Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretitek ha egy név alliterál?

Szeretitek ha egy név alliterál?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az alliteráló nevekről mint Postás Piroska, Nagy Nikolett, Kiss Krisztina...

Nekem mindig is tetszettek az alliteráló nevek, valahogy olyan dallamosak és könnyen megjegyezhetőek az azonos kezdőbetűből adódóan, persze ha könnyen is ejthetőek. De ez csak az én véleményem, kíváncsi vagyok másokéra is. Előny vagy hátrány ha egy ember neve alliterál szerintetek, vagy nincs jelentősége?



2022. dec. 31. 03:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyban függ attól, mennyire hangzik jól az alliteráció. Ha gyermeteg, komolytalan hatást kelt, esetleg nyelvtörőre sikerült, akkor problémás.

De ha jó a vezetéknév-keresztnév kombó, jó is kisülhet belőle.

Előnyt a jól hangzó név szerintem ritkán jelent. Legfeljebb, ha olyan karriert fut be később, ahol a neve is érvényesül, de ehhez is az kell, hogy alapból egy karizmatikus ember legyen, és ahhoz lenne egy plusz adalék, hogy még a neve is jól cseng.

2022. dec. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem.. nagyon sokszor nem hangzik olyan jól, mint ahogy gondolja az, aki kivàlasztotta.

Ennek ellenère vannak nagyon szuper alliteràló nevek..


Mondjuk nekem, ami mèg kevèsbè tetszik az a tesòk alliteràlò neve vagy az ikrekè talàn jobban. Mèg a monogramjuk sem lehet màs…



De, hogy èrtsd csak azèt nem zàrok ki nevet, mert alliteràl.


A pèldàban mondjuk a Kiss Krisztina teljesen àtlagos..


De egy Bognàr Boglàrka, Dàvid Dorottya, Ballabàs Barbara, Nagy Nàndor, Teller Tibor mind fura nekem, Horvàth Hunor, Pekàr Pèter, Fazekas Ferenc, ( hirtelen próbàltam àtlagosabb vezetèkneveket keresni, àtlagosabb nevekkel..



Màsrèszt szerintem, ami szörnyû, amikor “s”-re vègzôdik egy nèv ès erölködnek egy

S,Z, Sz, Zs kezdettel… mièrt???

Fazekas Zètèny,Zsófi, vagy a nagyon gyakori Zoè. Mièèrt?

2022. dec. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom lányunknak L. L a neve.
2022. dec. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Én valamiért nem. Nem tetszik.
2022. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem direkt, de a lányomnak alliteráló neve lett. Dallamos, sokszor megdícsérik
2022. dec. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem B.B. volt, nem annyira szerettem, bár lehet, hogy azért sem , mert apám nevét utáltam . Azóta felvettem a férjem vezetéknevét, sokkal jobban hangzik, nagyon szeretem .
2022. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk alliterál, de akkor is ez lett volna a keresztneve, ha nem.
2022. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én szerettem H. H. lenni, és a lányom is H. H. lett.
2022. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Én Z.Zita vagyok.
2022. dec. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik jól hangzik az alliterálástól ,van, amelyik kissé idétlen hatást is kelthet, van amelyik határeset. Meg nemtom, szerintem én ezt a határesettől külön kategóriába rakom, hogy nem rossz, de nem is jó. A "határesetes"-kategória inkább az "elmegy".
2023. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!