Óvódai túlkapások?

Figyelt kérdés

Szóval a kisfiunk nagycsoportos az óvónõk orvost játszva mindenféle vélt diagnózist állítanak fel. Pl gyerek tetves...... természtesen nem volt az csak a korpa hámlás nekik serke. Napokig nem engedték oviba természtesesen háziorvossal is megnézzettük és irt igazolást hogy az esetleges serke az nem az.

Másik. A gyerek süket... semmit nem tapasztaltunk ilyet, de az óvónõ szerint rosszul hall mert ha szól neki nem azonnal figyel oda. Szerinte ez rosz hallás.

Másik. A gyerek szerinte mentálisan fejletlen mert nem a korának szerint játszik csoportosan. Ez szerintem agymenés mert én még 5. Osztályosan is fakardoztam és hálisten mentálisam átlag feletti az idegrendszerem. Legalábbis több napos hivatásos szakpszichológiai vizsgálatok szerint.(missziós katonáknak kell)

Az óvónõ kiadott egy csomó papirt irjuk alá és hiv ovóda pszichológust meg vigyük több ilyen helyre vizsgálatra. Mindezt egy szimpla óvónötöl. Konkrétumot nemtud mondani.

Orvoshoz szoktuk vinni és mindenre rácáfol a gyerek orvos, azt mondta ezt ne hagyjuk annyiba mert nincs jogköre a gyereket alaptalanul beskatulyázni diagnózist felàllítani, és ez már kipécézés kötekedés zaklatás Most 6 példányos dokumentumot adott irjuk alá hogy szocpepadagógus kezelje a gyereket. Most megint szinte totál feleslegesen vigyem a gyereket magán pszichiátriára hogy megcáfoljuk az óvónõ diagnózisait. Mindenzt hírtelen 1 hónapon belül tapasztalta a kedves óvónõ.eddig semmi baj nem volt csak mióta mi nem vettünk külön ajándékot neki a házzasságkötése alkalmából. Ti mit tennétek?



2023. febr. 23. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
Elég lenéző a stílusod a gyereked óvonőjével szemben, akivel partnernek kellene lennetek, hiszen diplomája van gyermeknevelésből és ő neveli a gyermeked. Gondolom ő sem okoskodik be a te szakmádba, mert nem ért hozzá. Tégy te is így! Ha pedig vizsgálatra küldi amihez joga van, akkor kötelességed elvinni,különben nem csak az óvónő fog rád szállni, hanem a gyámügy is. Ha ilyen a stílusod otthon is, márpedig katona embereknél elég gyakori, akkor lehet hogy a gyerekkel bizony vannak gondok, akár a te stílusod miatt is.
2023. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem az óvónõ neveli a gyereket hanem a szülei nálunk igy van kedves utolsó. Diplomázott de életébe nem látott fejtetüt és a gyerek örökletesen korpás ráfogja hogy tetves diszkriminálja elküldi az oviból napokra. A háziorvos irt levelet neki hogy nincs jogköre a gyereket hazaküldeni diszkriminálni még ha tetves lenne sem. Ha elvileg diplomához kötött az óvónõ szakma és nem ágyhoz akkor hogy 1 hónap leforgása alatt hírtelen fogyatékosnak titulálták be a gyereket. Ja és még orvos valódi szakemberek pszichiáterek véleményét is próbálják kimagyarázni.

Egy gyerektelen huszonéves óvónõ ne adjon nevelési tanácsot köszönöm. A kisegitõ közmunkán levõ kisegitõ dajkák 100x külömb munkát végeznek.

Köszönöm a válaszokat egyértelmū az óvónõ kisebbbségi komplexusa azért viselkedik igy mondjuk ilyen embert pszichológián megbuktatnak hivatásos szerveknél akikre meg gyerek van bizva mindenféle átvilágitás nélkül mehet. Érdekes... mindegy hogy érezze a törõdést beleállunk a dologba nem neki feletteseinek viszek szakorvosi véleményt. Letagadni meg nemtudja hogy milyennek titulálta a gyereket mert hangfelvételt szoktam csinálni ezekröl. Az orvos az mondta az óvónõ max tanácsot adhat. Jogsértések sorozata csak mert nem kapott tortát.

2023. febr. 24. 20:22
 13/19 A kérdező kommentje:

10es de indokolnia kell. Ilyen nincs. Nem viszem pedszolgálatra hanem magán uton olyan szakorvoshoz aki nem csak pedagógusnak gondolja magát.

Mikor általános felmérések vannak mindig rendben volt a gyerek. 1 hónapja lett tetves süket és mentális sérült.

Mint akit 1 hónapig tálibok vallottak afgánba.

Vicc az óvónõ de szomorú ilyen megeshet.

2023. febr. 24. 20:57
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező,ha ez nem kamu kérdés,akkor te mentálisan nem vagy rendben,a gyerek meg pláne. És amúgy nincs "örökletes korpa", azt belső probléma okozza vagy nem megfelelő ápolás.
2023. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen beteg a kérdező! Szegény gyereket sajnálom csak és persze a pedagógust! Aki látja, hogy a gyerek nincs rendben, csak nem tudja, hogy az apja miatt ilyen.
2023. febr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%

De imádtam mikor én voltam iskolás és mindig de mindig a diák volt a hibás :D

Itt is persze a gyermek meg a szülő...

Nem is letezik olyan amilyen a magyar nép,hogy lenéz valakit vagy kispeciznek maguknak 1 1 gyereket...

Na hát de pontosan van ilyen :(

2023. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Óvónő vagyok. Nagyon meglep, hogy ajándékot visznek az óvónéninek. Micsodaaaaa? Torta, aranylánc. Hihetetlen.
2023. márc. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát pedig itt kiis kérik maguknak :):)
2023. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
a tortja ajándék nem hihetetlen hanem alap. valamelyik agyetyár szerint nincs örökletes korpa.... téged se a talpadra ejtettek de minek is irsz ide ha semmihez nem értesz. ma már mindenki lehet ovónő 0 képesitéssel tudással. ismétlen 3x nézték a gyereket tetvesnek mert hámlik a fejbőre ha másfajta samponnal mosunk hajat gondolom ekcémáról hirből sem hallotál.
2023. máj. 20. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!