Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Reális a teszt vagy még...

Reális a teszt vagy még várjak vele?

Figyelt kérdés

Az előre jelzett menstruációs ablakocskáim szerint beléptem a menstruációs időszakomba.

A ciklusom kaotikusabb az utóbbi 1 évben (30.-35. nap), de legutóbb a 28-29. napra jött meg a menzeszem. Ma a 31. napban vagyok a ciklusomnak.

Elméletileg december 15-től volt peteérésem és azon a pénteken védekezés nélkül (megszakításosan) együtt voltunk a férjemmel.

Az együttléttől számítva a megtermékenyülési időszak (10-12 nap) letelt - elméletileg. Teszteltem 3 nappal ezelőtt: negatív. Ma reggel is teszteltem 10-es érzékenységű teszttel, újra negatív. Nem gyúrunk a babára, csak kíváncsiság, h peteéréskor ennyiből összejöhet-e. 3 napja menstruációs jeleim vannak: derékfájás, mellfeszülés és fájás. Viszont ezt a terhesség jeleinek is írták. 😅

Légyszi, ne ugorjatok a torkomnak ha valamit nem jól tudom vagy érthetetlen a megfogalmazás.

Ennyi idő elteltével reális lehet a teszt eredmény? Vagy még mely napokon érdemes csinálni, h legyen értelme és ne legyen kidobott pénz?

Köszönöm.


2023. jan. 1. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Amíg megszakítást alkalmaztok, addig minden teszt kidobott pénz lesz.

Írod, nem gyúrtok a babára. De tartasz otthon 10-es tesztet...

Szerintem ülj le elbeszélgetni a férjeddel.

2023. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1. Ne haragudj, de nem értem ezt a gúnyos stílusodat. Ha nem olyannak szántad, akkor elnézést!

A megszakításos védekezés nem számít védekezésnek. Miért ne tartanék tesztet?! Millió helyen lehet olvasni, h megszakításosan is simán becsúszhat a baba. Nem kellene ismeretlenül kombinálni!

2023. jan. 1. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem 1.es Csak jót akar. Nem biztos hogy a "becsuszas" vagy arra várakozás a legmegfelelőbb megoldás. Megszakítás nem védekezés persze, de azért kell oda egy kis csoda is hogy abból becsússzon na.. szóval nagyon ritka...Valóban beszélni kellene róla, kinek mi a célja az új évben, hogy egyikőtöket se érje meglepetés, ha netán nem egyezik a rövid távú célotok. Szerintem Te nagyon is szeretnél babát 🤞🙂. Beszèljeetek róla. 🤞💪 Kerdesedre a gondolatom : Ovu utan 13. Napon ha prediktor early negatív, akkor az már az is marad.
2023. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2. Persze, lehet hogy teljesen jó szándékból írta, ezért is írtam, hogy elnézést ha rosszul értelmezem. 😊


A gyógyszertárban vásárolt (a gyógyszertár saját márkájú) terhességi teszttel végeztem. A gyógyszerészt kértem, hogy minőséges és megbízható tesztet adjon. Azt mondta, hogy ezek olyan érzékenyek, hogy a napszak bármelyik szakaszában elvégezhető és reális eredményt ad, de persze a reggeli az igazi.

Még várnánk a babával, a biztonság kedvéért van itthon a teszt. 😊

Még melyik napokon kellene tesztelnem? Holnap reggel?

2023. jan. 1. 13:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nem valószínű, hogy terhes vagy. Egyébként meg igaza van a válaszolóknak, szerintem is inkább a párod várna a gyerekkel, te nem annyira.

A megszakítás meg csak ezen az oldalon nem védekezés. Ha valaki elmenne azzal az orvoshoz, hogy gyereket akar, de nem jön össze, pedig megszakítást alkalmaznak, tehát "nem védekeznek", hülyére röhögné magát. A ilyen módon "becsúszott" terhességek 99%-a úgy jön létre, hogy nem időben történt a megszakítás, vagy az előző aktus után a férfi nem volt pisilni és a második aktusnál még maradt spermium a hímvesszőben. Tény, hogy a pearl indexe magasabb, mint a legtöbb fogamzásgátlónak, de tökéletes használat esetén alacsonyabb, mint a pesszáriumnak(szintén tökéletes használattal összehasonlítva)és eléri a spirálét. Akkor ezek használata se védekezés?

Azért mondják, hogy nem védekezés, mert sokan, főleg a fiatalabb korosztály, akik pont a legkevésbé se szeretnének gyereket, nem képes időben megszakítani. Na, most a megszakított közösülés megszakítás nélkül valóban nem védekezés 🙄

2023. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és teljesen logikus amit írsz.

Nem is tudom miért pánikoltam be, mivel már voltunk megszakításos módon együtt és akkor sem lett belőle baj… Már lehet pont ezért késik mert felhergeltem magam…

2023. jan. 1. 13:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: éveken keresztül "védekeztünk" sikeresen megszakítással, és csak akkor lett gyerekünk amikor valóban dolgoztunk rajta. Aztán ismét folytattuk a megszakításos módszert míg egyszercsak becsúszott a második "potyautas". Na őt kicsit későbbre terveztük de hát így alakult. Ki érti ezt?


Viszont szerintem nem vagy terhes, ha eddig negatívokat teszteltél.

2023. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szerintem ez kiszámíthatatlan.

Menstruációra utaló jelek vannak: derékfájás, mellfájdalom… A naptáram szerintem 1 héten belül meg kell, h jöjjön.

2023. jan. 1. 19:45
 9/14 A kérdező kommentje:
Ma csináltam egy Clear Blue tesztet. Negatív szintén. Pénteken csináltam az 1. tesztet, akkor voltam a ciklusom 29. napjában. Gondolom azóta növekedett volna annyit a HCG szint, h pozitívat mutasson, nem?
2023. jan. 2. 13:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs baba a dologban. Már mutatta volna .
2023. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!