Óvódai túlkapások?

Figyelt kérdés

Szóval a kisfiunk nagycsoportos az óvónõk orvost játszva mindenféle vélt diagnózist állítanak fel. Pl gyerek tetves...... természtesen nem volt az csak a korpa hámlás nekik serke. Napokig nem engedték oviba természtesesen háziorvossal is megnézzettük és irt igazolást hogy az esetleges serke az nem az.

Másik. A gyerek süket... semmit nem tapasztaltunk ilyet, de az óvónõ szerint rosszul hall mert ha szól neki nem azonnal figyel oda. Szerinte ez rosz hallás.

Másik. A gyerek szerinte mentálisan fejletlen mert nem a korának szerint játszik csoportosan. Ez szerintem agymenés mert én még 5. Osztályosan is fakardoztam és hálisten mentálisam átlag feletti az idegrendszerem. Legalábbis több napos hivatásos szakpszichológiai vizsgálatok szerint.(missziós katonáknak kell)

Az óvónõ kiadott egy csomó papirt irjuk alá és hiv ovóda pszichológust meg vigyük több ilyen helyre vizsgálatra. Mindezt egy szimpla óvónötöl. Konkrétumot nemtud mondani.

Orvoshoz szoktuk vinni és mindenre rácáfol a gyerek orvos, azt mondta ezt ne hagyjuk annyiba mert nincs jogköre a gyereket alaptalanul beskatulyázni diagnózist felàllítani, és ez már kipécézés kötekedés zaklatás Most 6 példányos dokumentumot adott irjuk alá hogy szocpepadagógus kezelje a gyereket. Most megint szinte totál feleslegesen vigyem a gyereket magán pszichiátriára hogy megcáfoljuk az óvónõ diagnózisait. Mindenzt hírtelen 1 hónapon belül tapasztalta a kedves óvónõ.eddig semmi baj nem volt csak mióta mi nem vettünk külön ajándékot neki a házzasságkötése alkalmából. Ti mit tennétek?



2023. febr. 23. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

A tetű gyakori oviban, az nem akkora baj, hogy odafigyelnek rá.

A gyermekpszichológus szerintem nem ördögtől való, és az, hogy a háziorvos ezt nem tartja indololtnak, nem releváns, mert nem ő van vele napi x órát.

Ha nincs gond, akkor úgysem talál semmit, ergo teljesen felesleges elzárkózni tőle.

2023. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Az utolsó két mondat teljesen komolytalan...


Vidd át másik óvodába. Az óvónők véleménye nélkül ez elég egyoldalú. És a szülő általában elfogult is.


Ha a másik óvodában minden rendben lesz, akkor nektek van igazatok.

2023. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Nem hagynám.annyiban...Ne terrorizálja lelkileg a gyereket ezzel lesz érzelmi sérült.

Én emlékszem az oviba egy kispécizett srácra,külön fektették egy sötét padlás szobába meg ilyenek és a mqi napig nem.tudja az anyja mekkpra terrorba volt a fia.megis látszik rajta...

Ha elhozod onnan a gyereket akkor olyan mintha igaza lenne az ovónőnek

2023. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pedig a 2 utolsó 2 mondat a lényeg. Az a kedvenc szülõ akik tortát visz az óvónõnek a névnapjára.

A fejtetüt nézni kell persze. Csak hivnak hogy vidd haza a gyereked mert tetves.. kimosod megnézed semmi nincs benne. Másnap ugyanez a házi doki levelet irt az ovónõnek hogy nincs joga a gyereket hazaküldeni másrészt ne hazudtoljnon meg 3 védõnõ véléményét mert összesen 4en nézték meg a gyerek fejét mert az óvónèni nemtudja mi a serke.

Legszivesebben a kisfiam elvinném a laktanyánkba a szakpszichiáterhez hogy az óvónõ "aggódó"lelkét megnyugtassa de szerintem mèg az óvónõröl is pontos mentális képet adna igy ismeretlembe.

De lehet csak tortát kelle vinnem. Minden megoldódna.

2023. febr. 23. 22:40
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Hát egyébként tipikusanilyenek az ovónők a tanárok is sokszor...vinni kell nekik valamit.. vagy kikérik maguknak hogy nekik aranylánc kell ballagásra...

De ha kapott igazolást hogy nincs semmi baja akkor lépj továbbkeresd meg az ő főnökét...

2023. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy az a durva, hogy a hallással kapcsolatos dolgokat mezei gyerekháziorvos nem tudja kiszűrni.HA az éves hallásvizsgálatnál jól teljesít a gyerek, akkor HA iskolába kerül, derülhet ki ,hogy pld beszédértési zavara van vagy valami másfajta hallással kapcsolatos probléma. Nálunk pld azért derült ki ilyen mert elvittem magánba.Ott aztán megmondták a frankót.Így van esélye iskolás korára felzárkózni.Ha a hallásával vagdalkozik az óvónő akkor én elvinném egy jó kis felmérésre, az mindenkinek jó.(logopédusok tudnak tesztelni)
2023. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Az én lányom úgy járt két évig fejleszto pedagógushoz az óvodában, hogy az utolsó hónapban tudtuk meg teljesen véletlenül, hogy oda jár... (odaszaladt a plázában egy számunkra teljesen ismeretlen nőhöz, és atolelte. Így tudtuk meg, hogy ő a fejleszto pedagógus.. És így meg is értette a hölgy, hogy két év alatt miért nem voltunk egyetlen egy fogadóóran sem.)


Az óvónőt megkerdezve kiderult, hogy nem volt ki a létszám a csoportban, és mivel itt úgyis csak rajzolgatnak főleg, vele egészítették ki, de ők úgy emlékeztek, hogy szóltak nekünk).


Elsőre mélységesen felháborodtam, de aztán mikor megnyugodtam, rajottem hogy ártani biztos hogy nem ártott a lányomnak, ő pedig kimondottan szerette ezeket a hétfő délutáni programokat.


Szóval nem kell ezt annyira véresen komolyan venni. Mi rossz történhet vele?

2023. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

"eddig semmi baj nem volt csak mióta mi nem vettünk külön ajándékot neki a házzasságkötése alkalmából."


"Az a kedvenc szülõ akik tortát visz az óvónõnek a névnapjára."


Ne haragudj, de soha nem hallottam még olyat, hogy valaki ajándékot vinne az óvónőnek ha meghazasodik, vagy tortát vinne a nevnapjara.

2023. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Az elején többes számban írsz ovonőkről,aztán a végére már csak 1 marad. Fura. A korpás haj is fura,nem jellemző ennyi idősen.
2023. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Pedszakszolgálathoz bizony elküldhet a "mezei" óvónő is, sőt az aláírásod nélkül is! ;)

Egyszer csak megkapod a behívót, nem viszed a gyereket, majd kopogtat a gyámügy.

Hajrá!

2023. febr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!