Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok vagyok esve ezért írok ide, hátha a teljesen kívülállók tudnak racionális tanácsot adni.


6 hete a vőlegényem tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Teljesen összezuhantam, szinte enni sem volt erőm. Kb. 3 hete az eggyik vizsgámon elájultam. Mentőt hívtak, a kórházban kiderült, hogy babát várok.

Én nagyon örülök a hírnek, hiszen a babával velem marad életem szerelmének egy része. A szüleim részben örülnek,viszont nagyon aggódnak is, mivel bár tudom , hogy végig mellettem lesznek , de anyagilag nem tudnak segíteni. Még én is tanulok, a diplomaosztó után házasodtunk volna össze, és kevesen alkalmaznának egy várandós egyedülálló nőt.

A vőlegényem szüleinek, akik sosem kedveltek, is elmondtam, de ők elkergettek, a majdnem anyósom azt vágta a fejemhez, hogy biztos direkt felcsináltattam magam valakivel, csak azért , hogy lenyúljam a pénzüket, és kijelentették, hogy ha még egyszer elmegyek hozzájuk beperelnek.


Nem tudom mit csináljak, nem szeretném elvetetni, biztos megtartom a babát. Viszont ahhoz, hogy megfelelően felnevelhessem pénzre van szükségem.

Van rá lehetőség, bármi jogi út, hogy a baba az apukája után örökölhessen?

Tényleg nem magamnak kell a pénz, a szüleimnél fogunk lakni, a megtakarításom egy darabig elég lesz, viszont a bölcsődék még az államiak is drágák, de be kell majd adnom, hogy tudjak elkezdeni dolgozni.



2023. jan. 21. 01:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%
Egykori párod szüleinek semmi köze az egészhez, elég patkány dolog hogy most őket akarod lehúzni
2023. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Az ő meghalt fiúk gyereke... nagyon is van hozzá közük.
2023. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Egyrészt az ő unokájukkal vagyok várandós.

Másrészt nem lenyúlni akarom őket, hanem az elhunyt vőlegényem hagyatékának egy részét a gyerekemnek.

És azért őket kerestem meg ezzel, mivel a vőlegényem minden tulajdonát ők kezelik, a számláit, a vállalkozását, és a lakást is ahol laktunk, és ahonnan 1 nap alatt kellett kiköltöznöm, mivel a szülei zárat cseréltek, és míg pakoltam végig figyelt a majdnem anyósom.

2023. jan. 21. 23:37
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakásba be voltál jelentve akkor nem dobhatott volna ki olyan könnyedén. Attól hogy ők kezelték még nem jelenti hogy az ő nevükön is volt. Anya leszel kénytelen leszel tisztában lenni a jogaiddal,de erre jó a google.
2023. jan. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Részvétem. A magzat örökölhet a vőlegényed után. Maga a fogamzás az öröklési képesség kezdete, viszont feltétele az élve születés. Javaslom, hogy keress meg egy ügyvédet, mert ha ennyire kekeckedők a szülők, mindent megtesznek majd, hogy ellehetetlenítsék az öröklést.
2023. jan. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem ők csináltak fel téged. Valszeg csak el akarnak felejteni mert csak rossz emlékeket hozol nekik
2023. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

Keress egy jó ügyvédet ha mindenképp megtartod a babát!

Ő örököl mindent, nem a szülők!

2023. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

Megtartani, megtartani, az életre igent kell mondani, van akinek soha nem lesz többé gyereke,

Jogi szempontból biztos van megoldás, a baba és te vagytok a lényeg az anyós menjen a francba, majd évek mùlva sóvárogni fog az unokáért.

2023. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17, igazad van.
2023. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
23%
7 es, nem is vagy szimpatikus, aki meg akar ölni egy gyermeket.
2023. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!