Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nincs egyetértés...

Mit tegyek ha nincs egyetértés a párommal?

Figyelt kérdés

Már gondolkozunk sok mindenen, és én kitaláltam ha a gyermekünk lány lesz akkor legyen Szibilla a neve. Nekem nagyon tetszik a hangzása, jól is lehet becézni, Szibi, Szibike, Szibica, Billus.

Illetve a jelentése is nagyon jó, a Szibilla név azt jelenti, hogy: "isten akarata"


Viszont ezzel a párom nem ért egyet és ő neki egyáltalán nem tetszik és ő nem adná ezt a nevet. Próbáltam győzködni, de egyszerűen nem lehet rábeszélni, szinte meg sem hallgat. Neki nincs különösebb ötlete, hogy mit válasszunk, de azt mondta, hogy a Szibilla nem szimpatikus számára.


Mivel tudnám meggyőzni, hogy odaadjuk ezt a szép nevet a gyerekünknek ha lány lesz?



2022. dec. 19. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. Ha nem tetszik neki, akkor kerestek olyat, ami mindkettőtöknek tetszik.

Nálunk hasonlo volt a helyzet, a kisfiunknak én találtam egy nevet, ami nagyon tetszett. A harmadik trimeszterig győzködtem, de nem tudott vele megbaratkozni, hat elengedtem. Nekiültünk, lett egy 3 neves lista, abbol kiemelkedett 1 név, ami mindkettőnknek egyforman tetszett, arra esett a valasztás.

2022. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát osztán a palacsintasütésben megegyeztek-e?

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..

És a kedves rántott husit főző anyukádnak melyik név tetszik? https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..

2022. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem helyes, hogy rá akarod erőltetni az akaratodat. Névadásban az a korrekt, ha olyan név merült fel, ami az egyik fél részéről határozottan nem szimpi, azt ejtik.

Van elég név, főleg nőiben, ami között találtok olyat, amivel ő is meg tud barátkozni, meg neked is tetszik. Vagy fordítva.

2022. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Te mentális beteg vagy? Komolyan kérdezem. Ez már a sokadik iylen kérdésed ma, pár kérdéssel lejjebb még Csobillának akartad nevezni a nem létező gyerekedet.
2022. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4, el vagy tévedve szerintem. Sehol sem akartam Csobillának nevezni a gyerekemet, az a kérdés így hangzott: "Mi a véleményetek a Csobilla női névről?"

Ebből neked honnan jött hogy én bármit is el akarok nevezni Csobillának? Csak véleményt kértem.


Vissza kérdésre. Sajnos az a baj, hogy neki nincsen elképzelése, ő nem választ, hanem csak én keresek. Szerintem úgy lenne korrekt ha ő is keresne neveket.

2022. dec. 19. 16:52
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Fogadd el és találjatok olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik. Nálunk ugyan ez volt, nekem nagyon tetszik a Klaudia, de férjemnek egyáltalán nem. Egyszer-kétszer rákérdeztem, hátha változott idővel a véleménye, de nem, ezért választottunk egy másikat, ami mindkettőnknek tetszik.
2022. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Neked max Marok Marcsa a párod.
2022. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom milyen név ez?!

Én maximálisan egyetértek a férjeddel, keressetek másikat. Ez borzalmad

2022. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem amúgy tetszik ez a név, de nem mertem volna adni, szerintem túl szokatlan itthon. Szibi helyett lehet Debilla lett volna szegény a suliban. Szerintem írj egy listát a számodra jó nevekkel, tedd a tetejére ezt a nevet és kérd a párodat, hogy ő is írjon egyet. Legalább 3 név legyen mindkettőtök listáján. Mindkét szülőnek van vétójoga. Azt válasszátok ami mindkettőtöknek elfogadható, aztán kezdjétek el úgy hívni. Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a névhez, akkor mondd el a párodnak, hogy ez neked borzasztóan fontos és ezért a kedvedért vegye erősen fontolóra, emlegesd neki többször is és próbálgasd előtte pl. mondd, hogy Szibi ágya legyen itt, Szibi ruháit kivasalom stb. Ha kérdezi miért hívod így, mondd, hogy amíg nincs neve, addig te a kedvenc neveden hívod, ő ötleteljen tovább nyugodtan. Lehet, hogy így megszokja és rádhagyja vagy akár meg is tetszik neki.
2022. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok akkor ezt a nevet másodiknak. Elsőnek meg olyat, ami a férjednek is tetszik.
2022. dec. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!