Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szép név a Bernardina? És...

Szép név a Bernardina? És milyen kislánynak adnátok ezt a nevet?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon szép, meg ritka is, csak gondban vagyok a becézési lehetőségekkel és nem tudom eldönteni, hogy komoly név-e, vagy inkább bohókás?
2010. okt. 4. 15:29
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nekem még sajnos nincs gyerekem, de már dolgozunk rajta! :) A férjemmel már szoktuk nézegetni a neveket, és mindkettőnknek a ritka, nem mindennapi nevek tetszenek. A tucatnevektől égnek áll a hajam! De még nincs semmi konkrét. Most egy kicsit megtetszett a Dina is. :) Ja és a Beba nagyon aranyos becézés!
2010. okt. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
:)) A Dina pedig olyan komoly, okos és érzelmes, szerintem!...az egyik kedvenc regényhősnőmet is Dinának hívják :)
2010. okt. 10. 23:38
 33/47 anonim ***** válasza:
48%
Ne haraguj nekem sem tetszik egyaltalan,ki sem lehet ejteni,szegeny kislany maga sem fogja tudni kimondani,sot kornyezete is ra fog kerdezni joparszor.Nekem egy elkenyeztetett kis duci kislany ugrik be e nev hallatan.Magam is szeretem a kulonleges neveket,pl. Amira(arab eredetu,jelentese hercegno)vagy Felicia,Jemina(Dzsemina kiejtese)Pandora,Sheila(ir eredetu,Sejla kiejtese).Remelem ha segiteni nem is,de otletet adtam vmit..Sok sikert!!!!
2010. okt. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
73%
Pusztuljon el a falovam, ha értem, hogy itt, Magyarországon miért erőltetik ezeket a kacifántos neveket. Annyi szép MAGYAR név van, ami kimondható, becézhető és szerethe
2010. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
79%
Pusztuljon el a falovam, ha értem, hogy itt, Magyarországon miért erőltetik ezeket a kacifántos neveket. Annyi szép MAGYAR név van, ami kimondható, becézhető és szerethető... Vagy legalább magyaros. De Bernardina... Te tudod, kérdező, annyit elárulnék, hogy az ilyen nagy újítok gyerekei általában nagyin megszívják... Sem öregre, sem fiatalra nem illik, sz@rul becézhető... Na mindegy.
2010. okt. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egy fehér bőrű,barna loknis hajú kislány jut róla eszembe pörgős szoknyában!Kicsit fenséges név,szerintem régen előszeretettel alkalmazták a nemesek lányainál!Olyan kedves,illedelmes,szófogadó lányka neve ez,aki sosem fajulna ütlegeléshez,előrébb jár a többi egykorú gyermek szellemi fejlődésében,nagy az önkontroll nála és minden körülmény között megmarad fenséges hatásúnak anélkül,hogy nyafogós,kényes és beképzelt lenne,csöppet sem játssza meg magát,ő olyan,mint egy földre szállt angyal,az ember nehezen hiszi el,hogy 25 évesen nem őrjöng,ha a főnöke "beszól neki",mindig nyugodt!

Mondom ezeket úgy,hogy nem tetszik a név...nem értem miért kell parasztul viselkedni csak azért,mert nem Dorina vagy Anna lesz a gyerek neve!Aki meg nem tudja kimondani az magára vessen és keressen egy jó logopédust,esetleg tanuljon egy kis kommunikációt!

2010. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
71%

Na ez is pont olyan név, hogy anyuka azt hiszi, hogy ettől milyen különleges lesz a gyereke, mert bezzeg ez nem tucatnév és senkit nem hívnak így.

Aztán a kislány egy tök átlagos gyerek lesz, se nem túl szép, se nem túl okos, csak a neve lesz ilyen különlegeskedő. És majd ha valahol bemutatkozik, akkor azt gondolják az emberek: "Na, ezt is filmsztárnak szánta az anyja, mégis csak pénztáros lett belőle."


Ugyanez a véleményem az össze többi hű-de-különleges-név választásról.

2010. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
50%
Még annyi,hogy oviban inkább fésülgeti egy baba haját és igazgatja a szoknya ráncait(mármint a babán vagy Barbie-n),mintsem kint homokozzon vagy az esővízben "pocsoljon"!Barátságos és mindenki szereti,kicsit érdekes személyiség,aki nyugalmát sok ember nem érti!Ő mégis mindig tündököl!Ő az,akihez a lányok majd odafutnak 14 évesen,hogy jól áll e az új ruhám,majd ő megigazítja és véleményt mond!DE...sosem nagyképű és önző,mindezt pusztán azért teszi,mert árad belőle a kedvesség és a barátkozás felé is nagyon nyílt!
2010. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
De kedves ez a kérdező...Bernadett közönséges név...Köszönöm jómagam,és a többi Bernadett nevében...
2010. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
28%
Jajj, Bernadett, Te biztosan nem vagy olyan különleges, mint az ő kis Bernardinája... :-D
2010. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!