Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem gondolkozik azon,...

Aki nem gondolkozik azon, hogy jó anya-e, az nem jó anya?

Figyelt kérdés
2023. febr. 6. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez jó kérdés. Általában a legrosszabb anyák hiszik magukat a legjobbnak a környezetemben.
2023. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán gondolkodok ezen, és ki tudja jó, vagy rossz anya vagyok.
2023. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Ostoba kérdés.

Miért ne lehetne jó attól, hogy néha kételyei vannak?

2023. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

#3 Fordítva, akinek nincs kételye, az lehet-e jó anya.


Amúgy szerintem igen. Pl. 3-4 gyerekes szülők szerintem kevésbé gondolkodnak ezen (kamasz korig), mint az első gyerekesek. Meg vannak azok a nyugisabb személyiségek, akik szerintem szintén nem sokat (pl. anyósom). Engem halálra tud idegesíteni, meg nem nagyon értünk egyet gyereknevelésben, de szerintem - a gyerekei alapján - az egyik legjobb anya lehetett.

2023. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Aki képtelen önreflexióra, az nem hiszem, hogy jó anya, legfeljebb meg van róla győződve, esetleg egyszerűbb fajta, és azért nem töpreng ezen. Pl. egy mélyszegénységi, 18 éves, háromgyerekes anyuka ezen filózna? Kétlem.


Szerintem a jó anya kérdés kapcsán is megállja a helyét ez az idézet:

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."


Csak alapvetően az nem baj, ha valaki igenis megkérdi időnként magától önkritikusan, hogy jól csinálja-e.

2023. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Eleve ki q jó anya? Az, akit pl az első hozzaszolo annak tart? Miert? Mert az ő szubjektív véleménye szamit? Ha ő valakit rossznak tart, akkor az valóban rossz?

Kizart, hogy valaki az élete folyamán ne gondolkodnak el rajta, hogy jól csinálta e, amit csinált. Az is biztos, hogy abban a helyzetben mindenki azt tette, amit akkor q legjobbnak látott

2023. febr. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Aki túl sokat képzel magàról, azoknàl àltalában lenne mit vàltoztatni, de ez nem csak anyaság fronton úgy eleve.

Utàlok mindenkit akinek nincs egy EGESZSEGES önkritikàja.

2023. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem gondolkodók ezen,tudom,hogy van amit csinálhatnék jobban,nem gondolom,hogy szuperanyu vagyok,vagy hogy mindent én csinálok jól.Egyszerűen amin tudom,vagy gondolom hogy változtatnom kell,azon megpróbálok változtatni,amin még nem tudok, azért még nem ostorozom magam.
2023. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!