Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok vagyok esve ezért írok ide, hátha a teljesen kívülállók tudnak racionális tanácsot adni.


6 hete a vőlegényem tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Teljesen összezuhantam, szinte enni sem volt erőm. Kb. 3 hete az eggyik vizsgámon elájultam. Mentőt hívtak, a kórházban kiderült, hogy babát várok.

Én nagyon örülök a hírnek, hiszen a babával velem marad életem szerelmének egy része. A szüleim részben örülnek,viszont nagyon aggódnak is, mivel bár tudom , hogy végig mellettem lesznek , de anyagilag nem tudnak segíteni. Még én is tanulok, a diplomaosztó után házasodtunk volna össze, és kevesen alkalmaznának egy várandós egyedülálló nőt.

A vőlegényem szüleinek, akik sosem kedveltek, is elmondtam, de ők elkergettek, a majdnem anyósom azt vágta a fejemhez, hogy biztos direkt felcsináltattam magam valakivel, csak azért , hogy lenyúljam a pénzüket, és kijelentették, hogy ha még egyszer elmegyek hozzájuk beperelnek.


Nem tudom mit csináljak, nem szeretném elvetetni, biztos megtartom a babát. Viszont ahhoz, hogy megfelelően felnevelhessem pénzre van szükségem.

Van rá lehetőség, bármi jogi út, hogy a baba az apukája után örökölhessen?

Tényleg nem magamnak kell a pénz, a szüleimnél fogunk lakni, a megtakarításom egy darabig elég lesz, viszont a bölcsődék még az államiak is drágák, de be kell majd adnom, hogy tudjak elkezdeni dolgozni.



2023. jan. 21. 01:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Jár a diplomás gyed, nézz utána, annyival beljebb leszel.


Mivel a párod még nem volt a férjed, nem hiszem, hogy bármit is tudnál itt kezdeni (vagy csak nagyon durva pereskedéssel, aminek értelme nincs).


Részvétem!

2023. jan. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Be kell hivatalosan bizonyítanod, hogy ő az apa, ami sajna csak anyósék által lehetséges így. Mivel nem fognak belemenni bíróság által kell ezt kérvényezni és akkor talán jár árvaellátás ezen felül sok támogatás van az egyedülálló szülőknek lásd:

egyszulo.hu

2023. jan. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez így hosszú távon nem megoldható, sajnos.


Alapból nem fogják bevenni a gyereked bölcsibe, ha nem viszel munkáltatói igazolást arról, hogy X hónaptól van munkahelyed, viszont nyilván senki nem fog felvenni dolgozni, amíg nincs megoldva a gyereked felügyelete (és hiába is vennéek fel, ha bölcsibe csak 2-3 hónap múlva mehetne). Ez egy ilyen patthelyzet, sokan ezért vannak otthon addig, míg oviba nem megy a gyerek, de az 3-3, 5 év.


És akkor utána mi van, ha kéthetente beteg a gyerek és ezért kirúgnak, nem akarnak alkalmazni? Miből fogtok élni?


Ezt csak itt gyk-n szokták ajánlgatni csóró terheseknek, hogy a gyereket adják be félévesen bölcsibe, ők meg menjenek dolgozni, csak ez a valóságban egyáltalán nem működik.

2023. jan. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Egyedülálló szülő gyereke elsőbbséget élvez a bölcsi listán.
2023. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, de őszintén sajnálom ami történt!

Kitartást kívánok neked, magaddal és a kicsivel foglalkozz!

Remélem megoldódik az anyagi hekyzeted.

2023. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
4-es, de csak akkor, ha van munkahelye, ahova vissza tud menni. Úgy be sem veszik, hogy nincs munkahelye és csak azért adná be, hogy tudjon keresni egyet.
2023. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%
Nem leszek szimpatikus, de nem tartanám meg s babát. 1-2 év múlva másik párod lehet és lesz is, aki mellett új életet fogsz kezdeni. Ezt a gyerek meg fogja nehezíteni. De az addigi életedet is.
2023. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Menj el még egyszer hozzájuk, pereljenek be, hajrá. Mit fognak mondani, hogy az elhunyt fiunk párja azt állitja,terhes tőle. Tudod, mi lesz? Elrendelik a genetikat tesztet, amit szépen meg is csinálnak és még nekik kell kifizetni. Szóval igen, ha így, hát így. De neked most már a gyereked érdekeit kell nézned.
2023. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Egyedülálló szülő esetén bölcsi függő. Utána kell nézni az ottani szabályoknak. Tök más vonatkozik az Egyedülálló/szegény szülőkre. Mi keruletunkben pl támogatás is jár magánbölcsire ha nem jutsz be államira.
2023. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató hozzászólásokat, és a tanácsokat.
2023. jan. 21. 11:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!