Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szép név a Bernardina? És...

Szép név a Bernardina? És milyen kislánynak adnátok ezt a nevet?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon szép, meg ritka is, csak gondban vagyok a becézési lehetőségekkel és nem tudom eldönteni, hogy komoly név-e, vagy inkább bohókás?
2010. okt. 4. 15:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez egy ritkasz*r név. Maximum egy cigány lányon tudnám elképzelni. :/
2010. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Èn szivesen adnàm egy cuki bernàthegyi kiskutyusnak.... Gyereknek nem. Ha mègis arra gondolok,hogy egy nö "viseli", egy magànyos, keserü ,ronda vènlànyt làtok,semmikèpp nem kiskiràlylànyt....csak a Dina nem anyakönyvezhetö? Mert ez borzasztó, eröltetett,ne haragudj:(
2010. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
72%

Nekem egy szuka bernáthegyi jut róla eszembe! Olyan nagydarab kucu orrú dús hajú lányt tudok elképzelni ilyen névvel.

Nagyon nem tetszik, olyan erőltetett de a te gyereked lesz, te fogod ezen a néven szólítani!

2010. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy ursulaszerű, nagydarab, dundi középkorú nőre illik leginkább, aki pártában maradt, mert bár kedves és áldozatkész, a kutyának sem kell.
2010. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kemény név, ezért nekem sem tetszik. A Dina viszont igen, ezzel egy vagány és okos lányt képzelek el. Biztos azért, mert volt ilyen Edina ismerősöm (Edina). A Bernardináról nekem is nagydarab lány jut elsőre eszembe.
2010. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan semleges, se negatív, se pozitív asszociáció nincsen. Számomra különleges, egyedi név, sokféleképpen lehet becézni. Én csak valami egyszótagos, rövid vezetéknév mellé adnám mint a Sós, Nagy stb. a hosszúsága miatt.
2010. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagyon gáz név.Ha királylányos ha nem, 2x kellett elolvasnom....

ÉÉn tuti nem adnám a lányomnak.

2010. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti-előtti: teljesen igazad van, a Dináról nekem is pontosan ez jut eszembe, bár nekem a kemény részével sincs semmi gondom :) Utolsó előtti: igen, szerintem is csak rövid vezetéknévhez illik, de jelen esetben rövid is, mert ugyan nem egy, de két szótagos!
2010. okt. 4. 21:43
 29/47 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Erről a névről, mintahogy a Bernadettről is, egy nagy kutya vagy egy duci kislány jut eszembe. Olyan mintha egy vezetéknevet, meg egy keresztnevet összeraktak volna. Bernar Dina. :) A Dina szerintem is sokkal jobb, és az is ritka. De mivel rövid a vezetéknevetek, jobban illik hozzá egy hosszú keresztnév. Végülis ezt is lehet Dinának becézni. :) Más becézés nem jut róla eszembe, a Berni az kutyanév! A Bernadettek sem szeretik ha Berninek hívják őket, Bettinek vagy Dettinek szokták őket. Bár nekem nem tetszik ez a név, örülök, hogy ritka nevet választottál a kislányodnak, én ugyanis nagyon nem szeretem a tucatneveket. És ne hagyd magad, ha neked ez tetszik! Lehet, hogy a közvéleménynek jobban tetszik a Bernadett, de csak azért, mert azt már megszokta a fülük. :) Minden új, soha nem hallott nevet először leszólnak.
2010. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi szépen a kommentet, szerintem mi egy hullámosszon vagyunk :) Sokkal inkább legyen egy név szokatlan, de különleges, mint egyszerű és gyakori...Igaz, hogy egy kissé tényleg olyan, mintha Bernar Dina lenne, de legalább benne van a Dina, ami gyönyörű, ráadásul Bebának is lehet becézni, ami egy nagyon kedves, bohókás név szerintem :) A mondandódból úgy vettem ki, hogy a Te gyermekeidnek sem mindennapi nevük van? :)
2010. okt. 5. 14:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!