Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jelezzük valakinek, hogy...

Hogy jelezzük valakinek, hogy neveletlen a gyereke, és vagy tanítsa meg viselkedni, vagy ne hozza magával mindenhová?

Figyelt kérdés

Ez így leírva erős, de már nagyon zavar a helyzet.


Egyik barátnőnk kisfia 5 éves, tipikusan az óvónők rémálma típusú gyerek. Neveletlen, sunyi, szemtelen. A szülők meg csak nevetnek, ha csinál valamit, mondván, hogy "kicsit szeleburdi a gyerek". Nem, ha odamegy és belerúg az alvó macskába, az nem szeleburdiság. Ahogyan az sem, ha fogja magát és földhöz vágja a levessel teli tányért, csak mert ő azt nem kéri. Szóval ilyeneket csinál, amik se nem viccesek, se nem aranyos gyerekkorral együtt járó dolgok.


A baráti társaságban lesz a miénken kívül a következő 6 hónapon belül még egy esküvő és ma beszéltünk erről, hogy valamit kéne csinálni a gyerekkel, hogy ne parádézzon egyik esküvőn se. Nyilván vicc szintjén ötleteltünk, hogy pl. mikor barátnőm és a vőlegénye kiszállnak az autóból, valaki tegye be gyorsan a gyereket és a sofőr hajtson el vele, vagy tegyük bele egy nagy felfújható gömbbe, amit begurítunk a medencéhez, mozogja ki ott magát, legalább nem tesz semmiben, senkiben kárt. Ezek nem megvalósíthatók, de szeretnénk kitalálni valamit. Nem csak a két esküvőre feltétlenül, hanem akár tartósan. Mert ez folyamatos probléma, egyszerűen azt sem veszik tudomásul, hogy vannak helyek, ahová babát, gyereket nem viszünk. Vagy ha igen, akkor próbáljuk lekötni, nem engedjük, hogy rohangáljon, hangoskodjon, műsorozzon. Ők meg mindent ráhagynak, mondván, "gyerek".

Kényes téma, tudom, mert minden szülőnek a saját gyereke a legszebb, legokosabb, legangyalibb. A szülők amúgy intelligensek, jófejek, szeretjük őket. De a gyereknevelésben nincsenek a toppon...


2023. jan. 20. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell meghívni őket.
2023. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Benne vannak a legszűkebb baráti társaságban. Ezért írtam, hogy általános megoldásnak is örülnénk.
2023. jan. 20. 22:58
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Meghívóra ráírni, hogy felnőttbárát-esküvő.
2023. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Na jó, de nem lesz ciki, hogy mindenki más meg hozza a gyerekét/gyerekeit? Nálunk pl. pont emiatt lesz egy óvónő is, aki elszórakoztatja a gyerekeket, figyel rájuk.
2023. jan. 20. 23:03
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
"Kriszti, neveletlen a gyereked, vagy tanítsd meg viselkedni, vagy ne hozd magaddal mindenhová."
2023. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Most ha nem vagy képes megmondani nekik, hogy neveletlen a kölykük, akkor egyedül a kerülgetős jópofizás marad: ha ők nem, mások se hozzák a gyerekeket, legyen teljesen gyerekmentes esküvő.

Mondjuk engem az ég mentsen ilyen közeli barátoktól, akik nem képesek a szemembe mondani, ha bajuk van. .

2023. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elég jó barátok, és akkor be lehet vállalni az őszinteséget, vagy nem, és akkor meghívni se kell őket.
2023. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Vagy nem hívnék 1 gyereket sem az esküvőre vagy megmondanám a barátnak finoman, hogy neveletlen a gyerekük és nincs kedved ahhoz hogy földhöz vágja a tányért stb. Sajnos nem tudod a sértődést elkerülni.
2023. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez patt-helyzet. Vagy baromira megbántod az őszinteségeddel és akkor a gyerek tuti nem lesz ott az esküvőn, sőt anyuka sem. Vagy továbbra is nyelsz és jópofát vágsz. Sajnos köztes megoldás itt nincs. Akármilyen finoman is közlöd vele, őt és a gyerekét a is minősíted, azt pedig senki nem szereti, meg ha igaz is. Elég kellemetlen helyzet, sajnálom.
2023. jan. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%

Azért "sunyi, szemtelen" ez elég durva, nem kedvelitek a gyereket, és a barátnőtökre fogjátok, hogy ilyen.. A legtöbb gyerek nem rohangál magától, hanem nyugis. Aki rohangál és nehéz leültetni, ott már gond van, főleg ha nemtetszésében földhöz vág valamit, ennyire impulzív. Illetve elképzelhetetlennek tartom, hogy oviban nem ilyen, illetve ezt ne jelezték volna, hogy a gyereke más. Nem a gyerekekkel van gondotok, hanem az ő, problémás gyerekével, aki valószínűleg nem a barátnőtök miatt ilyen, csak nem köti az orrotokra a gyerek dolgait..


Mivel barátság, meg kell mondani, hogy vagy hozzanak magukkal bébiszittert, aki figyel a gyerekre külön, akár rokont, vagy ne hozza, mert a gyereke rosszabbul viselkedik a többinél. (egyébként a többi gyereket ismeritek, van rálátásotok a gyerekekre? Mármint biztos lesz nyafogós, sírós, válogatós gyerek, ez olyan általános dolog 10 éves kor alatt. A "sunyiság" meg a kimagaslóan okos gyerekek tulajdonsága 10 éves kor alatt, kb addigra fejlődik ki teljesen az empatikus készség és kerülnek olyan személyiségfejlődési fázisba, hogy legtöbbször nem csak magukra gondolnak, előtte csak a jó értelmi képességek megnyilvánulása, hogy ügyesen manipulálják a környezetüket.


Én megmondanám a barátnőmnek, hogy vagy kerít valakit, aki külön csak az övére figyel, vagy inkább hagyja otthon, mert nyugis esküvőt szeretnétek balhé nélkül. De garantált a sértődés, ha az ő gyerekét ismeritek csak, mert fix, hogy a többi gyerek közt is lesz hasonló. Egy óvónő nem tud ennyit kezelni, az ovikban is ilyenféle káosz van, kiömlik, eldobja, belemar a másikba, csúnyát kiabálnak egymásra, nem tudnak felöltözni, nyafognak, nem eszik meg, eldobnak valamit, nálunk pl kenyérrel dobálóztak ebédnél. szerintem nem nagyon vagytok gyerekekek közelében eleget, illetve nem valami szép a barátnőnek tulajdonítani egyből a gyereke viselkedését. Én azért szakítottam meg a kapcsolatot a barátaimmal(részben), mert olyanok voltak, mint ti.. gondoltak valamit azzal a kevés tudással, amivel rendelkeztek és elítéltek, nem nyíltan. Mondjuk nálunk hamar ment, már olyanokon akadtam fent, hogy biztos beszélne a gyerekem, ha többet énekelnék neki, mert az ő ismerőséék énekeltek és már egy évesen mondott szavakat, az enyém meg már 2,5 és semmit sem mond. Vagy azért szalad mindenhova, mert 2 évesen nem játszótérre viszem, hanem udvarra, vásárolni, utcára sétálni, ügyintézni meg ilyenek. Nem azért, hanem mert ADHD/auti gyerek.


Esélyes, hogy nem a barátnőtök cseszi el, de esélyes az is, hogy túl kevés gyereket láttok. Egyébként én többször mondtam, hogy kerítek a gyereknek bébiszittert, de inkább otthonhagyom, mert én sem tudtam volna helyt állni ép idegekkel esküvőn, nagy mázli, hogy ilyen jól kezelik a szülők a dolgot, nekem már akkor égett a képemről a bőr, ha a gyerek hisztizett 2 évesen. Egy esküvőre nem is vittem, egy másikra meg csak azért, mert a menyasszony mondta, hogy vigyem, lesz másik gyerek is. Együtt kergetőztek, nem volt ciki a gyerekem, a barátnőim figyeltek rá, amíg tanú voltam a szertartáson. Játszottak, jó volt, pedig ott is halálra idegeskedtem magam, hogy mi lesz, de semmi extrát nem csinált, amit amúgy szokott.


Na szóval legyetek már őszinték és kicsit nyitottabbak kevesebb elítéléssel, mert nem sokáig marad meg ez a barátság így, ami nem feltétlen baj, szerintem nálunk is mind csak nyertünk rajta, hogy már nem beszélünk.

2023. jan. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!