Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátlót kell szednem,...

Fogamzásgátlót kell szednem, de így hogy lesz gyerekem?

Figyelt kérdés
6éve szedek fogamzásgátlót, rendszertelen menzesz miatt. ( megjön és nem múlik el) . Ez már a 3. gyógyszerem, ugyanis az első kettő 2-3évig volt jó és váltani kellett, mert ráunt a szervezetem. Most voltam dokinál, kérdeztem hogy ha akarok majd gyereket így mégis hogyan lesz, hiszen ahogy ő fogalmazott nekem ezt szednem kell, mert nekem ez olyan mint egy cukorbetegek az inzulin. Aztmonda nem lehetetlen de kicsi az esély rá, és csak bízni lehet benne hogy beáll előbb utóbb a menzeszem. Amit én kizártnak tartok, hiszen a fogamzásgátló nem gyógyít meg, az csak elnyomja a sajátom, és mesterségesen van havonta egy megvonásos vérzésem. Volt valaki ilyen helyzetben? Sikerult a gyerek? Válaszokat elore is koszi

2023. febr. 27. 14:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%
Én nem pont ilyen helyzetben voltam, hanem az ellentétében. Nagyon ritkán jött meg. Nekem is folyamatosan fogamzásgátlót akartak felírni, de hála a jó égnek, hogy kamaszként anyukám nem engedte, utána meg én utasítottam el. Nekem végül pajzsmirigy + ir derült ki. Szerintem ha előbb utóbb babát akarsz akkor mindenképp keress egy jó nőgyógyász / endokrinológust, esetleg engdometrózis irányba is el tudsz indulni. De szerintem minél hamarabb állj le a fogamzás gátlóval és egy jó orvossal keressétek meg az okát annak hogy így működik nálad.
2023. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
67%

Elsődleges dolog, hagyd abba a fogamzásgátló szedését és próbáld ki anélkül, hogy fog megjönni, viszont arra számíts, hogy mire a fogamzásgátló kitisztul a szervezetedből kb. egy év kell, hogy visszaálljon minden normálba.


Másodszor mindenképpen felkeresnék egy olyan nőgyógyászt aki nem csak mindenre fogamzásgátlót ír fel, hanem meg is mondja neked mitől van a problémád.

2023. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
12%
Mesterséges megtermékenyítésről hallottál már? Illetve az orvost kéne megkérdezned, hogy mik a lehetőségeid, ő biztos jobban tudja, mint a gyakori népe.
2023. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%
Azért egy rendszertelen menstruációból ne ugorjunk rögtön a mesterséges megtermékenyítésre. Simán lehet valami hormon probléma van, amit rendezni kell és aztán rendben lesz. Másrészről rendezetlen hormonokkal a mesterséges megtermékenyítés se működik, szóval nem kell lekezelőnek lenni.
2023. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Hormonális problémám van, akár hogy vizsgálnak, semmi rendellenes szervi bajt nem látnak. Csak ez az, hogy rendbe kéne hozni a hormonomat, de nem csinálnak semmit. Szerintem kérek endokrinológushoz időpontot, vérvételt, és talán ő tobbet tud segiteni rajtam mint a sima nőgyógyász
2023. febr. 27. 14:55
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el kéne menni egy olyan orvoshoz, aki tudja is hogy mit csinál.
2023. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Eddig azzal nyugtattak szedjem, és majd helyre jövök. Igen ám, csak abba akartam hagyni 3éve, megnézni hogy helyre jöttem e már és egy hónapig szuperül megjött utánna másik hónapba már ugyan úgy megjött és nem múlt el. És muszáj volt tovább szednem.
2023. febr. 27. 15:00
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te is mondod, a fogamzásgátló nem oldja meg a problémád, csak elfedi. Ki kell deríteni, mi okozza, és azt kezelni.

Keress egy jó endokrinológust, aki egy jó nőgyógyásszal karöltve segít.

2023. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Szedd és majd helyrejössz? Ugyan mitől, ugyanis a gyógyszer gyakorlatilag megszünteti a ciklusodat és csinál egy mesterséges valamit.


Az első orvost is ki kellett volna röhögni, aki ilyen problémáa fogibogyót ír :d

2023. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik dokit először.

Nekem is ez volt, sárgatest hormont kellett szednem. 2 gyermekem van.

2023. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!