Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen betegség kizáró ok...

Milyen betegség kizáró ok örökbefogadásnál? Autoimmun?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint ha Ti vagytok betegek?
2010. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, nekem derült ki autoimmun betegség
2010. okt. 2. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is autoimmun vagyok. Remélem nem vagyok indiszkrét, de nem lehet gyereked?

A kérdésedre a válasz, nem, nem kizáró ok. Nyugodtan indíthattok örökbefogadást, ez egy kellemetlen betegség amivel meg kell tanulni együtt élni, mert sajnos gyógyíthatatlan, de nem halálos, lesznek jobb és rosszabb időszakid. Nyugodj meg és vágjatok bele bátran. Ha kérdésed van nagyon szívesen válaszolok, gyámügyi kérdésben is.

23h km

2010. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!aranyos vagy!mindketten meddők vagyunk, illetve az autoimmunom is olyan, hogy nagyon veszélyes lenne...meg nekem az örökbefogadás annyi lelki többleted ad, hogy nem bánom, ha nem "saját" :)


Voltam már terhes és iszonyat aggódtam, az autoimmun miatt nem is maradt meg...többet nem szeretném ezt átélni


Neked viszont gratulálok! :)

2010. okt. 3. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehettek meddők, ha már egyszer sikerült a baba. Nagyon sajnálom ami veletek történt szörnyű lehetett, de sajnos másokkal is előfordult már ilyen és még csak nem is betegek. Miért adtátok fel? Az orvosok mit javasoltak? Az autoimmunon belül mi a problémád? Úgy értem hogy renget betegség van amire az autoimmun kifejezést húzzák rá. Én pl. SLE beteg vagyok. Én mindenféleképpen támogatlak abban hogy fogadj örökbe, de nem lesz egy sétagalopp. Ne haragudj ha sokat kérdeztem.

És köszi a gratulát.

2010. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

lupus+autofosforikum...vagy vmi ilyesmi, még friss a diagnózis



40%esély van a vetélésre,vagy hogy újra elvesztem a 10. hét előtt férjemnek pedig olyan rossz az eredménye, hogy csak speciális lombikban vehetnénk részt. emellett nincs peteérésem, pco gyanu... szóval én nem akarok egy vagyont költeni mesterséges stimulálásra, főleg hogy a clostytól tele lettem cisztákkal


tudom, hogy nehéz lesz...de remélem nem lehetetlen....már egy csomó kérdésre van jó válaszom...ma reggelazt képzeltem el mit mondok arra kijelentésre, hogy nem akartak, elhagytak...stb. Mert számomra nem megvetentő az az anya, aki nem elveteti, hanem egy másik, gondoskodó családra bízza a gyermekét...

2010. okt. 4. 07:49
 7/8 A kérdező kommentje:
megvan: Antifoszfolipid szindróma
2010. okt. 4. 07:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is lupusos vagyok a másik betegséget nem ismerem. Emellett van még egy csomó syndromám. Úgy volt hogy nálunk sem lehet baba, szednem kellett a különböző gyógyszereket, szteroidokat. Először én is úgy gondoltam hogy majd örökbe fogadunk, de aztán besikerült Ő. Nagyon féltem hogy elmegy vagy hogy el kell hogy vetessem. Havonta 1* járnom kell immunológushoz, nőgyógyászhoz, genetikushoz, emellett pestre a kardiológiára. Remélem nem lesz semmi baj, mert bele is halnék. De a legfontosabb az az hogy ha tudni szeretnéd az örökbefogadás menetét vagy bármit írj privit. Hidd el tudok segíteni, és naná hogy megéri egy baba ugyanúgy a sajátodénak fogod tekinteni. Vigyázz magadra, Írj ha gondolod!
2010. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!