavar. Addig az ő felelősségük volt, hogyan nevelnek, de hogy te ebből mit viszel tovább magaddal, az már nem az ő saruk. Lehet változni és kell is!

2022. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindig engedtem ovis kora óta, és akart is menni.


Hetedikes kora óta azonban önként kibujik minden alól, pedig rendszeres kirándulásokat tart a sulija. De nem erőltetem, ha nem akar menni, akkor nem kell.

2022. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%
Persze. Elsőben már 5 napos ott alvós kiránduláson voltak.
2022. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer nem engedtem, alsós korában mentek "kirándulni" a strandra, szegénynek viszont volt egy böhöm nagy seb a lábán, amivel nem mehetett vízbe. Vagy szenvedett volna egész nap, mert nem mehet vízbe, vagy bement volna, akkor meg azért szenvedett volna később.
2022. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!