Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 évesen szőrtelenítés,...

8 évesen szőrtelenítés, melyik jobb?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 éves és nagyon zavarja a szőr a lábán.

Megbeszéltük, hogy leszedjük. De nem tudom milyen módszerrel. Borotvát kilőttem, igaz én azt használtam mindig is, de nem szeretném, hogy megvágja magát. Szóba került a szőrtelenítő krém vagy a gyantázás kozmetikusnál. Melyik lehet a jobb?

Köszönöm.


2023. jan. 29. 12:46
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
40%
Attol meg nem babazhat, hogy szortelenit? 🤡🤡
2023. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
91%

Nekem úgy rémlik, hogy az egyik könyvükbe belekerült, hogy undorító a hónaljszőr és le kell borotválni. Gondolom nem segít. Még, ha a 8.-os tankönyv, akkor is megy lefelé az infó, a kisebb testvéreken keresztül:


[link]

2023. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
81%
Asszonysutyorgó 2.0
2023. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én nyáron a 9 éves lányomnak a férjem hajnyírójával vágtam le nullásra. Szerintem ez elég kíméletes megoldás.
2023. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
82%

Én térdig epilátort használok, a combomat és a többit (intim, hónalj) borotválom. De kb. minden szőrtelenítési módszert próbáltam már.


Gyereknek én inkább a borotválást ajánlanám (segítséggel), később a lábszáron meg lehet próbálkozni epilátorral. (Egy ideig fáj csak a használata, nekem már hosszú ideje kb. semmi, sokat ritkult a szőr, és megszoktam amúgy is.)


Nekem 11 éves lányom van, egyszer-kétszer szóba hozta már a szőrtelenítést, de egyelőre letett róla. Nem kergetem borotvával, annyit mondtam, ha mégis szeretné, szóljon, segítek az elején.


Sok válaszoló nincs vele tisztában, hogy a testi érés már előbb kezdődik átlagban, mint régen, és nem hormonbaj, ha egy 8-9 évesnek elkezd jobban szőrösödni itt-ott. Ha zavarja, miért kéne éveket várni?


26-os: A cicis egy hülye példa. Azon nem lehet változtatni gyerekkorban, ahogy a magasságon, csomó testi dolgon nem, de a szőrt le lehet szedni, frizurát lehet váltani, mesefigurás ruhák helyett „nagylányosabb, nagyfiúsabb” cuccokat hordani, ha van rá igény, és jobban érzi magát tőle a gyerek/kamasz. És a szőrtelenítés kapcsán itt nem a punciról van szó, hanem a lábról, bár én abban sem találnék megbotránkoztatót.

2023. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%

#35 Megbotránkoztatót én sem. Viszont mikor én beszéltem még orvosokkal (20 éve), akkor tuti az volt a többség véleménye, hogy fölösleges fertőzésforrás, ha megvágja magát a borotvával, vagy amúgy csomóan olyan krémet használnak, amit nemiszerv környékén nem is ajánlanak, mert felborítja a hüvelyben található baktériumok egyensúlyát.


Egy gyereknek teljesen felesleges borotvával a nemiszerve körül keringenie, vagy mindenféle krémekkel kennie magát, hátha könnyebben összeszed valami fertőzést.

2023. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
17%

35ös nem hülye példa. A lényeg az volt, hogy mindenkit zavart valami ez a felnövés része.

És ha olvasnál és értelmeznél is volt szó punirol is.

2023. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hormonbajos, elmennek kivizsgálásra. Aznap akkor lehullik a szőr a lábáról egyből? 🤔 És ha kiderül, hogy nem hormonbajos? Akkor hogyan tovább?


Én emlékszem a "gyerek fanszőrömre". Borzasztóan zavart. Nem azért, mert csúnya vagy mert másnak lehet izgatóbb a csupasz, eszembe se jutott ilyen. 😅 Hanem mert kényelmetlen volt. Viszketet a mozgolódástól, a bugyi kidudorodott tőle, színtől függően ki is látszott, de a legrosszabb.... A legrosszaaabb: a pisi. A fröcskölő pisi (ami nem jön a nőknél minden alkalommal egy egyenes sugárban, igen is szokott fröcskölni póztól, mennyiségtől, nyomás erősségétől függően.) Nem lehet abból a bokorból kitakarítani rendesen a vizeletet, törölheti az ember bárhogyan. És tudom, most összegyűlnek a szőrös nők, hogy amúgy deee, de zárjuk rövidre: neeem.


Azt csak alapos szappanos mosakodással lehet kiszedni belőle, amire az iskolában sok lehetőségem nem volt. Kellemetlen volt. Egy ideig visszavagdostam, de 11 éves koromban, mikor megjött a menstruációm, rá jöttem, hogy a szőrben nem csak a pisi, de a vér is megragad. Borzasztó volt, ilyenkor az ember betétezik még, így bőven van esélye a szőrbe beleragadni, rosszabb esetben beleszáradnia a vérnek.


Megváltás volt leborotválni. Én is segítem majd a fiamat, lányomat, ha zavarni fogja.


Nekem nem érv az a borotválkozás ellen, hogy megvágja magát. Néha mi is belekapunk a bőrbe, de ott helyben tisztítjuk, majd teszünk rá egy tapasz és begyógyul. Nagykaland. Bele kell tanulni, ami soha nem fog eljönni, ha mindig más csinálja.


Ha a szemöldök, bajusz is szóba jön, azt viszont csinálja inkább kozmetikus.

2023. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
70%

Tehat csak azert, mert neked is rossz volt, masoknak is legyen az? Milyen hozzaallas ez?

Ha zavarja a szor, ezen miert ne lehetne segiteni? Nem ertem.

Inkabb hagyod szenvedni a gyereked, mert te is szenvedtel es ez szerinted a felnoves resze? Miert?

Fuj, de undorito ez.

2023. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
9%
39es nagy baj van az értelmezéseddel. Olvass vissza hátha sikerül.
2023. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!