Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy "a...

Egyetértesz azzal, hogy "a kaszással ki holnap elragad csak úgy dacolhatsz ha gyermeked marad"?

Figyelt kérdés
2015. dec. 19. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2015. dec. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

neeem

pont hogy egyedül a kaszásnak szülsz, hiszen akkor a gyereked lelkét is elviheti majd

2015. dec. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
elég érdekes mondat :) de végül is igen egyetértek....csak ezt én inkább úgy szoktam megfogalmazni hogy a gyerek viszi tovább az emberi értékeink, a jellemünk, nevünk, a vagyonunk.
2015. dec. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kétszer hal meg az ember:

- először, mikor eltemetik,

- másodszor és végleg, mikor elfeledik.

2015. dec. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem a kérdést.
2015. dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
peddig ketten is leirtuk mas megfogalmazasban :)
2015. dec. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Az ember sokféleképp maradhat jelen halála után a világban. Felfedezheti a penicillint, nyerhet futóversenyt és/vagy gyermeket hozhat a világra. Mindegyikkel az életművét itt hagyja, és egy kis darabot önmagából (akár a nevével együtt).


Szóval egyetértek, de ez csak az egyik formája a dolognak.

2015. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

túlkép mi az élet ???

agónia és halálvárás a fogantatás pillanatától :-DDD

2015. dec. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyrészt, sosem ebből a szemszögből közelítettem meg, hogy miért vagyunk itt, sosem állt szándékomban "dacolni a kaszással", nekem az élet természetes része az, hogy egyszer majd vége lesz, ez ellen kár ágálni. Másrészt pedig, ha az a célom, hogy olyan életet éljek, ami túlmutat a saját lényemen, akkor az nem csak abban mérhető, hogy született-e gyerekem, hanem még egy csomó más dologban, amit az életem során csináltam. Például, hogy mennyit tudtam hozzátenni mások életéhez. Tudtam-e valakire hatást gyakorolni, tudtam-e mások életét jobbá tenni, alkottam-e valamit, véghez vittem-e valamilyen újítást.

De az esetek többségében csak jól szeretném érezni magam, és azt szeretném, ha a szeretteim is jól éreznék magukat.

2015. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyrészt egy-két generáció és már a kutya sem fog ismerni vagy emlékezni rád. De pl én még a saját nagyszüleim sem ismerem, és ehhez csak annyi kellett, hogy későn szüljön az anyám. Másrészt ha már meghaltunk akkor nem fogunk érezni semmit, tehát az is tök mindegy lesz számunkra, hogy van-e gyerekünk vagy marad-e utánunk valami. Harmadrészt ezzel megalázzuk azokat az embereket akik nem gyereket szültek, hanem más módon járultak hozzá a társadalom jólétéhez. És ha a te gyereked sorozatgyilkos lesz mondjuk? Akkor te mi jót hagytál a földre? Vagy akkor mennyivel vagy jobb annál aki nem gyereket szült, hanem sokat dolgozott?

Talán ha nem ilyen kizárólagosan fogalmazna, akkor nem lenne ilyen butaság.

2015. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!