Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó Anyukák, hogy bírjátok...

Dolgozó Anyukák, hogy bírjátok egyedül hozni-vinni a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

A kérdésem csak a dolgozó Anyukákhoz szól, azon belül is azokhoz, akik egyedül oldják meg, hogy reggel bölcsibe/oviba/iskolába viszik a gyerekeket, majd délután el is hozzák. Hogy bírjátok?

Én még csak szeptember óta csinálom ezt, de már most fáradt vagyok. El se tudom képzelni, hogy fog ez működni évekig. Persze a gyerekek idővel önállóbbak lesznek. De most szörnyűek a reggelek, tiszta idegfeszültség, hogy időben elkészüljünk és én is beérjek dolgozni. A délután pedig újra rohanás, hogy időben odaérjek értük.


2023. jan. 26. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

A nagy abba a bölcsibe járt, ami közvetlenül a munkahelyem mellett volt, ez a lakásunkhoz is viszonylag közel volt, így nem volt gond. Azóta költöztünk, az ovit és a kicsinek a bölcsit is úgy választottuk, hogy a házhoz közel legyenek (max 10-15 perc sétatávolság). Szóval egy gonddal kevesebb, nem kell reggel annyira korán indulni, és így rohanni sem.

Másrészt a covid óta az alap a heti 3 nap home office, de van lehetőség kisgyerekes anyukaként tartós távmunkát kérni, így néhány különleges eseményt leszámítva nem kell bemennem az irodába. Szóval már csak ezért is könnyű.


A reggeli összekészülődés meg mindig kis ráérős, nyugodt. Minden nap kb ugyanakkor kelünk, hétvégén is, ha betegek is, már annyira beállt a bioritmusunk, hogy ébresztőt se kell állítani, +/- 5 perces különbségekkel mindig magunktól felébredünk kb ugyanakkor. Az ébredés utáni első 10-15 perc bújós, csendben ébredezős időszak, amikor semmit sem csinálunk tényleg, nagyon max rajzfilmet nézünk, de néha azt sem, csak bújunk csendben a kanapén és magunkhoz térünk. Egy ponton, olyan 10-15 perc elteltével jelzem nekik, hogy hamarosan kell kezdeni öltözni. Az ovis már elég nagylány, hogy kis segítséggel egyedül átöltözzön, addig a kicsit is gyorsan átöltöztetem, és szépen időben el tudunk így készülni. Nem mondom, hogy nincs néha ellenkezés (mindkettő dackorszakos, éljen a két éves korkülönbség :D ), meg az asztal alól előrángatott pucér fenekű ordító gyerek, de azért ez ritka. Minthogy minden reggel ugyanúgy zajlik, ráérősen, nyugiban, ezért megszokták már, hogy mi a menete a dolgoknak, plusz azért dackorszak ide vagy oda, elég könnyen kezelhetőek szerencsére. Ha minden kötél szakad, akkor bedobom őket a kocsiba, és a 10-15 perces távot letudom 5 perc alatt, szóval nem késünk el. A munkaidőm szerencsére rugalmas, szóval ha a bejárós napon 9 helyett fél10-re érek be, akkor sincs semmi. Aznap hamarabb eljövök, hogy időben felszedjem a gyereket, de következő nap, minthogy HO van, többet dolgozom, vagy gép előtt ebédelek vagy ilyesmi, szóval nincs gond. Amíg a munka el van végezve, szerencsére nálunk addig nem rugóznak ezen.

2023. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Korán kelünk, ameddig reggeliznek, addig összerakom magam, aztán segítek nekik felöltözni, elkészülni. Kocsiba be és irány a bölcsi, aztán az ovi. Én este mindent előkészítek másnapra. Munka után előbb ovi, aztán bölcsi. Nem rohanok, időben végzek, mert egy darabig még "csak" 6 órás vagyok. A reggel stresszesebb, mert mindent csinálnak csak azt nem amit kellene, néha előfordul hogy rájuk kiabálok.
2023. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es a választ. Mikor keltek? Mikorra viszed be a gyerekeket?
2023. jan. 26. 17:32
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Eleinte nagyon nehéz volt. Amikor 7-re jártam dolgozni volt, hogy 6-kor nyitásra már az oviban volt. Majd' a szívem szakadt meg érte, ahogy reggel fáradtan álmosan sétáltunk az ovi felé. :(

Két helyen dolgoztam, úgyhogy csak későn értem oda érte, hazafelé bevásárlás majd otthon főzés, mosás stb.

Aztán átvittem a munkahelyemhez közeli oviba (emiatt elvileg ha van hely fel kell, hogy vegyék a gyereket), akkor reggel együtt mentünk, és délután együtt jöttünk haza.

Ezt tanácsolom neked is, talán ez a legkézenfekvőbb megoldás.

2023. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
#1 vagyok - 7kor kelünk, 8-ra megyünk a bölcsibe/oviba (előbb oviba, mert az közelebb van, de 8-ig beérünk a bölcsibe is), általában fél8 körül indulunk. Reggelizni ott szoktak.
2023. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Delegálni kell. Nem elviselni az életet.
2023. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Hú, hát én csak jövő hónaptól fogok ebbe kerülni, de már most azon töprengek, hogyan fogom bírni. Reggel 8-ra megyek dolgozni, előtte busszal el kell vinnem a gyerekeket bölcsibe, oviba (még jó hogy egymás mellett van a két intézmény), majd utána mennem tovább busszal a munkahelyre, ami a város szélén van. Hazafelé ugyanez. Nagyjából ugyanúgy fog zajlani a reggel, mint most, csak még korábban kell kelni. A gyerekek bent reggeliznek, itt csak, "gyors" összekészülés lesz és irány a buszmegálló. Este mindig mindenkinek kikészítem a ruhákat, összepakolom a táskába, amiket vinni kell.
2023. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Én is egyedül rendezem őket. Fél 6-kor kelek, 6-ig gyors kávé és zuhany, utána keltem őket. Míg reggeliznek befejezem a készülődést majd indulunk. Tervek szerint fél 7-kor, de inkább 6.45 körül sikerül. Negyed 8 körül sulinál vagyunk, fél 8 előtt az ovinál. Gyalog kb 7 perc a távolság a kettő között. Utána forgalomtól függően háromnegyed 8 és 8 között beérek az irodába.


Mi költöztünk novemberben 20 km-re, viszont helyi iskolába/oviba nem iratnám át őket, mert lehetetlen lenne reggel beérnem dolgozni.

2023. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
5-ös: irigyellek, nálunk a bölcsiben 7:20-kor, az oviban 7:30-kor van reggeli, addigra oda kell érni, mert bezárják. 7-es voltam
2023. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Uff, ez fura, nálunk 8-kor van a reggeli, szóval 8 előtt 5 perc a kívánatos, mindkét helyen :O Nem is értem, miért sürgetik őket ennyire :( 7-től van ügyelet mondjuk, lehet ahol hamarabb is már bevihetik a kicsiket, ott érdemes előbbre hozni a reggelit is.


#5 voltam.

2023. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!