Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülői szabadságról ki mit...

A szülői szabadságról ki mit gondol? Megéri a 10%?

Figyelt kérdés

A szülői szabadsággal kapcsolatban érdekelne a véleményetek.


"A szülői szabadság 44 munkanap tartamára a távolléti díj 10 százaléka illeti meg a munkavállalót, amelyet csökkenteni kell az erre az időszakra a munkavállalónak megfizetett gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozást segítő ellátás összegével.


"A törvényalkotó átmeneti rendelkezéseket is közbeiktatott, így ha a munkavállaló gyermeke 2022. augusztus 2. és 2023. június 30. között tölti be a harmadik életévét, akkor a szülői szabadságot – a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban – a munkáltató legkésőbb 2023. június 30-ig adja ki. "


Az én kislányom már novemberben betöltötte a 3 évet, még nem döntöttem el hogy igénybe veszem e

A fizetés csak 10%-a jár utánna...


Ki mit gondol róla?



#Szülőiszabadság #44nap
2023. jan. 13. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Ennek amúgy mi értelme van?
2023. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A szülői szabadság tehát szinte olyan, mint a fizetés nélküli szabadság. Viszont JÁR a szülőnek, nem a munkáltató döntésétől függ. Az viszont egy jó kérdés (nem tudom, erről rendelkezik-e a jogszabály), hogy a munkáltató köteles-e akkor kiadni, amikor a dolgozó kéri vagy ezzel kapcsolatban kinek milyen jogai vannak. Ui. ez mentőöv lehet pl. iskolai szünet esetén a szülőnek. De ha minden kisgyerekes szülő ugyanakkor veszi ki, az jelenhet aránytalan terhet a munkáltatónak, ha magas a kisgyerekes szülők aránya a dolgozók között.

Egyébként a gyerek hány éves koráig jár? Lehet, hogy én is érintett vagyok. :-)

2023. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
A gyerek három éves koráig, úgyhogy totál értelmetlen
2023. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3-ra:

Köszi a választ.

Akkor minket már nem érint.


Annyi értelme van, hogy adott esetben az apa többet lehet a családjával (ha anyagilag nem okoz ez gondot).

2023. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

értelme szerintem annyi, hogyha gáz van, nem kell felmondanod, pl ha elfogy a gyáp napod, bejön egy tartós betegség, megmarad a jogviszony stb...


mondjuk 3 éves korig kérhető az fnsz is, ettől ez 10%-al több😂

2023. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

5!


84 nap gyap jár 1 és 3 év közötti gyerekre egy évre. Csak nem fogy el...

2023. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Utolso. A kislanyommal bolcsibe elso eveben 64 napot voltam tappenzen. Ugy,hogy csak kb havi 1 x volt beteg.

Most a kisfiam 3 eves. Tavaly okt es dec kozt 14 napot jart oviban. En meg szabadsagon voltam, ugyhogy nem volt gond. Tegnap kezdtem volna dolgozni, az elso munkanapom 39C es maris gyáppal inditok. Kb 2-3 napot bir bent, utana masfel het otthon,neha 2 het is :( Nekunk lehet nem lesz eleg a 84 sem. De ha 3 ev feletti akkor meg kevesebb jar? Jobb ha maris utana nezek.

2023. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, a gyap eletkor szerint van. 3-6 között 42 nap, kivéve ha egyedülálló szülő vagy, akkor 84
2023. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok egyedulallo, de a ferjem nem tud itthon maradni vele, egyreszt 4x annyi fizetesert mint az atlag, elvarjak ,h bent legyen, masreszt ket kollegaja is felmondott. Igy kb egyedül maradt. Harmadreszt, nem is marad el vele a gyerek betegen csak velem. Nem eszik,nem alszik sikit utanam. Probaltuk. 😑😔 Nem lehet atruhazni? Ekkora marhasagot.
2023. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#1-es EU-s rendelkezés, hogy minden apának jár két hét fizu nélküli szabadság legalább a fizetése 70%-os kiegészítésével (nálunk ugye alapból volt egy hét 100%, így lett a második hét 40%), és elvileg be kellett volna vezetni egy olyan rendelkezést, ami nem átruházhatóan 2 hónapig arra ösztönzi az apukákat, hogy maradjanak otthon a gyerekkel. Mivel a kormány amikor ezt három éve megszavazták is ellene szavazott, ezért most sem törte össze magát rajta, hogy teljesítse (most járt le a bevezetési határidő).


Szerintem nem sokára ez is rákerül arra a listára, amiért szankcionálnak minket. A többi országban nagyvonalúbbak 70-100% környéki meg fix összegekkel ösztönzik az apukákat, meg van aki nem is 2 hanem 3 hónapot adott.

2023. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!