Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik csak odaadják a telefont/tabletet a gyerek kezébe és nem foglalkoznak velünk?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 09:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

Még egyszer leírja valaki, mit "tervez", meg mi mindent "nem fog engedni", amikor a gyerek nagyobb lesz, eret vágok magamon.

Teljesen mindegy, mit tervezel. Az a lényeg, hogy épp mi van. Jelenleg az van, hogy a 2 évesedet csak mesével tudod lekötni, amikor épp rosszul vagy. És hiába nem "tervezel" ennél többet, még alakulhat úgy az élet, hogy lesz ennél több. És tíz év múlva talán a kettőig gépező kiskamaszok szüleit is megérted majd.

Marha könnyű egy 2 éves mellől osztani az észt, hogy te majd mit fogsz máshogy csinálni.

2022. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes a válaszok többsége. Ezek szerint manapság normális nem foglalkozni a gyerekeinkkel. Csak elédobsz egy telefont és szabad vagy, tespedhetsz a kanapén, pörgetheted a tiktokot, nézheted a netflix sorikat, zabálhatod a péksütiket, mert ugye főzni úgysincs időd. Hát eljutottunk idáig, hogy ez a köznép szerint normális. Gratulálok.
2022. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Agy nélküli szülőnek agy nélküli a gyereke is. Ha mégsem, akkor majd az lesz!
2022. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%
Au hogy nem értem minek nekik gyerek ha foglalkozni nem akarnak vele. Nem mondom én sem hogy ördögtől való. Nálunk is néz mesét a gyerek. DE be van korlátozva mikor és mennyit. Nem azért ültetem oda hogy ne keljen vele törődni meg csendben legyen. És még mi vagyunk az ufók mert pl a dokinál is 10 gyerekből 8 kezébe bele van nyomva a telefon. A boltba is bemegyek és már a babakocsiban is a telefont nyomkodja a gyerek csak csendbe legyen. Aztán meg csodálkoznak hogy nincs el magában csak telefon vagy mese előtt
2022. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi időre kapja meg a gyerek a telefont? Az nem normális ha éjjel-nappal azon függ a gyerek, de ha felügyelve van az szerintem teljesen oké. Nincs olyan szülő, aki állandóan a gyerek rendelkezésére tud állni és elfoglalni. S mivel a kedves szülőknek közben a háztartást is vezetni kell, keresni a kenyérre valót, igenis van olyan helyzet ami megkívánja a kütyük létezését. Szóval itt tényleg a mértekletesség a lényeg.
2022. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Igen, amúgy én is ezt látom, mint a 14-es. Bárhova megyünk, az 1-1, 5 éves gyerekek kezében már ott a telefon, ami nekem abszurd.
2022. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nincs el a tablettel egyik gyerek sem órákat. Mesét kicsit tovább nézi, de azt is elunja. Mi 8:20-kor keltünk, 11-ig tarsasoztunk. Egész nap hogy a francba foglalkoznék vele? Most éppen hintazik magában, de nem lenne lelkifurdalásom ha tabletezne 20 percet. Tovább úgysem köti le. Van rajta sok fejlesztő játék, szerintem inkább hasznos, mint káros. Nem mindegy milyen játékot töltesz le rá.
2022. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Na attól is kivagyok mikor valaki azt mondja hogy csak mese mellett tud enni a gyerek. Mert ehhez szokatja egész kicsi korától. Csak egyen meg ne koszoljon közben. Aztán meg csodálkozik
2022. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

"igenis van olyan helyzet ami megkívánja a kütyük létezését."


Egyre jobban ufónak érzem magam, hogy 7 éve megy kütyük nélkül 2 gyerekkel. És még tv-t is csak a nagyszülőknél néz a nagyobb (kb. havonta) , a kicsi meg nem, otthon eszükbe se jut, pedig nincs tiltva, csak "nem lett bevezetve", mint opció.

(Én dolgozok, ügyelet, ezért "kütyüzök".)

2022. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
31%

8-as vagyok. Lehet mondani, egyedül nevelem... apja inkább mást csinál... vagy épp nincs itthon... vagy a ház körüli dolgokat csinálja. Ahhoz kicsi, hogy segítsen neki. Én bevonom, vonnám a főzésbe...de hamar ráun...a többi házimunkával is így van.

Amikor van módom, játszok vele, programokra megyünk...de az apja ritkán jön velünk.

2022. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!