Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok vagyok esve ezért írok ide, hátha a teljesen kívülállók tudnak racionális tanácsot adni.


6 hete a vőlegényem tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Teljesen összezuhantam, szinte enni sem volt erőm. Kb. 3 hete az eggyik vizsgámon elájultam. Mentőt hívtak, a kórházban kiderült, hogy babát várok.

Én nagyon örülök a hírnek, hiszen a babával velem marad életem szerelmének egy része. A szüleim részben örülnek,viszont nagyon aggódnak is, mivel bár tudom , hogy végig mellettem lesznek , de anyagilag nem tudnak segíteni. Még én is tanulok, a diplomaosztó után házasodtunk volna össze, és kevesen alkalmaznának egy várandós egyedülálló nőt.

A vőlegényem szüleinek, akik sosem kedveltek, is elmondtam, de ők elkergettek, a majdnem anyósom azt vágta a fejemhez, hogy biztos direkt felcsináltattam magam valakivel, csak azért , hogy lenyúljam a pénzüket, és kijelentették, hogy ha még egyszer elmegyek hozzájuk beperelnek.


Nem tudom mit csináljak, nem szeretném elvetetni, biztos megtartom a babát. Viszont ahhoz, hogy megfelelően felnevelhessem pénzre van szükségem.

Van rá lehetőség, bármi jogi út, hogy a baba az apukája után örökölhessen?

Tényleg nem magamnak kell a pénz, a szüleimnél fogunk lakni, a megtakarításom egy darabig elég lesz, viszont a bölcsődék még az államiak is drágák, de be kell majd adnom, hogy tudjak elkezdeni dolgozni.



2023. jan. 21. 01:34
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%

Együttérzek veled. Nagyon nehéz helyzet. Már maga az, hogy a vőlegényed meghalt (az enyém is meghalt anno, de nem voltam terhes, nem is volt köztünk intim kapcsolat).

Mindenképpen tartsd meg a babát. Ha később lesz párod, akkor lesz csak igazi, ha elfogadja a gyermekedet is. Ha nem fogadja el, akkor nem igazán szeret téged.


A szüleid biztosan támogatni fognak, és biztosan fognak vigyázni a picire, ha dolgozol.


Az én anyám fel volt háborodva, hogy gyermekem lesz, aztán mikor megszületett, ő lett a szeme fénye.


Én belemennék a harcba a vőlegényem szüleivel, már csak azért is, hogy bebizonyítsam, nem mással "csináltattam fel magamat". A genetikai vizsgálatnál ki fog derülni, hogy igenis az ő unokájuk a gyermek.

Másrészt nem magadnak kéred a törődést, hanem a gyermekednek. Nincs jogod a gyermekedet megfosztani a gondoskodástól.

Ha valakinek ez nem tetszik, az ő baja.

2023. júl. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Januári a kérdés, hogy döntöttél végül, kérdező?
2023. júl. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Megtartotta a babát, aki azóta meg is született.

Az ügynek bíróság lett a vége.

Hosszúra nyúlt, de végül a picié lett minden, amit 18 éves koráig én kezelek. A lakás fele, meg mint a jogi papírokból kiderült az én nevem volt eleve.

2023. okt. 19. 23:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!