Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó ötlet megengedni egy 14...

Jó ötlet megengedni egy 14 évesnek, hogy ne vegyen részt a családi kiránduláson?

Figyelt kérdés
Hosszúhétvégére készülünk, de a gyermekem nem akar jönni velünk. Kamaszodik, és úgy gondolja, hogy egyedül is eltölthet otthon egy hétvégét. Na én ezt nem így gondolom. Ha itthon is hagyom akkor is áthívok hozzá egy rokont. Azért nem akar jönni mert számára unalmas a városnézés meg stb... Egyébként jó a kapcsolatunk.

2021. jún. 21. 10:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
És ha elmenne veletek, de saját programot (is) csinálhatna?
2021. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát én megengednem neki, ha amúgy megbízható és felelősségteljes, bébiszittert meg eszembe nem jutna hívni hozza.
2021. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy 2 éjszakás távollétről van szó. Napközben nekem se jutna eszembe hívni hozzá valakit.

Na meg a másik, hogy lelkiismeret furdalásom is lenne azért mert itthon hagyom.

Saját külön program nem igazán tud működni egy idegen városban. épp a felfedezés lenne a lényeg.

2021. jún. 21. 10:52
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
A lányom sem jön minden programra velünk. Otthon maradhat, de éjszakára nem szeretem ha egyedül van, tehát aludni el kell mennie nagyszülőhöz vagy az apjához. Ez így elfogadható számára is.
2021. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%
Te ismered a gyerekedet, de ha megbízható, nyugodtan otthon lehet hagyni. Szerintem nagyon rossz ötlet a családi programot erőltetni. Remélhetőleg utólag sajnálni fogja, hogy kimaradt (ha ezt nem is mutatja ki), és legközelebb mégis akar majd jönni.
2021. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
99%
Megengedném, ha van olyan a közelben, akinek tud szólni baj esetén. Bár persze sajnálnám, hogy nem akar jönni.
2021. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
14 évesen maradtam már otthon pár napokra én nem erőltetném.
2021. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

"Saját külön program nem igazán tud működni egy idegen városban. épp a felfedezés lenne a lényeg."


Strand csak van. Az is saját program, ha ő mehet abban a városban, amerre kedve van. Megbeszéltek egy találkozóhelyet és időpontot és ennyi. Telefon van vész esetére.

2021. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

14 évesen miert kellene mellé bébicsősz?

És ha 15 evesen koliba megy 300kmre? Ahogy ezer másik...

2021. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
9-es. Ezzel most ledöbbentettél. Eddig még mindig a kis gyerkőcömként néztem rá. De amit írtál az tény.
2021. jún. 21. 11:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!