Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki 25 éves...

Van itt olyan, aki 25 éves korában már anya volt, diplomás, és abban helyezkedett el? Hogy csinálta?

Figyelt kérdés
2023. jan. 22. 10:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Én csak majdnem... 22 évesen szültem. Amíg otthon voltam gyed -en, elvégeztem 2 OKJ-s szakmát. Mikor lejárt a gyedem, elhelyezkedtem az új szakmámban. Annyira szerettem, hogy beiratkoztam fősikolára. Tulajdonképpen 29 éves voltam, amikor diplomáztam.

Általában éjszaka tanultam, amíg a lányom aludt. Segítségem nem volt, mert egyedül neveltem. Szóval, ha van ilyen terved, vágj bele, mert meg lehet csinálni! Hajrá 😉

2023. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, olyan érdekelne, aki 25 évesen már diplomás volt ÉS anya vagy terhes
2023. jan. 22. 11:02
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Én igen, akkor már 5 éves volt a lányunk.

Eü szakoktató akartam lenni, ami csak levelezőn volt, két év mviszony kellett hozzá. A kórház nem támogatta, amit tudtam, ezért is akartam korán szülni. 18 évesen szakma (ált ápoló és asszisztens) és érettségi, elhelyezkedtem, munka mellett szakápolói. 19 évesen mentem férjhez, egy év múlva, márciusban szültem, majd szeptberben kezdtem a főiskolát. Elvégeztem, azóta oktatok.

2023. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Rengeteg kitartással.


Viccet félretéve, 23 éves voltam, mikor végeztem a jogon. Még azon a nyáron férjhez mentem (4 éves kapcsolat, akkor már 3 éve éltünk együtt, szóval nem siettünk el semmit).

Utána ősztől dolgozni kezdtem, közben menedzseltem az építkezésünket is. Eredetileg az volt a terv, hogy amíg a családi ház el nem készül, be nem költözünk, nem kezdünk el a babatémával foglalkozni. De aztán láttuk, hogy az átadás csúszni fog, a bútoraink sem készülnek el majd időre, mi pedig már nagyon szerettünk volna kisbabát. Így belevágtunk, kb. fél próbálkozásra össze is jött... :D


Nem sokkal a 25. szülinapom előtt született meg a kislányunk. A munkát nem hagytam abba, csak az első 2 hónapra. Nem azért dolgozom, mert muszáj, hanem mert szeretem, amit csinálok, érdekel nagyon. Most 10 hónapos, eddig simán vesszük az akadályokat.

2023. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%

Én. Az elsö gyereket 20 évesen szültem, a másodikat 24 évesen a diploma utpan fél évvel.

Az elsö mellett levelezön végeztem az egyetemet (gépészmérnöki szak), a levelezö alatt már megvolt az állásom. A második után otthon maradtam két évig, utána visszamentem dolgozni.

2023. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Első!


Dóri?

2023. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én, 18 évesen érettségiztem, 21 évesen diplomáztam levelezőn, mellette gyárban dolgoztam 3 évig, 22 évesen elhelyezkedtem a szakmámban, ott dolgoztam 3 évig, utolsó évet már terhesen, szülés előtt 1 héttel mentem el szabadságra, 2 évet itthon voltam, aztán 2 éve visszamentem a munkahelyemre, már elő is léptettek azóta, most vagyok 29.
2023. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Van egy régi osztálytársam aki, 19 évesen házasodott, egyetemet végzett, szüleik vettek nekik házat, a férje is lediplomázott, közben sokat segítettek a szüleik, utazgattak minden felé, született egy gyerekük fiatalon, aztán a lány phd-zett és most született még egy gyerek. Nem tudom mennyit dolgozott menet közben.
2023. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
23 évesen diplomáztam. Tanári végzettségem van, de nem abban helyezkedtem el, hanem elmentem egy multihoz. Ott dolgoztam két évet, és néhány héttel a 25. születésnapom előtt szültem.
2023. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

25 évesen volt egy BA diplomám, egy OKJ szakmám, és egy 4 éves lányom, akit születése óta egyedül neveltem, és dolgoztam.

A szükség nagy úr, össze kellett kapnom magam, amikor 20 évesen teherbe estem.

2023. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!