Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg igaz ha egy névből...

Tényleg igaz ha egy névből több van divatban, akkor a játszótéren akit annak hívnak mind felkaja a fejét ha hívják? Vagy ez csak ilyen mondás?

Figyelt kérdés
Pl.Hanna régóta top név és szívesen adnám is de szokták mondani, hogy mennyire nem jó ha játszótéren 3-4 gyerek felkapja rá a fejét. Oké, lehet hogy sok Hanna lesz akkor de a gyerekek csak felismerik az anyuk, apjuk hangját nem? Nem tudnám elképzelni a szitut valahogy. Csak sokszor láttam ezt a szöveget itt és nem tudom mennyire igaz. Meg ennyiből érheti valami hátrány? Régóta gondolkodok a Hannán és nem azért mert tényleg sok van belőle, hanem mert tetszik, örök kedvenc és más nevet nem tudnék elképzelni. Lehet sokadik Hanna lesz, de ő a mi Hannánk lesz és igy lenne kerek. :)

2022. dec. 22. 23:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha tetszik neked akkor add.
2022. dec. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván felkapják a fejüket. Akkor is keresem, hogy ki szólt nekem, ha egy vadidegen az utcán mondja vagy kiabálja a nevemet (úgy értem, valójában nem nekem szól, hanem egy másik ugyanolyan nevűnek). Teljesen mindegy, hogy ismerem-e az illető hangját.
2022. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy felkapja. Miért ha a te neved kiáltja el valaki az utcán nem kapod fel a fejed?
2022. dec. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Igen, igaz. A Hanna tucat név. Sok van belőle. Egy gyermek nem fog arra figyelni, hogy milyen hangszín szólítja meg, reflexből odafordul, ha a nevét hallja. Ez egyébként játszótéren nem probléma, mivel viszonylag kevés időt tölt ott az ember, gondolom nem lesz minden nap tele a játszótér Hannákkal. Oviban, iskolában már zavaróbb lehet, amikor egy csoportban/osztályban van 3 vagy több Hanna. Akkor valószínűleg sosem fogják csak a keresztnevén szólítani. Mindig elé fogják biggyeszteni a vezetéknevét is a megkülönböztetés érdekében. A ciki csak az, ha pl 2 "Molnár" Hanna lesz, mert azt még tovább kell cifrázni, hogy tudják kiről van szó. 🤣

Az oviban nálunk 3 Laura volt. Életkor szerint lettek Nagy Laura, Középső Laura és Kis Laura. 🤣

2022. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor egy anyuka a boltban rászólt a gyerekére, egyből fordultam, hogy mi van már, honnan tudja a nevem (ott nem voltak ismerőseim) :D 30 éves vagyok.
2022. dec. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mai napig összerezzenek és odafordulok ha a nevemet hallom reflexből bárki mondja. A játszón a legkevésbé zavaró, inkább tényleg később rossz ha külön meg kell jelölni őket. Engem zavart volna gyerekként és most is így nem a leggyakrabb nevekből választottam. De te ettől még adhatod, sőt a többséget nem zavarja hiszen több éve az élmezőnyben van.
2022. dec. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pont fordítva. Tucat nevem van, a korosztályomban minden 3-4. nőt így hívnak. Gyakorlatilag már nem is hallgatok a nevemre, mert "úgyse nekem szólnak".

Az utcán a férjem is minimum 3-szor kiabál utánam, mire visszafordulok. (Csak nyilvános helyen szólít a nevemen, otthon becézni szokott.)

2022. dec. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
mindenki felkapja a fejét a nevére. Viszont meg tudlak érteni, a Hanna tényleg gyönyörű név, és számomra pl. tök fura, hogy ennyire tucatnév lett - az én közelemben egy darab gyerek sincs, és egyetlen embert sem ismerek, akit így hívnak.
2022. dec. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy felkapja, de sok esetben pont a sajátod nem..


Én az ovi miatt nem választanék topp nevet ( Hanna viszont egyik gyerekemnél sincs mini és kiscsoportosak)


De Lili van 2 másiknál 3, Zoé szintén.

Mindenkit vagy becéznek vagy vezetéknévvel hívják a gyerekek is.



Nekem ritka nevem van, gimiben mègis volt még egy.

Baromira nem azerettem, hogy a vezetéknevünket is mindig elémondták

2022. dec. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Velünk az is megesett kétszer is, hogy egy ugyanolyan hangú kisgyerek mondta, hogy apaaa és kérdezte a férjem, hogy mi az, közben nem is az ő gyereke volt 🤣😭
2022. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!