Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinek volt segítsége a...

Mindenkinek volt segítsége a gyermekágyi időszakban?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert lehet nálunk aktuális lesz most.

Ovis kislány és kisbaba mellett nem tudom mennyire lesz kivitelezhető.

Főznék természetesen, meg minimál takarítanék ahogy tudok.

De gondot jelent, ha nem piheni ki ilyenkor magát a kismama?



2023. jan. 7. 22:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyszülők segítettek. Főztek, vásároltak, takarítottak ha kértük. Igaz, egy gyerek van, de sokat segítenek körülötte.
2023. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyereknél volt. Elsőnél azért, mert első volt, másodiknál azért, mert ott volt egy 2 éves gyerek is. Ráadásul tejlázam lett, ha nem lett volna segítség, nem tudom hogyan láttam volna el a gyerekeket és magamat. Az első időszakban vagy anyukám vagy anyósom főztek is. Nekem szinte minden energiám és időm a baba szoptatásával ment el, sokat szenvedtem, hogy legyen elég tejem, de így sem lett sajnos.
2023. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%

Nem volt, szándékosan nem kértünk segítséget. Nem szerettük volna ha a nagymamák kihasználva a lehetőséget, atvennék az irányítást az otthonunkban.

Az ebédet rendeltük, a mosást, takarítást a férjem csinálta az első hetekben, amíg nem tudtam hajolni császár után.


Persze hogy gond lehet, ha nem piheni ki magát az anyuka!! Egyrészt regenerálódnia kell, másrészt hogy lesz türelme a gyerekhez? Szüles utáni depresszió, megrázott csecsemő szindróma stb....csak néhány lehetséges következmény.

2023. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
43%
Nem, a többségnek nincs segítsége a hétköznapokban. Fárasztó, de meg kell oldani, és meg is lehet.
2023. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Nem volt első gyereknél, nem igényeltem, többet idegesítettek, mint használtak.

Ha majd lesz még egy, ki tudja.

2023. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 1 van, de nem volt segítségünk. Előre főztem és lefagyasztottam, csináltam egy nagytakarítást is előtte mert a férjem nem igazán alapos. Én kb 3 hétig nem tudtam csinálni semmit, alig bírtam egyáltalán mozdulni. Magammal és a babával foglalkoztam. A férjem 2 hét szabadságot vett ki szülés után, de nem volt sok dolga, nagyrészt aludtunk vagy babáztunk, sokszor ő ringatta el hogy én is tudjak pihenni. De a házban sokmindent nem kellett csinálnia, megoldotta, a többi pedig megvárt engem.
2023. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
57%

Minimalis

Anyukam volt velem 5 napig ahogy hazamentunk a korhazbol

(Egyedulallokent szultem)

Nem lehetetlen, en sose mentem utcara zsiros hajjal/csunya ruhaban/szoros labbal es fozve is mindennap volt ha borsofozelek akkor az

Takaritani talan nem takaritottam minden nap de rendet tettem elpakoltam amik ossze voltak dobalva

Egy ujszulott sokat alszik

Bar nekem az az 1 volt neked nehezebb lesz 2 masik kisgyerekkel.. sok erot kitartast kivanok ❤ biztos nagyon jo lehet 3 gyerek nekem is az az almom 🥺

2023. jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
59%

Nem volt segitsegem.

Az exem nem tudott kivenni ( mint utolag kiderult nem is akart) semmi szabit, ugyhogy csaszar utan masnap haza (kulfold), es egesz nap / ejjel egyedul lattam el a babat. Nem volt veszes egyaltalan.

2023. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%
Ferjem volt itthon ket hetig,o hordta a suliba a nagylanyt,segitett itthon...de en sem hagytam el magam,szerencsere birtam,igy mindent csinaltam napkozben.
2023. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt. Szükségtelen. Egész nap otthon van az ember. A nagy oviban, közben mindenre vt idő, még aludni is.
2023. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!