Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják gáznak az...

Miért tartják gáznak az emberek a ritka, különleges neveket?

Figyelt kérdés

Ha olyan nevet írnak, amiről nem hallottak még vagy pedig ritka/furcsa, akkor már rossznak tartják.

Mi például találtunk egy számunkra tetsző férfi nevet, ti mit gondoltok róla, rossz amiatt, mert ritka? A név amit adnánk az a "Trajánusz".


Teljes neve így: Nagy Trajánusz lenne gyerekünknek.


2022. dec. 23. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tartom gáznak. Szerintem adjátok nyugodtan, szép név. Jól lehet becézni is: Traji, Trajika.
2022. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó. Az én fiam meg Maksziminusz Traksz lesz.
2022. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a ritka nevek szoktak gázok lenni, hanem amik magyar nyelvterületen irtó furán, idegenül hatnak, ezáltal megbélyegezve szerencsétlen gyerkőcöt a szülők feltűnési viszketeksége miatt. És igen, szerintem a Trajánusz is ez a kategória.
2022. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
93%

Szerintem a suliban az Ánusz becenév nem maradna el...


Sokan nem gondolják át, hogy milyen lehet ilyen szokatlan névvel élni. Inkább háziállatnak adjanak különleges neveket, ha ennyire ragaszkodnak hozzá.

2022. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, és nem azért, mert különleges, hanem nagyon idegen hangzású, ráadásul gúnyolható. Nem tenném ki ilyennek a gyermekemet.
2022. dec. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jó, az én fiaim Maximusz és Optimusz, Lányom pedig Banánvirág Panka
2022. dec. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%

Mert ez nem kulonleges hanem fura.

Egyebkent altalaban azert mert nyavalyognak hogy "ciganyos",mert kajakra elhiszik az o gyerekuk jobb mert az magyar.

De nalatok nem ez a helyzet, valoban hulyen hangzik ez a nev, mintha nem is letezne csak ti talaltatok volna ki.

A Traian (nem Trajanusz😂) egyebkent egy roman nev, de meg ha roman is a ferjed, akkor is adhattok olyan nevet ami mindket orszagban normalis... vagy legalabb az egyikben...

2022. dec. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
A Traianus nem román név, hanem latin, volt ilyen római császár is. Görögországban is van Traianos.
2022. dec. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A román IC-t is így hívják,ami Bukarestig közlekedik.
2022. dec. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék olyan nevet a gyerekmnek, amiben benne van az ánusz szó
2022. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!