Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova lehet/kell fordulni...

Hova lehet/kell fordulni akkor, ha az apa molesztálja a lányát?

Figyelt kérdés
Titokban kell tartani,hogy addig eltudjon költözni a család míg haza nem ér.Verekedős brutális ember.Csütörtökig kellene megoldani a költözést.
2010. okt. 4. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
rendőrség, gyámhivatal, NANE
2010. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Egyébként, ha 6 év alatti akkor védőnőhöz is lehet, ő tudja merre kell elindulni. Vannak otthonok, család és gyermekvédelmi szervezetek amelyek segítenek. A lényeg, min él hamarabb megtenni az első lépést.

2010. okt. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A NANE nagyon jó ötlet!

Ők gyorsan és biztosan segítenek. Sorstárs asszonyokból áll a szervezet, náluk jobban senki nem motivált.

Nekem volt kolléganőm dolgozott/dolgozik náluk, egyszer tanúja voltam, hogy 1 nap alatt elmenekítettek egy kislányt otthonról.

2010. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget.már sikerült segítséget találniuk.A család védelmisek személyében.

elvileg távóltartás lesz,csak azt nem tudom ez mennyire hatásos.szerintem semennyire.

2010. okt. 4. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, tényleg semmire sem lesz jó a távoltartás. Gyermekvédelmi szolgálatnál dolgoztam, egyszer egy hölgy felhívott, hogy menekítsük el otthonról a gyerekeivel együtt (verekedős, brutális apa szintén). A NANE tud érdemben segíteni, nekik vannak férőhelyeik ilyen esetekre. A családot egy nap alatt elhelyezték, de teljes titokban, még nekünk sem árulták el, hogy hová kerültek (az ország mely részére). Aki ezt vállalja, teljes titoktartást kell fogadjon, kapcsolatait meg kell szakítania, hogy a bántalmazó ne tudjon a nyomára bukkanni, készen kell álljon új életet kezdeni új helyen. Az otthonban max. egy évig maradhat, ott segítenek neki munkakeresésben, albérlet keresésben, gyerekek beiskoláztatásában, pszichológusok foglalkoznak a családdal, hogy fel tudják dolgozni lelkileg az őket ért traumát, úgymond "elindítják" az új életében. Jelenleg (sajnos) ez az egyedüli, leghatékonyabb megoldás szerintem.
2010. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és akkor úgy is védelembe helyezik ha két kiskorú lány és egy 20 éves fiú van az anyával.a fiú is veszélynek lenne kitéve ha ott maradna
2010. okt. 4. 12:54
 7/7 A kérdező kommentje:
ja és az anya börtönben akarja tudni a férjét,akkor hogy lehet elintézni?
2010. okt. 4. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!