Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják gáznak az...

Miért tartják gáznak az emberek a ritka, különleges neveket?

Figyelt kérdés

Ha olyan nevet írnak, amiről nem hallottak még vagy pedig ritka/furcsa, akkor már rossznak tartják.

Mi például találtunk egy számunkra tetsző férfi nevet, ti mit gondoltok róla, rossz amiatt, mert ritka? A név amit adnánk az a "Trajánusz".


Teljes neve így: Nagy Trajánusz lenne gyerekünknek.


2022. dec. 23. 23:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9 Ugyan ez jutott eszembe😅
2022. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Traj Ánusz.
2022. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A vége miatt tényleg lehet, hogy nem szerencsés ezt adni; de egyébként nekem ez pl tetszik hangzásra. A vége miatt szerintem csak második keresztnévként adnám, mert amúgy tetszik, jó név.
2023. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
*Ja és van olyan különleges név , ami jól hangzik, és van, ami nem; vagy annyira egyértelműen adja magát a név,hogy annyira hasonlít valamire a név, hogy szinte "felkínálja magát" a csúfolásra. De szóval, különleges nevek között is vannak szépek is, meg előnytelenek is, meg akár esetleg nem-szerencsések is. A Trajánusz név így egyben jól hangzik, csak nem tudom, mennyire lenne szerencsés névválasztás; ígyhát, másodiknak adnám. Pl volt itt nemrég egy szülő Gyakorin, akinek meg a párjának a Tavasz(ka?) név tetszett nagyon, de szóval, végül, annyira különlegesnek találták, hogy megtartották helyette második keresztnévnek; és kerestek még valami másik keresztnevet elé.
2023. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!