Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra terveznéd a gyermekvál...

Mikorra terveznéd a gyermekvállalást ha most találnál egy igazán jó munkahelyet?

Figyelt kérdés
28 éves leszek idén, találtam egy igazán jó munkahelyet ahol akár egy éven belül vezető beosztásba is kerülhetnék ha akarnám. Szerettem volna jövőre legkésőbb gyermeket vállalni de féltem ezt az állást és nem tudom ilyen esetben vajon mások hogyan döntenének? Már én sem leszek fiatalabb, és ahogy telnek az évek egyre nehezebb lesz gondolom teherbe esni. Te hogyan döntenél?

2023. febr. 1. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Vezető beosztásból elmenni szülni nagyobb szívás szerintem, hamar vissza kell utána menni és kisgyerekek mellett is gyakran túlórázni kell.


Én elkezdeném mindkettőt, aztán ami összejön az lesz.

2023. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanugy voltam


3 évet toltam a temát

2023. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Én azért is kerestem jó munkahelyet, hogy 1 év után elmehessek babázni. Tehát 1 évet lennék, és utána jönne a baba.


Én így vagyok, 31 hetesen még dolgozom, várnak majd szeretettel vissza. 🤗 Úgy tervezem, hogy 1,5-2 éves korában megyek vissza.

2023. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod azt a vezető beosztást akkor érd el a célod és utána, mikor úgy érzed mostmár a karrier helyett fontosabb a családalapítás vágjatok bele. Minden élethelyzet más, nekem pl. sosem volt fontos a karrier, ha előbb megismerem a mostani párom biztos, hogy hamarabb éreztem volna idejét a gyermeknek. 3 év után végre össze költöztünk és összeházasodtunk, illetve megérett mindkettőnkben a gondolat, hogy szeretnénk családot alapítani, én 26 férjem 32 éves.

Arra figyeltem, hogy jól fizető munkahelyem legyen, mert nem mindegy az ellátások szempontjából, hogy milyen összegből számolják.(csed,gyed)

2023. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Vezetőként nagyobb szabadságot élvezhetsz, ami a munkába járást és a munkaidőt illeti, mégha hamarabb vissza is kell rázódj a munkába, minthogy letelne az idő, legalábbis nálunk így van. A fizetés maradt jó nagy, a gyerekkel is lehet lenni, a munkát bármikor el lehet végezni a nap folyamán. Nem tudom milyen területen dolgozol, így ez csak az én sztorim.
2023. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ötöshöz hasonló a tapasztalatom. A munka nehezebb és összetettebb, és hamarabb vissza is mentem, de több a home office lehetőség, jóval magasabb a fizu és összességében rugalmasabb. Én az elsővel egy évet vártam, a másodikat is szintén úgy időzítettem hogy a két gyerek között visszamenjek és kicsit hajtsam a dolgokat. Eddig nem bántam meg. 35-40 évesen viszont már nem várnék.
2023. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Attól félek ha el mennék gyesre mire vissza akarnék menni már nem lenne hová. Tudom,hogy sehol nem szeretik ha valaki el megy szülni 😥
2023. febr. 1. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha vezető pozícióra pályától, akkor minimum 2-3 évvel utána lenne illendő bele kezdeni a gyerek projektbe.
2023. febr. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Én éppen betöltöttem a 27-et amikor eldöntöttük hogy jöhet a baba, 30 vagyok és még mindig nincs gyerekem, de még csak terhes sem vagyok, és a legrosszabb az a tudat hogy 25 évesen valószínűleg még gond nélkül lehetett volna.


Nem tudom miért feltételezi mindenki azt, hogy a gyerekvállalás az egy pontosan időzíthető dolog.

Karriert építeni 50 évesen is lehet, a teherbeesés nem így működik.

2023. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!