Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés veszélyei? Milyen...

Szülés veszélyei? Milyen problémák léphetnek fel? És milyen maradandó károsodás lehet szülés után odalent?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 22:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
20. Császárod is volt? Vagy nem értelek... Gátmetszés hüvelyi szülésnél van, összenövések meg császárnál...
2023. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%
Ha eleve ezen múlik vállalsz vagy sem gyereket, inkább alapból ne vállalj.
2023. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Inkontinencia, kitágul a hüvelyed, ha béna volt az orvos, akkor a gátmetszés sebe zavaró lehet. Ezek a leggyakoribbak.
2023. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülés előtt is tisztában voltam a lehetséges tragikus szövődményekkel, és a nem tragikus, de életminőséget befolyásolóakkal is. Amiktől inkább te tartasz, úgy érzem. Ezek nagy része, ami a nemi életet érinti, illetve nagymértékű inkontinenciát okoz(hat), -tudom, le leszek pontozva, de...-, sok esetben megelőzhető lenne a gátizom és a core izmok megfelelő edzésben tartásával, illetve a terhességet megelőzően ezek megerősítésével. Persze nem garancia ez sem, de jócskán növeli az esélyét a sérülésmentes terhességnek és szülésnek. (Azért emlegetem a terhességet is, mert már az alatt is lehet probléma. Megsüllyedhet a méh, illetve a hüvely fala anélkül, hogy hüvelyi úton szülnél.) Na de ezek azért nem történnek minden második embernél, még úgy sem, hogy 100-ból 99 nő legfeljebb sétál a terhessége alatt.
2023. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Mazipa ***** válasza:
100%

A leggyakoribb szovodmeny huvelyi- szulesnel szerintem a huvelyfali es gat repedes. Szerintem ezekre vagy gatmetszesre lehet azert szamitani. Ezeket osszevarrjak, es jobb esetben a hat het gyermekagy alatt rendbejon. Amitol en tartottam az az ilyen harmad, meg negyedfoku repedesek,ahol mar Minden reped,es ugy kell oszestoppolni. Elofordulhat inkontinencia, ez tornaval a legtobb esetben orvosolhato. Es igen, olyan is lehet, hogy valaki a szekletet nem kepes tartani, de ez mar eleg ritka. A mehsullyedes is gyakori. Csaszar utan nekem pl hasfali servem lett, mutetre varok.

A tobbit, dent emlitett szovodmeny is altalaban ha massal nem is, de mutettel korrigalhato, de ehhez szukseges, hogy a kismamak ne szegyenloskodjon, hanem szoljon, ha valami nem Jo.

A babara nezve is vannak kockazatok, bar ezt nem kerdezted.

Amugy a szules utan I sex meg a hormonoktol is lehet rosszabb akar, PL ha nincs libido, van viszont huvely szarazsag. Ezeket is az Ido gyogyitja leginkabb.

2023. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
18%

Hat nem tudom miert kell ennyire megkerdojelezni, amikor sokan a "maradando karosodasok" ellenere bevallaljak a 2. meg 3. gyereket is 😅

Azt tanacsolom, hogy ilyenek miatt ne aggodj, ha megszuletik a gyereked utana nem nagyon lesz idod ilyenekkel foglalkozni, sot, egy ido utan mindenkinek muszaj lesz elfogadnia a testet, annak amilyen. :)

2023. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
30%
14, egyetértek! Nem attól lesz valaki "nagyszerű anya", ha csak a saját testének a sérüléseit veszi figyelembe hogy jaj ő hogy járt meg ilyenek, hanem attól, hogy valóban SZERETNÉ azt a gyereket és megérett az anyaságra. Ja, és még egy dolog: miért szeretnéd más emberek tapasztalataiból eldonteni a kesobbiekben, hogy megerte-e, vagy nem?
2023. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Talán azért nem mindegy, mert az én életemről van szó, az én testemről.
2023. jan. 30. 18:55
 29/36 A kérdező kommentje:
De ezt gondolom a kanok nem értik.
2023. jan. 30. 18:55
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tanacsolom, hogy ilyenek miatt ne aggodj, ha megszuletik a gyereked utana nem nagyon lesz idod ilyenekkel foglalkozni"


Tipik ősanya vibe. Megvan a gyerek, többet hajat sem kell mosni!

És de, szerintem a Kérdezőt később is baromira fogja zavarni, hogy amíg a gyerek elhagyja a pelenkát, ő a szülésből maradt inkontinencia miatt nem hagyhatja el, például...

2023. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!