Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 évesen szőrtelenítés,...

8 évesen szőrtelenítés, melyik jobb?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 éves és nagyon zavarja a szőr a lábán.

Megbeszéltük, hogy leszedjük. De nem tudom milyen módszerrel. Borotvát kilőttem, igaz én azt használtam mindig is, de nem szeretném, hogy megvágja magát. Szóba került a szőrtelenítő krém vagy a gyantázás kozmetikusnál. Melyik lehet a jobb?

Köszönöm.


2023. jan. 29. 12:46
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
43%
Hát 8 évesen egyiket se kellene...
2023. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
63%

Egy jó kis beszélgetés nem opció?

8 évesen már belekerülni a szőrtelenítés ördögi körébe...amikor még annyi jó éve lehetne, amíg nem kell ezzel bajlódnia..

2023. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Zavarja őt. Sötét és hosszú neki. Beszélgettünk róla. Frappánsan vissza is kérdezett, hogy akkor én miért szőrtelenítem. Na miért? Mert zavar.

Ez csak szőr, és ha zavarja őt akkor egy percig se érezze emiatt rosszul magát.

2023. jan. 29. 12:51
 4/49 anonim ***** válasza:
55%

8 évesnek szőrteleníteni a lábát? Ennyire szőrös? Nem kellene még! Esetleg hormon vizsgálat, ha olyan nagyon szőrös, nem borotva.

Mi 12-14 évesen kezdtünk el szőrteleníteni, addig senki nem nézegette a másik lábát. Ő honnan tudja/veszi, hogy a szőr “rossz, csúnya” a lábon?

2023. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
44%
Vennék neki egy epillátort. A krém meg a borotva csak ront a helyzeten vizuálisan, a kozmetikus meg egy vagyon. Az otthoni gyantázás meg vagy összejön, vagy soha az életben nem takarítasz fel.
2023. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
79%

Én borotválnám. Mutasd meg neki, hogyan kell, és akkor nem fogja megvágni magát.

A gyantázás nem lenne rossz, de egy 8 évest nem tennék ki ennek, még felnőttként is eléggé fáj. Másrészt én egy darabig gyantáztattam, de azt csak akkor lehet, ha már elég hosszú a szőr a lábadon, tehát mindig van egy-két hét, amikor már csúnya, de még nem lehet leszedni.

A szőrtelenítő krém a legrosszabb, drága, és tele van káros vegyi anyagokkal.

2023. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Én is 12 évesen kezdtem, azóta eltelt 20 év.

Nincsen hormon baja, genetika. Zavarja őt a szőr. Nyilván nem egyszer látta, hogy én is borotválom a lábam mert engem is zavar.

Egyébként nem ez volt a kérdésem, hogy szőrtelenítsük vagy ne. Hanem, hogy melyik megoldás a jobb.

2023. jan. 29. 12:56
 8/49 anonim ***** válasza:
28%
Már bocs de azért ez nevetséges. 8 évesen szőrteleníteni, minek? Ha a hónalját leborotválja az még oké, de mást minek?
2023. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

#5, #6 köszönöm.

Epilatoron nem gondolkodtam mert nekem nagyon fájt. Ahogy az otthoni gyantázáson sem. Azt semmi esetre se.


Kedves #8-as, na a hónalja pont nem szőrös. A lábán van a szőr ami zavarja őt.

2023. jan. 29. 13:00
 10/49 anonim ***** válasza:
88%

A szőrtelenítő krémet nem ajánlom még felnőttnek sem, nemhogy gyereknek. Az utolsó leírta miért nem jó.


A gyanta a legjobb, viszont fájdalmas. Azért mégis csak 8 éves, annak nem kéne kitenni.


A borotva jelenleg a legjobb megoldás. Ha idősebb lesz, akkor dönthet majd egyebek mellett is.

Nem értem miért kellene magának csinálnia. Borotváld le neki te. Tesóm 10 éves és nem maga csinálja, pont amiatt nehogy megvágja magának, mert azért mégiscsak pengéről beszélünk.

2023. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!