Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 évesen szőrtelenítés,...

8 évesen szőrtelenítés, melyik jobb?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 éves és nagyon zavarja a szőr a lábán.

Megbeszéltük, hogy leszedjük. De nem tudom milyen módszerrel. Borotvát kilőttem, igaz én azt használtam mindig is, de nem szeretném, hogy megvágja magát. Szóba került a szőrtelenítő krém vagy a gyantázás kozmetikusnál. Melyik lehet a jobb?

Köszönöm.


2023. jan. 29. 12:46
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
60%

Én meg 30 vagyok szintén, és emlékszem, hogy álmatlan éjszakáim voltak 9 évesen osztálykirándulás előtt, mert nekem már szőrösödött a nunim, de közös zuhanyzók voltak, és féltem, hogy meglátnak, kinevetnek. Igyekeztem a fal felé fordulva zuhanyozni, a többiek sokan még a közelében sem voltak a serdülésnek. Azon a nyáron már csak rövidujjú pólót vettem fel, mert szégyelltem a hónaljamat. Utána nyáron meg kisollóval vágtam le a szőrt a lábamról, mert olyan ciki volt. Aztán sikerült kisírnom a szőrtelenítést, de pl. a szemöldökömet 14 évesen szedethettem ki középen először, olyan ciki volt ...(a bajuszomról ne is beszéljünk).


Úgyhogy akárhány éves a kislányom, nem tenném ki ennek, keresnénk valami közös megoldást (már most látszik rajta, hogy az én típusom). Lehet keseregni azon, hogy 20 éve nem cikizték ki egymást emiatt, de MOST vagyunk, MOST kicikizik egymást, akkor is, ha nem engedem borotválni a lábát. Miért tenném ki ennek a gyerekemet? Akinek világos szőre van, mint anyukámnak, ezt sose fogja megérteni. Neki életében a lábát nem kellett szőrtelenítenie, mert szőke pihék vannak rajta, leborotválja a hónalját és egy hónap múlva nő vissza. Én meg apukámat örököltem, elmehetnék férfinak szőrösen.

2023. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
70%

20, nem érted.

Ez pont egy olyan "változás", ami régen valóban JOBB volt.

Mert akárhogy 2023-asozol, NEM normális hogy egy 8-9 évesnek ilyesmi eszébe jut.

PONT 2023-ban, amikor az is normális, ha egy felnőtt nő egyáltalán nem szőrtelenít. Külön "mozgalmak" vannak ilyen téren, hogy nem ettől nőies egy nő és abszolút gyönyörű és nőies nők kampányolnak, hogy nem kell a szőrtelen láb és egyéb, hogy elfogadják magukat és mások őket.

2023. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
31%

Gyerekekrol beszelunk, nem felnottekrol. Lehet ilyen-olyan mozgalom a szortelenitessel kapcsolatban, senki le se szarja a gyerekek koreben, hiaba hangoztatod, hogy de 2023. Oke, es?


Illetve ezek szerint te vagy nagyon szerencses gyerek es tini voltal, hogy nem szorongtal, vagy egyszeruen mar csak elfelejtetted, milyen.

Ilyenkor az ember meg a legaprobb valtozasokat is sokszor nehezebben eli meg, igen, 2023-ban a szorosodest is, bizony.

De kar is errol vitatkozni. Akkor is tartom magam ahhoz, hogy az ilyen szuloktol az isten mentse a gyerekeket, tenyleg. Ez csak szor, nem kell tole elajulni.

2023-ben sem :)

2023. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy nem a kortársai, hanem ti, a saját anyjuk táplálja beléjük ezt, hogy zavarja a lábán a szőr.

A ti frusztrációtokat vetítitek ki a gyerekre.

Nuniszőr miatt szégyenkezni? Amikor azt kellene tanítani a gyereknek, hogy bizony legyen csak büszke! Mert ez azt jelenti, hogy serdül, nővé érik!

És abban semmi szégyellni való nincs.

Helyette meg abban támogatjatok, hogy babapunci simára varázsolja vissza magát...

Na ez a beteg.

2023. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
52%

24-es, miert is? Ha a gyerek sajat maga jon oda hozzam, hogy ez zavarja, akkor miert is en vetitek ki ra es mit is, pontosan?

Nem kergetem borotvaval a kezemben a gyereket 6 eves koratol kezdve, hogy namarpedig idejossz es szortelenitunk. Hol elsz te?

Ha a gyereknek SAJAT MAGANAK van ra igenye, akkor miert is a szulot kell hibaztatni? Nem ertem, tenyleg 😂

En pl soha nem lattam anno anyamat szorteleniteni, tehat meg csak pelda se volt elottem. En megis akartam.

2023. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
80%

Én is kozmetikushoz vinném ha tényleg gáz.

De! Azért a nemi szerv szőrtelenítés ilyen kis korban szerintem nagyon nem oké.

Ugyan már a serdülés része az egész . Én pl takartam magam mert nem volt cicim,aztán azért mert nőtt. Mégsem kaptam szilikont. Mindenkit zavar valami. De Könyörgöm a puncit még is ki látja??? Kétlem hogy bozontos lenne.

2023. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk mondjuk 5.-ben volt úszásóra, akkor már eléggé téma volt a szőrösödés, ahogy az is, hogy kinek jött meg, és ki nem tud emiatt úszni. 2001-2002-ben voltam 5.-es, és mégis. Azért a szilikont (ami maradandó változást okoz a testben) ne hasonlítsuk már össze egy borotválással, ami után a szőr maximum 2 hét és visszanő.
2023. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
41%

27, ma már a legtöbb helyen elsőben kezdik az úszást. A b..na be, ha minden 7-8 éves szőrtelenítene emiatt.

Szerencsére az enyémnek eszébe se jut.

Talán mert az anyja sincs megőrülve a szőrtelenítésért és nem csinál magaból csecsemőt, így téves kép sincs a gyerekek előtt.

2023. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
36%
Kedves kérdező! A 8 éves lányod biztosan tampont is látott nálad mégsem adtad oda neki kipróbálni. Én egyáltalán nem vagyok maradi és ha a lányom szorteleniteni akar nyugodtan megteheti, de nem 8 évesen. Egy normális 8 évest nem érdekli a szőr. A te lanyodat is azért érdekli, mert látta, hogy te szortelenitesz és nem tudod őt leállítani. De a lehetőségek: krém: egészségtelen, epilalas: fáj, gyanta: fáj, kozmetikusnal gyanta: drága és fáj, borotva: nagyon gyakran kell csinálni, benő utána a szőr. Egy 8 éves nem érett arra, hogy megfelelően szortelenitsen.
2023. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
47%

Az anyuka félelmének kivetülése. Szegény kislányok....

8 évesen még babáznia kellene,nem szőrteleníteni!

Ha nagyon szőrös,akkor pedig hormonvizsgálat kell,mert az nem normális! Ahogy az erős,sötét szőr sem egy 8 éves kislányon.


Van olyan, hogy korai pubertás. Az egy betegség. Nem egy állapot.

2023. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!