Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülői szabadságról ki mit...

A szülői szabadságról ki mit gondol? Megéri a 10%?

Figyelt kérdés

A szülői szabadsággal kapcsolatban érdekelne a véleményetek.


"A szülői szabadság 44 munkanap tartamára a távolléti díj 10 százaléka illeti meg a munkavállalót, amelyet csökkenteni kell az erre az időszakra a munkavállalónak megfizetett gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozást segítő ellátás összegével.


"A törvényalkotó átmeneti rendelkezéseket is közbeiktatott, így ha a munkavállaló gyermeke 2022. augusztus 2. és 2023. június 30. között tölti be a harmadik életévét, akkor a szülői szabadságot – a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban – a munkáltató legkésőbb 2023. június 30-ig adja ki. "


Az én kislányom már novemberben betöltötte a 3 évet, még nem döntöttem el hogy igénybe veszem e

A fizetés csak 10%-a jár utánna...


Ki mit gondol róla?



#Szülőiszabadság #44nap
2023. jan. 13. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
Utolso. Nah meg az lenne valami ha kotelezo lenne. Az en ferjem nem is vallalt volna akkor gyereket ha neki csecsemovel kellett.volna itthon lenni, az biztos 🙈. Nem mindenki alkalmas ra. Hogy egesz nap egyedul legyen csecsemovel itthon,kb az apak 10 %a birna. Nem beszelve arrol, hogy 4 x annyit keres mint en. A tobbsegnel ilyen felallas van.
2023. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nem kötelező lenne, hanem nem lenne átruházható, tehát, ha ő nem veszi ki, akkor te nem veheted ki helyette, csak elveszik.


Ha szigorúan vesszük nekünk sem kötelező csed-en, gyed-en, gyes-en otthon lenni, csak talán az első hat hétben. Sokan vissza is mennek korábban dolgozni, mert a fizetésükhöz képest aránytalanul kevés a gyed, a férfiak többségének meg tulajdonképpen akkor sem nagyon opció, hogy mondjuk otthon maradjon gyed/gyesen a gyerekével, ha amúgy szeretne, mert a felesége egyszerűen nem keres eleget.


És nem csecsemővel kellene otthon lennie, lehetett volna szerintem úgy is jogszabályt alkotni, hogy anyuka is otthon van (de ebben nem vagyok biztos), meg talán a gyerek három éves koráig kell kivehetőnek lennie.

2023. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah és a lényeg, hogy anyagilag nem kéne, hogy rosszul járjatok vele, pont erről szól az EU-s szabályozás. Tehát mondjuk apukának is meg kéne kapnia a fizuja 70%-t, az elég motiváló lenne, ahhoz, hogy két hónapot ő is eltöltsön a gyerekével és megismerje, ne csak veled legyenek közös élmények, hanem ők ketten is alakítsanak ki szoros kapcsolatot.


Szóval azért leszünk felelősségre vonva, mert nem sikerült ezt teljesíteni, hogy motiváljuk az apukákat az otthonmaradásra.

2023. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem. Az anyagi veszteség miatt.
2023. márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
111, titeket nyilván nem érint, de a gyáp sem. Mert ha a férjed havo bruttó 2 milliót keres, akkor neked nyilván mindegy, hogy dolgozol-e vagy otthon vagy a gyerekkel.
2023. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez arra lehet jó, hogyha pont olyan születésű a gyerek, hogy a 2 évet tavasszal tölti, akkor ez a 10%-os szabadság jobban megéri mint a gyes addig ameddig ősszel bölcsibe megy. Vagy arra, hogy apuka is otthon tud tölteni egy nyarat a családdal, ha megteheti, hogy addig a fizetésének csak a 10%-át kapja.


Aki anyagilag megengedheti magának annak szerintem megéri. Pénzt lehet gyűjteni halomra egy egész életen át, de a gyerekek gyorsan felnőnek, a velük eltöltött idő megfizethetetlen.

2023. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A bölcsit nem szeptemberben kell kezdeni. Ha tavasszal megy,akkor tavasszal. És a két évet sem kell megvárni.

Az én lányom márciusban kezdte anno.

2023. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sok értelme nincs. Én három éves koráig otthon voltam vele, utána kivettem a szabikat és mentem dolgozni.

Aki nem marad otthon annyit az leginkább az anyagiak miatt van, tehát dolgoznia kell, és nem 10%os fizetésért.

Apuka meg ha vállalkozó mindegy, akkor marad otthon ha tud, nem fogja igénybevenni. Ha meg munkavállaló akkor előbb fogja a szabit vagy táppénzt választani mint ezt.

Nagyon esetleg bölcsi beszoktatási időre lehet jó, ha az megcsúszik és nem elég rá a szabi.

2023. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!