Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérjek több gyerektartást?Lesz...

Kérjek több gyerektartást?Leszögezném, 10 éves kapcsolatból van a közös gyerek és nem szándékom az apukát kizsákmányolni. Csak tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Mielőtt fikázás érne, nem 3. fél miatt ment tönkre a kapcsolatunk. Hanem, mert rengetegett hazudott és kamuzott, amiket nem tűrtem már. 6 éve nevelem egyedül a gyereket. Az apukával akkor találkozhatott amikor akart. Nem voltunk házasok, nem volt gyerekelhelyezési per, se gyerektartásról sincs papír. Megegyeztünk, hogy bármikor jöhet hozzá, viheti, addig maradhat a gyerek ameddig akar nála. Én apa nélkül nőttem fel, ezért fontos volt, hogy az én gyerekemnek jó kapcsolata legyen apukával. A gyerektartásban megegyeztünk 20ezer ftban és minden nagyobb kiadást felesbe fizetünk. A gyerkőc most 10 éves és idáig mindig fizette a gytartást, bár általában nekem kellett szólni vagy menni a pénzem után. 1. osztályba fizette az iskola cuccokat felesbe velem meg 1x egy osztály kirándulást, onnantól soha semmibe nem szállt bele. 1 évben egyszer vett neki 1 cipőt vagy pólót. De volt, hogy a gyerek kapott pénzt, és abból vett neki cipőt :/ nyár óta nem látta a gyereket, nem is hívja, meg engem se. 2 hónapja nem fizet gytartást sem. Nagyon sokat verte át a gyereket meg engem is, ezért szerencsére nem hiányolja az apját. Én amit tudok megteremtek neki, adok neki élményt, szeretem, foglakozok vele, próbálok joanya lenni. Sokszor nem akart menni előtte se apjához, olyankor megkaptam, hogy én "nevelem ellene". Erről szó sincs. Ha a gyerek menni akar, viszem. Hiszen neki akarok jót. Nem érdekel, hogy fizetett-e apja vagy nem. Az ő lelkén szárad a 20ezer ft. DE nem akar menni, se hívni, semmit. Az elején még én mondtam, hogy hiányzol apának, menj. De már feladtam. Nem az én feladatom ragaszkodtatni az apukájához, úgy, hogy ő semmit nem tesz meg érte. Így azon gondolkoztam, hogy jobb nekünk így, hogy ő nincs az életünkbe.

Van egy ügyvéd barátnőm, aki folyamatosan azzal "csesztett", hogy adjam be a gyerektartást hivatalosan. Mert az a 20ezer ft semmire nem elég és nem is nagyon akar még annyit se fizetni.

Most ezen töprengek, hogy mi legyen? Ha beadom, akkor gyerekelhelyezés is kell legyen, tehát kötelező el vinni a gyereket 2 hetente. De ha ő nem akar menni, akkor most erőltessem rá? Viszont ha meg nem teszem meg, a gyerekemtől veszem el a pénzt úgymond. Azt a gyerektartás pénzt mindig egy külön számlára utaltattam, ami az övé. Ha meg vagyok szorulva, de neki pl szüksége van valamire abbol megveszem. De igazából neki gyűjtöm, az az övé. És ezen agyalok, hogy nem látja a gyereket, holott nincs el tíltva tőle, de akkor milyen jogon kérek több pénzt tőle? Viszont 3000 ftot sajnál egy cipőre tőle, ami azt jelenti, hogy apuka csak a pénzét félti, akkor jól megszorongatom és pengesse a gyerektartást. Azt mondta ügyvéd barátnőm, hogy 60at biztos elkérhetek tőle. De pénzéhesnek se akarom magam titulálni. Szóval nem tudom mi lenne a helyes út...szerintetek?


2023. febr. 5. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kérj többet, a 20 ezer nevetséges összeg. Viszont ha lesz láthatás, akkor tényleg el kell mennie. De ha nyár óta nem látta, akkor valószínűleg nem akarja majd rendszeresen elvinni.
2023. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás fizetése és a láthatás két külön dolog, külön is szokták rendezni. Ha nem viszi el soha a gyereket, mert nem érdekli, akkor is kell fizetnie.
2023. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De hogy velem kib@sszon lehet, hogy többet vinné el. Azt meg a gyerek nem szeretné. Ezért vagyok ennyire tanácstalan. Hogy hagyjam így és nyugalmunk van, vagy menjek előre és a pénzt ne hagyjam? Tényleg a gyereké lenne a pénz
2023. febr. 5. 16:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a gyerek nem akar elmenni az apjához. És ha gyerektartást megítélnek, akkor láthatást is. Ha az apa nem viszi el, azzal nincs gond. De ha el akarja vinni, akkor joga van hozzá. Ennyiben összefügg. Attól még fizetnie kell, de jogai is vannak. Egyébként most is, ha nem volt gyerekelhelyezés, akkor bármikor joga van elvinni. Tehát jobb lenne tisztázni a dolgokat. Így például külföldre utazni sem tudsz az apa engedélye nélkül.
2023. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

"De hogy velem kib@sszon lehet, hogy többet vinné el"

Ez miért lenne neked kiszúrás, hiszen azt írod, a gyerek nem is akar menni az apjához.

2023. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk az is KiB*szás a gyerekkel, hogy azt a pénzt, amit az apja köteles lenne kifizetni, nem fordítod rá, nem teszed félre neki.


Amúgy ez a "kötelező" láthatás igazából nem szokott sokáig működni, pláne nem olyan apukákkal, akiket nem is érdekel a gyerek, elviszi kétszer, aztán majd inkább nem viszi, ha úgyis utálja őt a gyerek, de fizetnie attól még kell.

2023. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképpen kérni kell a hivatalos gyerekelhelyezést - különben akár hosszabb idöre is elviheti a gyereket, ahová akarja -, a láthatás szabályozását - eznem jelenti azt, hogy a gyerek csak akkor mehet, amikor láthatási idö van, illetve ha a gyerek nem érzi jól magát, a gyámhatóság felmenthet a kötelezö láthatás alól-, és a gyerektartás összegét, mert ez nevetséges, amit most fizet (vagy nem fizet). Emellett a gyerektartást fél évre visszamenöleg kérheted, illetve ha nem fizet, letiltják a fizetéséböl, azaz te megkapod.


Szóval a barátnödnek van igaza, az ilyen tisztázatlan jogi helyzet az, amire nagyon ráfizethetsz!

2023. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ez miért lenne neked kiszúrás, hiszen azt írod, a gyerek nem is akar menni az apjához."


Azért, MERT a gyerek nem akar menni, de muszáj, utána meg csak stressz van, mire a gyerek megint helyreáll lelkileg.

2023. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

"Azért, MERT a gyerek nem akar menni, de muszáj, utána meg csak stressz van, mire a gyerek megint helyreáll lelkileg."


Most meg az apja elméletileg ugyanolyan szülői jogkörökkel rendelkezik mint az anyja. Ez sokkal jobb felállás, tényleg.

2023. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#4 voltam már külföldön. Senki nem kérdezi, hogy hol az apja. Meg amúgy nem is járkálunk külföldre, tehát ez minket amúgy sem érínt ebből a szempontból

És igen, most hogy nincs papír, ugyanannyi joga van a gyerekhez mint nekem. Tehát vigetné. De nem teszi. A nyári szünetbe 2 éve kértem tőle, hogy 2 hetet legyen ott a gyerek. Semmi nemnlett belőle "mert dolgozik". De mikor fizetni kell valamit, akkor ép nincs munkahelye.


#5 azért lenne, mert az nem fogja érdekelni, hogy menni akar e a gyerek vagy nem. Akarata ellenére is el viszi, csak azért mert én "kicsesztem" vele a bírósággal


#6 éppen azt irtam,hogy rá fordítom a gyerekre. Az félre van neki téve. Ha esetleg valamire szüksége van, amit én nem tudik neki meg venni vagy éppen szükség van neki rá, akkor az onnan megy. Én igyekszem a "saját " pénzemből gazdálkodni és rá fordítani a közös életünkre. Jól jön majd neki, ha pl a szülinapi buliját nagyba akarja megünnepelni vagy bármi hasonló.


#8 ez az a rendszer ahol jogai mindenkjnek van, de kötelessége nincs. El KELL vigye a gyereket, de az le van sz@rva, hogy mit csinál vele. Nem bántja, ezt ki tudom jelenteni, szó sincs ilyenről. De volt már rá példa, hogy arról volt szó, hogy mennek állatkertbe barátokkal, ő ott hagyta velük a gyereket, apuka meg ment shoppingolni. Jól érezte magát a gyerkőc, de az apját hiányolta. Még akkor 5 éves körül volt. Mai napig emlékszik rá.

2023. febr. 5. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!