Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ciki és lesajnálnivaló...

Tényleg ciki és lesajnálnivaló ha egy anya vagy apa, válás után nem keres párkapcsolatot, hanem úgymond a "gyereknek szenteli az életét"? Nem mártírságból, hanem mert így érzi boldognak és kiegyensúlyozottnak magát.

Figyelt kérdés
Aztán majd ha valamikor lesz kapcsolata, akkor lesz, ha nem, akkor nem.
2023. jan. 29. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a "ciki", hogy olyan fiatalon vált el, hogy még a ciki-korszakát éli.
2023. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem ciki. De azért ne felejtsük el, hogy aki a "gyereknek szenteli az életét", annak a gyerek lesz a mindene, és sajnos ez sokszor úgy alakul, hogy mire a gyerek felnő, nem is tudja elengedni. Sokan a gyereküket helyezik a házastárs helyzetébe, vele beszélnek meg olyan dolgokat, amiket felnőtt társsal kellene megbeszélni. Ez nagyon egeszségtelen, rossz hatással van a gyerekre és szülőre egyaránt. Van, aki szinte beleszeret a gyerekébe és kiborul, amikor annak párkapcsolata lesz, úgy viselkedik, mint egy megcsalt feleség/férj. Sajnos láttam közelről, az első férjem anyja teljesen tönkrement ebben, és a máaodik férjem anyja se tudja feldolgozni, hogy a fiának van rajta kívül más nő az életében. Ezért egészségesebb, hogyha az egyedülálló szülőnek lesz valamiféle párkapcsolata, ahol a felnőtt igényeit ki tudja elégíteni és képes a gyerekének szimplán a szülője lenni.
2023. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1: Ezt a szóhasználatra érted, vagy a gondolkozásmódra? Csak mert vannak, akik éreztetik, hogy ez nagyon furcsa és nem helyénvaló, hogy valakinek ne legyen partnere és egyedül nevelje a gyerekét...
2023. jan. 29. 09:17
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

A második válaszhoz annyit tennék hozzá, hogy az is lehet a "gyereknek szentelt élet", hogy a saját igényeit feláldozza a gyerekért. Ami nem baj, ha ezt akarja, de nem fair utána a hálát elvárni a gyerektől cserébe. Nem ő kérte, hogy áldozza fel magát érte az egyedülálló fél.


Az, hogy ebbe mások beleszólnak kéretlenül, meg ezt-azt sugalmaznak, nem helyes tőlük. Nyugodtan tedd helyre őket.

2023. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem ciki, de tényleg elsülhet rosszul.

Az anyám is nekem "szentelte az életét", nem randizott, hogy ne legyen mellettem mostoha. Utána nem is tudott volna már, olyan mértékben megszokta, hogy nem kell alkalmazkodni senkihez.

Mit ne mondjak, felnőttként azt kívánom, bár férjhez ment volna, lenne még 2-3 gyereke, legalább engem jobban békén hagyna.

2023. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem ciki, de szerintem hülyeség.

Ha neki így jó (most azt gondolja, hogy így jó, vagy magának is behazudja, a gyerek miatt), akkor csinálja

2023. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel az a baj, hogy konkrétan a gyerek lesz az élete értelme. Tehát konkrétan minden a gyerek körül fog forogni számára. Egy darabig ez még tetszik is a gyereknek. Anyu raer játszani, mert kevesebb a házimunka, hiszen csak ketten vannak. Anyu mindig a kedvenceit főzi, hiszen Pistike az egyetlen az életében. Anyu megveszi Pistikenek a nagyon vágyott x márkás cipőt, inkább nem eszik csak kenyeret egy hétig. Aztán Pistike felnő, és anyunak még mindig ő a világ közepe. Pistit csak kihasznaljak a lányok anyu szerint, Pisti csak feleslegesen szórja el a pénzét albérletre, anyunal ingyen lakhat, anyu mos rá, anyunak SEMMI más célja nincs, mint Pistike
2023. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Kevésbé ciki, mint ha ugrál kapcsolatról kapcsolatra. Nekem van olyan ismerősöm, aki válás után azonnal keresett mást. Hozzáment, szült neki is, megint elvált. 30 éves kora előtt 3 gyereke volt 3 különböző férfitól. Nem szeret egyedül lenni.

Nekem se volt válás után sokáig fix kapcsolatom. Nem azért, mert a gyereknek szenteltem az életemet. Egyszerűen nem jött az, akivel el tudtam volna képzelni az életemet. Csak azért meg nem akartam együtt lenni valakivel, hogy ne legyek egyedül. Voltak persze próbálkozások, de egyikből sem lett tartós dolog. Aztán 7 év után találkoztam egy férfival, akinél éreztem, hogy vele el tudom képzelni hosszú távon is. Azóta házasok vagyunk, és van egy babánk. Megérte várni.

2023. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Sok olyan ember van akinek nem lesz párkapcslata utána, de nem mindegy hogy hogyan él utána. Van aki teljesen rátapad a gyerekre, szinte a gyerek az irányító a családban, minden kötülötte forog. Ez nem normális és káros a gyereknek. Van ilyen ismerősöm, 13,5 éves a gyerek 1 percre nem hagyja egyedül, ha a boltba 10 percre kiszalad az anyja a mamának át kell menni vigyázni rá, nem mehet egyed az 5 perc sétára lévő iskolába, mindig csak a gyerek kedvenc kajája van és még fogmosáskor is mellette áll, vele alszik az anyja. Soha egy barátjánál nem volt és náluk sem volt soha senki, osztálykirándulásokra nem engedi el, mert csak akkor engedné ha ő is mehet, hogy bigyázzon rá. A gyerek teljesen életképtelen lesz, pedig nem fogyatékos, csak az anyja elcseszi.

De van olyan is aki csak egyszerűen nem akar új párkapcsokatot, de ettől még él, jár bulizni, nem csüng a gyereken, a gyerek 1 évesen önállóan jön megy szinte bárhová, haverokkal átjárnak egymáshoz. Itt egy egészséges légkör van.

2023. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, de nagyon káros lehet. Én is ismerek ilyen anyákat, teljesen rátelepednek a gyerekre, aztán kamasz korban ez már inkább teher a gyereknek, akkor jön az érzelni zsarolás, hogy "bezzegénfeláldoztammagamérted". Sokszor ilyenkor a gyerek menekül az anyjától, vagy épp nem tud leszakadni róla, és életképtelen lesz, nem lesz normális párkapcsolata.
2023. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!